Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NGA

    addikt

    válasz VIC20 #179 üzenetére

    "De szerintem valójában semmi más célja nem volt, mint az, hogy hasonlítson a telefonok/táblagépek felületéhez."

    Ez pont igy van. De az aki pl használt WP7 telefont, azonnal beleszeretett a 8 UI-jába. Én pl nagyon szeretem azt, hogy egy pillantás alatt látom, hogy levelem érkezett, hozzámszóltak facsén, skype-on, milyen az idő, jött új app, meg hasonló. Ezért is szeretem a csempés rendszert, mert egy pillanat alatt átlátható, és sokkal több infót ad, mint a statikus ikonok.

    (#181) pendre54

    Létrehozol egy új particiót a merevlemezen, feltelepited, és párhuzamosan futtatod. Az első betával én is igy tettem. Most azt nézem, hogy az Asus táblagépemre hogy tudom felrakni úgy a 10-et, hogy megmaradjon a 8 is rajta. Addig nem nyugszom, mig meg nem csinálom :-) Amikor elkezdtem pc-vel foglalkozni, akkor autodidakta módon éjszakákat töltöttem a gép elött, mire rájöttem mit hogy kell csinálni. Fiatal voltam, volt energiám.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz VIC20 #179 üzenetére

    Most olyat fogok mondani, ami a rugalmatlanokat meglepi:

    Szerintem (figyelem: személyes vélemény) az új kezelőfelület jobb lett. Számos tekintetben sokkal egyszerűbb és logikusabb, több beállítás jobban van csoportosítva. Ennek persze az az ára, hogy néhány dolgot már nem ott (vagy nem csak ott) találsz meg, ahol eddig. Aki rugalmatlan, az ehhez nem hajlandó alkalmazkodni, az ő dolga.

    De mondok egy példát: Dolgoztam már egy Wacom Cintiq Companion gépen, ez nem kifejezetten táblagép, ugyanis rendes notebook hardver van benne. Kitámasztod, rádugsz egy billentyűzetet és egeret, rögtön asztali PC-vé változik. Ezen például kifejezetten jobb volt dolgozni (munka alatt pedig grafikai munkát értek), hogy a Windows 8.1 felülete már eleve fel lett ilyesmire készítve.

    De kérdezek: Mitől lenne más a csempék között kattintgatni, mint a Start menüben kotorászni? Én utóbbit utáltam, soha nem voltam hajlandó végigkattogni a menük rejtelmein, ha kellett valami a keresőbe írtam be és ez most sem változott. Cserébe a csempék sokkal informatívabbak is, rögtön láthatsz időjárási adatokat, pénzügyi adatokat, üzeneteket meg ezernyi dolgot aminek a megjelenítésére alkalmasak még.

    Normál desktop nézetben meg nem igazán van különbség, ott is csak apróbb okosítások voltak, de alapjaiban ugyan az. Szóval ami most változott az csak a start menü, ez lett lecserélve csempékre. Tényleg a Start menü volt mindig is a Windows lelke és szívcsakrája? Tényleg a Start menü határozta meg, hogy jól használható-e a rendszer? Tényleg a Start menütől függ, hogy tudsz-e dolgozni a géppel?

Új hozzászólás Aktív témák