Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Béééla #18 üzenetére

    "de még mindig nem látják, miért kalózkodnak: minőségkontroll (megnézi mielőtt megveszi)"

    Egy kicsit álságos mentalitás ez akkor, ha a "megnézem, hogy tetszik-e" próbakörrel gyakorlatilag okafogyottá vált megvenni a terméket (pl: film). A kalózkodás egyetlen oka, hogy az emberek mindent ingyen akarnak, nem olyan nagy dolog ezt belátni. Főleg amikor a Steam, iTunes, Google Play is ad már próbalehetőséget teljes pénzvisszatérítéssel, de sok esetben (mint a már említett mozifilmeknél) a műfaj jellegéből adódik, hogy nem lehet odaadni két órányi próbaidőt.

    Mellesleg a kijelentésedet nehéz komolyan venni, rendes felmérések, statisztikák hiányában. Ahogy azt is nehéz bizonyítanom, hogy a kalózkodók többségének esze ágában sincs később fizetni a termékért.

    Ha mégis vannak ilyen vásárlói felmérések, akkor szeretném látni.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Béééla #18 üzenetére

    Én az okot inkább abban látom, hogy egyszerűen túl drágán adják a filmeket, zenéket. Az ember azt látja, hogy a filmek hozzák a csilliárdos bevételeket a stúdióknak (még akkor is, ha kreatívan könyvelve bármilyen 10 oscar díjas szuperprodukcióról kihozzák, hogy veszteséges volt) , a színészek, zenészek egy része komplett szigeteket vesz, mert már 8 villájuk és 3 magánrepülőjük van...szóval nem épp úgy néznek ki, mint akik kenyéren és vízen élnek. Ha neki annyit kellene fizetni a filmekért és zenékért, amennyit elvárnak, akkor csak a filmek és zenék 1%-át nézné, hallgatná meg az átlagember. Adják ésszerű áron és sokkal nagyobb lesz a bevételük. Persze nekik ez nem felel meg, mert azt hiszik, hogy bevételkiesésük van a kalózkodás miatt, miközben alig lenne több, ha holnap megszüntetnének minden kerülőutat. A többség egyszerűen nem venne filmet, zenét, és nem menne moziba, mert nincs ezekre annyi pénze.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Béééla #18 üzenetére

    megvaltozott a vilag.

    steam villamgyorsan es automatikusan patchel (250es netem van, par percnel nagyobb patchet meg nem lattam es az is a Just Cause 3 sokgigas DLCje volt).

    Regiozarazas gyakorlatilag eltunt, mar boven nincs az, amikor az ember japan belpiacos kiadasokra vadaszott mert azoknak volt a legjobb a minosege. van par dolog ami nagyon nehezen beszerezheto marad (pl par korai Monolith cim vagy a Battle for Middle Earth 2), de figyelembe veve hogy az embernek egy feneke van...

    kenyelem is alakul, Spotify pl olyan szinten gyonyoruen integralodik az itthoni eszkozokkel ami kb 10-15 eve elkepzelhetetlen volt. premiumnak pedig mar kb oke a minosege (rendes hifi rendszerrel nezve is).

    filmeknel tenyleg javulhatna a helyzet, egy szolgaltatas meg nem fog le mindent en meg egyelore egynel maximalizalom (amennyire keves idom van nezni).

    Tigerclaw: meg egyszer, 2016 van es nem 1999 amikor 5000 forint volt egy musoros CD (masfel-ketszerese a nemet araknak). ott a Spotify, ott a Netflix, ott a tobbi hasonlo tartalomszolgaltato, musoros BRt erre kapni atszamolva 650HUFert (nagyobb cimeket is), musoros CDt szinten.

    djculture: egyik helyi szolgaltatonak a legkisebb net 50es es azt internetre ajanljak (komolyan, en is majdnem leestem a szekrol a rohogestol, viszont tenyleg kb havi 20 euro). nekem azert lett 250esem mert az volt akkor epp a legolcsobb. egyebkent tokjo, nem kell mindent letoltve tartani steamrol, ha barmit tolni akarok max 20 perc alatt lent van (es akkor valami 50gigas monstre jatekrol beszelunk).

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák