Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VIC20

    őstag

    válasz Bird #322 üzenetére

    Arra meg én nem tudok mit mondani, hogy milyen szépen kiragadtad azt a félmondatot és most azon lovagolsz: Arról volt ugyanis szó, hogy ha tíz év alatt nem tudja megszokni, akkor rúgják ki. Tíz éves átállási idő megengedése talán még a szent közigazgatásban is gáláns, aki annyi idő alatt nem képes rá, az tényleg keressen más munkahelyet.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz Bird #322 üzenetére

    egy pillanatig se gondold, hogy az ilyen 30 éve a szakmában típusú nagy öregek csak az informatikában képesek akadályozni a fejlődést. nem, sőt, főleg ott nem. az ilyenek azok, akik miatt egy komolyabb döntés meghozatalának hivatalos törvényi minimuma az államigazgatásban 89 nap. leírom másképp is, nehogy valaki félreértse: három hónap!

    azért ennyi, mert az ilyen 30 éve nagy öreg folyamatosan akadályoz mindenféle szervezetfejlesztést, folyamatfejlesztést, mindent. nem ritkán azért, mert úgy hiszi, hogyha javulna a folyamat, az ő munkaköre megszűnne (sokszor megalapozottan). az ilyenek miatt veszi még mindig teherautószámra a papírt az államigazgatás, van minden sarokban nyomtató, alkalmaznak eljárókat. pedig van hálózat mindenhol...

    ezt a véleményemet a magyar államigazgatásban szerzett saját tapasztalataimra alapozva alakítottam ki.

    másik példa: a minap azt találta nekem üzenni egy friss, fejlődőképes, előremutató szakember, hogy az a nyilvántartás, amit a szerverem zárt rendszerben, hamisíthatatlan módon ultraprecízen automatikusan megcsinál, azt miért nem papíron vezetik a kollégák... volt pár szerencsés körülmény is az esetben, például az, hogy nem szemtől szembe mondta...

    ha én ötvenévesen vagy bármilyen más életkoromban ennyire agyhalott leszek, lőjetek le. komolyan.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák