Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz MaUser #80 üzenetére

    Ki mondta, hogy nem szabadalmaztatnak újabb technológiákat a festékek terén? Megteszik, de az utángyártók két dolgot tehetnek: Jön a reverse engineering és megpróbálják leutánozni (gyártástechnológia hiányában sosem lesz olyan, mint az eredeti), másrészt meg vannak, akik csak valamilyen lötyimötyit betöltenek egy gyári festékkazettára hasonlító dobozba, aztán majd kiad valamit a papírra. Nem vitatom, hogy van akinek ez utóbbi is tökéletesen megfelelhet, de ne ez legyen az alapja a fejlesztések elvitatásának.

    (#90) bambano: Ha nem rendelkeznek licenccel, hogy az adott nyomtatóhoz tonert gyártsanak, akkor az illegális. Nem értem ezen mit nem lehet felfogni. De a third party piac pont azért virágzik a szürkezónában, mert a gyártók általában véve a hamisítókkal vannak elfoglalva, nem azokkal, akik saját név alatt futtatnak utángyártottat. Néha kiadnak egy picsogós közleményt, aztán megy mindenki a dolgára.

    (#85) arnyekxxx: De jogod van megvédeni a tulajdonodat, ami a profitod kulcsa. Értem én, felfogtam, hogy sehol nincs úgy szó szerint leírva, hogy neked márpedig a törvény profitot ígér, de a versenyjog többek között azt szabályozza, hogy mások nem hajthatnak profitot a te szellemi termékedből amíg ezt nem engeded meg nekik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák