Új hozzászólás Aktív témák

  • buvartacsko

    addikt

    válasz FunPro #540 üzenetére

    Ennyi erővel sznobság brand PC gépet is venni, hiszen az is túl van árazva, ahhoz képest mintha megvennéd alkatrészenként.

    Nem tudom felfogni hogy magyarországon miért ekkora divat ez a sznobozás, ha valaki kicsit is ad valamire, magára, a dolgaira, a tárgyaira, ha szereti a minőségi dolgot az itthon egyből egy hülye sznobnak számít... :( Gusztustalan.

    Én is jó sokáig legóztam a gépeimet, meguntam. Nem akarok ezzel foglalkozni egyáltalán. Munkámból/életvitelemből kifolyólag szükségem van notebookra, jó sokáig business gépeket használtam, minden egyes ilyen gép vásárlása előtt elgondolkodtam a Mac-en, de hittem a sok fika kommentnek miszerint meghal majd 1 év után, kevés a gari, szar, nem jó, szar szar szar... Aztán szívtam hosszú ideig a ThinkPadekkel, persze nem voltak teljesen rosszak, de mindig volt valami ami miatt igazán utáltam ezeket a gépeket. Aztán végül odáig fajultak a dolgok, hogy teljesen elkurvultak Lenovoéknál és a classic billentyűzetet is elhagyták, kivették a roll caget, az egész teljesen más lett mint volt.

    Itt sem Applenél kezdtem el nézelődni legelsőnek, de egyszerűen nem találtam semmit ami teljesen megfelelt volna, úgy hogy rászántam magam hogy ki fogom próbálni, és megvettem a MacBookot. Azóta elégedett vagyok, az én igényeimet maximálisan kiszolgálja. (nem játszom, ezen kívűl mindent el tudok végezni rajta) Elégedett vagyok a minőséggel, mai napig úgy néz ki mint mikor kivettem a dobozból, nem recseg ropog egyáltalán sehol és jó használni továbbra is. Hozzáteszem a ThinkPadjeim is úgy néztek ki X év után is mint az új, és a szervizben is mindig megjegyezték, hogy nekem mindig mennyire rendben vannak a gépeim. Sajnos már a szervizes kollégáknak is megvolt a saját magán számuk, annyit kellet mindegyikkel odajárnom.

    XP korszakban átváltottam Ubuntura, aztán FreeBSD-re vagy 1 évre, utána Gentoora vagy 3 évre, azután volt Arch Linux is, utána jött a Windows 7 mikor úgy néztem hogy desktopon meguntam a Linux heggesztését, és több idő megy el a karbantartásra egy-egy frissítés után mint arra hogy használjam a gépemet... Ezután az uccsó ThinkPadem alaplap hibás lett és jött a MacBook mert szerettem volna egy könnyen használható OS-t, amin ha akarok akármikor indíthatok egy Terminalt, használhatom az appjaimat natívan amiket linuxon anno megszoktam, de közben ott a baromi szép gui is. Mindezt baromi szép 1,3kg-os Alu. házban ami nem kopik szarrá az évek alatt és mindig jó érzés ránézni is és kézbe venni valamint használni + egy baromi jó billentyűzettel, baromi jó trackpaddel ami mellé egér sem kell.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák