Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raider21

    aktív tag

    Sziasztok!

    Volt egy 4.5 évig hibátlanul működő DSL-360T modemem, amit ADSL2+ képes firmware -el frissítettem úgy 1.5 éve.
    De sajna lefüstölt routerrel együtt úgy 2 hónapja, ugyanis belátogatott a rézdróton egy villám..., mert a közelben belecsapott a vezetékbe! Zavarszűrő, modem, router lehaltak.

    Garanciában cserélték a modemet. Féltem, hogy a rossz hírű DSL-360R modemet fogja hozni a T -s szerelő. Nem az lett, hanem Huawei SmartAX MT800u-T.
    Na ennek sem örültem meg hű de nagyon.
    De ez már ugye tudja a 24Mbit/sec / 1Mbit/sec sebességet, így belevágtam a rózsaszín T szolgáltatónál a csomagváltásba, és végre ADSL2+ csomagom van,
    ami 15 Mbit/sec / 900 kbit/sec sebességű.

    A modem teszteket OrbMT 3.40 -el végeztem, mert a SM 50B -el nem sikerült egyik modemhez sem kapcsolódni.

    A Huawei modem eredményei:

    Nem igazán voltam elégedett a feltöltési sebességgel, de ráfogtam a távolságra, míg ki nem derült számomra, hogy sokszor van vonalszakadás és újraszinkronizálás. Visszaolvasva, ez a Hüvely "sajátos" tulajdonsága.

    Így beszeretem egy DSL-321B modemet. Na ez mindjárt más!!!

    A DSL-321B eredményei:

    A 321 ténylegesen jobb, stabilabb modem, mint a Hüvely, és méltó utóda a 360-, és a 380T -nek.
    Igaz forrófejű, de minden beállítást úgy eszközöltem, ahogyan a fórum korábbi hozzászólásaiban már kifejtésre kerültek. Eddigi 1 hetes intenzív használattal a hátam mögött meg vagyok vele elégedve, és kijelenthetem jó vétel volt.

    [ Szerkesztve ]

    raider21

  • raider21

    aktív tag

    válasz r-chee #407 üzenetére

    Szia r-chee!
    Mint te is írtad a támogatott maximális sebességek: 24Mbit / 1Mbit. Így a hőn áhított VDSL 25 Mbit / 4 Mbit sebességet nem tudod elérni, és a legjobb tudásom alapján a DSL-321 modemek "csak" ADSL2+ képesek, a VDSL -hez másfajta modemekre van szükség, amit maga a szolgáltató biztosít a felhasználónak. (Nem is tudok a piacon VDSL modemeket, de ebben a kérdésben dchard az igazi guru!)

    Viszont ha maradsz a mostani Családi csomagnál [link], akkor azt biztosan jobban kihajtaná a DSL-321 -es, mint a DSL-360R(B3) modem.
    Szóval ha VDSL -re váltasz, akkor felesleges új modemet venned!

    De ha maradsz a mostani 15 Mbit/s / 900 kbit/s csomagnál, egy új 1 éves hűségidővel (így elég jó árat adnak főleg a dupla v. tripla kedvezménynél), akkor mindenképp megéri beruháznod egy ilyen modemre. Ezt lassan 2 éves, a modemmel szerzett gyakorlati tapasztalattal a hátam mögött mondom. Igaz anno engem is ez a cikk és teszt győzött meg a vásárlásról. Nem bántam meg, csak ajánlani tudom a DSL-321 modemet! ;)

    Üdv:

    [ Szerkesztve ]

    raider21

  • raider21

    aktív tag

    válasz r-chee #409 üzenetére

    Szia r-chee!
    A csomagokhoz semmi köze a rózsaszín T szolgáltatónak, az tény. De magánál a szolgáltatásnál a technikai hátteret jó eséllyel ez a cég biztosítja.
    Mivel 15/0.9 -es DSL interneted van, az mindenképpen ADSL2+ technológia, nem pedig a klasszikus ADSL, vagy ADSL2.
    Ha kicsit bővebben érdekel az ADSL, akkor ajánlom dchard ebben a témában írt alapműnek tekinthető írásait:

    ADSL, minden amit tudni akartál

    ADSL paraméterezés, hibaelhárítás

    A DSL-321B -vel biztosan nem lesz több a feltöltési sebességed, mint a modem korábban taglalt fizikai képességei. VDSL -hez más modem után kell nézed, de ebben a VDSL témában, modemekben nem vagyok képben.
    Viszont ha maradsz a jelenlegi 15/0.9 -es ADSL csomagodnál, akkor mindenképp érdemes beruháznod a DSL-321B -re, mert fényévekkel jobb, stabilabb modem, mint a DSL-360R.

    Üdv:

    [ Szerkesztve ]

    raider21

Új hozzászólás Aktív témák