Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz #16820480 #139 üzenetére

    az XP sem azért terjedt el, mert az oem gyártók az emberek arcába tolták

    Nem is az xp -ről írtam..

    én használtam még bőven SP1 előtti vistát, és sokkal kevesebb gondom volt vele, mint XP-vel

    Nálam ez fordítva volt, nagyon sok probléma volt vele, és egy idő után meguntam a nyavajgó embereket is, ezért mindenkinek azt mondtam, hogy várjon még azzal az átállással, ha nem sürgős, mert lesz ez még jobb is. Nekem elég sok minden nem tetszett a vista -val kapcsolatban, és azok nem tetszenek ma sem. Az viszont tény, hogy egy mai változat azért sokkalta használhatóbb mint az első kiadás volt.

    még a virtuális memóriát is kikapcsoltam 2 giga ram mellett, mert nem volt rá igazán szükség

    De jó neked... nekem ramból sosem elég oprendszertől függetlenül.. :D
    Kár hogy magyar vagyok, egy olyan országban ahol még egy pc is luxus.. :(

    ez tulajdonképpen a pécé korszak csődje

    Fenét... A pc -ben pont az a jó, hogy sokszínű, és szabványokhoz igazodó alkatrészekből áll, illetve olyan software -t írsz rá, amilyet akarsz. Ha nem így lenne, és minden gép egyedi volna, akkor egymillió forint alatt te nem kapnál használható masinát, mert az egyes cégek rengeteg pénzt számolnának fel az egyedi, semmi másba nem használható alkatrészek kapcsán felmerülő költségekre.. Nézz meg egy sz**r Iphone -t... aztán az árcédulát... :U És gondolj bele, hogy ők még azt is megmondják, hogy milyen programot vehetsz meg, és hogy honnan, és még ott is piszok drágán, mert az apple tudja mi a jó neked...
    Számítógépeknél inkább ne jöjjön el ez a korszak.... (jobban belegondolva nem is jutott volna idáig a dolog abban az üzleti modellben)

    de még brand gépeknél is...

    Ott van csak igazán.... a magamnak épített gépekkel nem szokott baj lenni, és mindíg olcsóbb mint a brand... Láttad te már hogyan készülnek a brand gépek? Tudom moonman azt szokta mondani hogy "összefőzik rendesen"... de vannak kontár szakácsok is ám, és akkor csak a logot fizeted....

    és pont ezért, hogyan írnák "a" hardverre az operációs rendszert?

    Mint amikor "hogyan írjunk szabványos weboldalt".. :U Hát mégis mit gondolsz hogyan?
    Szabványokhoz írják... ha ezt teszik, az összes pc -n menni fog, és megy is... a béna driver kérdéskör az más....
    A vista -nak mint rendszernek volt elég baja, és nem kell mindent a pc gyártókra kenni... Szerinted a microsoft nem tud elszúrni semmit? Dehogynem.... Ez olyan mint a google imádat.. Azt sem értettem soha. A microsoft -ot sem kell annyira védeni. Mellényúltak, és kész. Ez a lényeg...

    a vista nem köztes termék, csak szépen lejáratták a sajtóban, meg a fórumokon

    Szóval a vista egy tök jó termék, csak valahogy a szakma sem igazán vette ezt észre? Érdekes.... "Én tökéletes vagyok, csak a többség szerint nem".. Hasonló a két mondat igaz?
    A "forumozók" meg nem tudnak egymaguk lejáratni egy egyébként jó terméket..

    és ha mondjuk a vistát nem adják ki, hanem egyből a 7 jön (ha így gondoltad a köztes termékek nem kiadását), akkor a w7 esetében lettek volna meg azok a driver problémák, mint vista esetében voltak, amikor a gyártók egyszerűen lusták fejleszteni, amíg nem muszáj.

    Ez így igaz. A vistanak azonban nem csak a driver gondok tettek be. Nem mellesleg maga a driver modell már a vista megjelenése előtt is beszerezhető volt amicrosoft -tól, aki akart kompatibilis driver -t írni, az tudott...
    Csak jöttek a "nem megfelelően működik vista -n a kártya" dumák, hogy vegyél újat, meg jöttek a microsoft lefizetős megoldások, aminek az lett az eredménye hogy "Ez a laptop CSAK a vista -val kompatibilis... " Marhaság, de aki nem értett hozzá az benyalta ezt a szöveget, mert nem tudta hogy a pc az pc marad akkor is, ha a fusi siemens szerint csak vista -val megy. Aki tudta, az össze szedegette a drivereket, és vissza dobta az xp -t, ami kétszer gyorsabban, és problémamentesen futtatta a kedvenc alkalmazásokat....
    A vista egyébként még az intel szerint sem volt megfelelő teljesítményű, és ők azért csak tudják mi az hogy "megfelelő". Nem józsi bácsi a szomszédból, hanem a világ legnagyobb chip gyártója. Ők most a windows mobil -t is leszólták, és megtehetik. És tudod mit? Talán még igazuk is van, bármily tökéletes is a microsoft... ;)

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák