Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz lezso6 #5 üzenetére

    Sőt tudok olyan Mac hívőt, aki a windows XP-s korszaka után idén év elején a desktop mac-jét váltotta le windows PC-re, aztán júniusban a macbook pro helyett váltott Asus Zenbook-ra. Nem azt mondom, hogy tökéletesen elégedett a win10-el, de harmad áron kihozta a gép parkja cseréjét, és állítása szerint semmivel nem rosszabb a win10 mint az OSX, csak mások a hülyeségeik a rendszereknek.

    Én kérek elnézést!

  • martonx

    veterán

    válasz Snoop-y #163 üzenetére

    Akkor te most állást keresel, még ha nem is tudsz róla? :K

    Én kérek elnézést!

  • martonx

    veterán

    válasz buvartacsko #541 üzenetére

    "ha valaki kicsit is ad valamire, magára, a dolgaira, a tárgyaira, ha szereti a minőségi dolgot az itthon egyből egy hülye sznobnak számít"

    Ennek történelmi okai vannak. Nálunk az a szokás, hogy megoldjuk olcsón, szarul, okosba. Erre pedig a PC a legjobb, ott aztán mindent szart össze lehet legózni fillérekért. Aztán jönnek a szar a PC kommentek tömegei. Nagyon kevés az olyan user, aki érdemben tényleg utána is jár, az egyes alkatrészekért nem sajnálja a darabonkénti 1-3K felárat.
    A másik véglet meg, aki a pénzével akar kitűnni, akár olyan áron is, hogy viccesen túlárazott szarokat is megvesz, csak legyen elég drága. Többnyire ők a Mac-esek, ők azok, akiktől érdemi érveket nem hallani, ellenben tökéletes példái a kognitív disszonanciának (ami szar, de drága, és ennyi mindenkinek van, az nem lehet szar, akkor se, ha tényleg szar, hiszen jó drága volt...).

    E két csoport között elég könnyű az átjárás az elsőből a másodikba, visszafelé már nehezebben szokott működni.

    És van egy sajnos tényleg szűk értelmes réteg, aki nem akarja a pénzét szórni, de van annyira igényes, értelmes, hogy ne akarjon mindent olcsón megúszni, és ha valamire tényleg szüksége van, akkor azért nem átall zsebbe nyúlni. Ők az elégedett PC-sek (a PC-sek vékony rétege) és Mac-esek egy szűk rétege. S ez az a réteg, aki elégedett, tudja hogy a hülyéket úgy se lehet észérvekkel meggyőzni, ezért inkább ki is maradnak az ilyen hülye oda-vissza kommentelésekből, azt meghagyják a fölényes többségben lévő hülyéknek.

    Remélem segítettem eloszlatni a homályt.

    [ Szerkesztve ]

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák