Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biga

    senior tag

    válasz FTeR #37 üzenetére

    Te ilyet hol olvastál a hozzászólásomban? Olvass vissza bárhol ezzel kapcsolatban a véleményemmel. De éppen ezért, mert én pl általában legálisan használok mindent (tehát amit használok szinte kivétel nélkül meg is veszem) undorítónak érzem, hogy ilyen hozzáállással találkozom a szoftver gyártója részéröl. Kifizettem, de ezen felül nekem kuss van. Használhatom szigorú keretek között, panaszkodni meg hiába panaszkodnék, mert attol elzárkóznak. Szerinted ez ösztönzi az eladásokat?

    Hmm, érdekes, hogy mire válaszolok átszerkeszted. Nem baj, így hagyom.

    A módosított hozzászólásodhoz: Így van. De nem tudom, hogy ez a tény miért változtatna azon, amit elmondtam. (Mellesleg olyat is hol olvastál tőlem, hogy azt írtam volna, hogy a win az szolgáltatás? De szerinted a világ legtermészetesebb dolga, hogy a pénzemért cserébe csak egy totálisan bekorlátozott használati jogot kapjak?)

    [ Szerkesztve ]

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • J03Y

    tag

    válasz FTeR #37 üzenetére

    Hát igen... :)) , sokan nem veszik észre a különbséget.

    [ Szerkesztve ]

  • doc

    nagyúr

    válasz FTeR #36 üzenetére

    én azon a hw-en használom amivel együtt megvettem, egy példányban, tehát a licence-nek elvileg 100%-ban megfelelnék
    az, hogy van a kettő között még egy sw réteg, miért probléma?

  • edgR

    őstag

    válasz FTeR #36 üzenetére

    mar nem kizarolag hw-hez adjak az oem-et..
    az mas kerdes, hogy a peldanyod regje az alaplapodhoz kotodik..

    [ Szerkesztve ]

  • biga

    senior tag

    válasz FTeR #43 üzenetére

    Hmm. Kicsit hiányosan olvasod a hozzászólásaimat. Én a supportot nem kértem számon (sőt, lényegében szinte csak az az egyetlen, ami legalább patchek formájában létezik a legtöbb szoftver esetében), ellenben pl a garanciát (ami egy terméknél mellesleg Mo-n 10e Ft felett kötelezően 1 év! És bár közvetve fogyasztóvédelemmel is foglalkozom, sehol nem olvasom, hogy ez a szoftverre, mint termékre ne vonatkozna. Ezért írtam korábban, hogy ez Mo-n lehet, hogy megérne egy próbapert. De ez nem ennek a topicnak a témája. ) igen is számonkérem. Vedd már elő légy szíves pl a legális MS termékedet (mindegy, hogy OEM, vagy dobozos vagy VLK vagy akármi) és olvasd el légy szíves a garanciára vonatkozó kitételeket. És utána értelmezd újra a korábbi hsz-aimat is.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz FTeR #43 üzenetére

    Még egy gondolat, ami időlimit miatt kimaradt a korábbi hsz-omból: A WGA szerintem pont egy olyan próbálkozás volt, ami ellensúlyozhatná (megfelelő kivitelezéssel) a felelősségvállalás teljes hiánya felett érzett sirámomon. Az XP-nél legalább a végén a WGA révén néha azt éreztem, hogy megérte megvennem legálisan az op rendszert, mert legalább egy-két (mellesleg ismerjük el minimális többletet nyújtó) kiegészítőt ha akartam volna használhattam volna a rendszeremhez, ami azoknak nem jár, akik nem vették meg. Azonban azóta a WGA csak és kizárólag büntet (amivel nem lenn alapbol gondom, ha nem vetted meg ne panaszkodj, ha nem használhatod. Azonban te is tudod, én is tudom, hogy kb mennyi idővel a megjelenés után jelenik meg az első működő kalózpéldány. Kérdem én: miért vagyok én ösztönözve (az erkölcsi tényezőket nem számolva), hogy ugyan azokkal a feltételekkel használjam a rendszeremet sok pénzért, mint azok, akik egy fillért nem adtak érte. És ilyenkor már a felelősségvállalás, a garancia hiánya is jogosan dühít.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz FTeR #49 üzenetére

    Mondok neked egy nagyon egyszerű példát: MS partnerként legutóbb a korábbi problémával szembesültünk: OEM sw-s gépeken itt nem taglalt okból licence kulcsokat kellett cserélni (illetve frissíteni). Ehhez mi az MS által pont erre a célra rendszeresített szoftvert használtuk. A kulcs befrissítése után a gép úgy indult újra, hogy mindenáron aktiválni akart (a keyupdatetool ezt eleve megcsinálja a frissítéskor, épp ez a lényege). Ellenben hiába csináltál bármit, ha azt mondtad neki, hogy ok, aktiválja, visszadobott, hogy már aktiválva van. Ha nem aktiváltál, akkor meg rögtön kilép. (Ismeritek gondolom, lényegében azt csinálta, mint amikor lejár az aktiválás előtti 30 napod, csak itt aktiválni sem enged). Az MS eredetileg eleve elutasított ezzel kapcsolatban minden supportot, merthogy OEM, és forduljunk a viszonteladóhoz (amik ugye mi voltunk) aztán ezt letisztázva nagy nehezen eljutottunk egy a magyart erős kihívásokkal beszélő technikai emberhez, aki fél óra telefonálgatás után azt tanácsolta, hogy telepítsük újra a gépeket, akkor már az új kulcsokkal. 24 gépet! Ez ám a megoldás Addig állt 2-3 cég. No meg mi is elb@sztunk pár órát erre. Tudod kin akarják ezek a cégek leverni ezt a kiesést? Rajtunk. És tudod itt bizony semmilyen hw/driver probléma nem volt. Előtte kiválóan működő gépek voltak. És az újratelepítés után is. Itt bizony csak és kizárólag a sw gyártója (ebben az esetben pl a MS) volt a hunyó. Ő ellenben csak meghúzza a vállát, és az EULA-ra hivatkozik, hogy ők nem vállalnak semmilyen felelősséget semmiféle kárra, amit akár az ő szoftverük is okoz. Nos kérdezem: szerinted ez normális dolog? Szerinted tehát ennek így kell lennie, és ha nem tetszik "el lehet menni". Gratulálok.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • doc

    nagyúr

    válasz FTeR #73 üzenetére

    ertem en :)
    kiskapu? mire gondolsz? hogy ha lenne "virtualis OEM" akkor ide-oda lehetne vinni a virtualis image-et? vagy hogy tobb peldanyban hasznalni?

  • doc

    nagyúr

    válasz FTeR #99 üzenetére

    nem tudom :D
    a helyzet az hogy az ilyen antiwarez-megoldásokhoz elég kevés közöm van, igyekszem mindenből free programokat használni
    szoftverek közül csak játékért adtam eddig pénzt, igaz, abból nem kevésért, és többnyire ott is egy warez verzióval játszottam először, megtetszett, aztán megvettem korongon
    mondjuk van olyan aminél azóta is a warez-zel játszom (pl. Tie Fighter Collector's CD) mert a gyári vmiben más, és nem indul vele a már felrakott játék :D

  • doc

    nagyúr

    válasz FTeR #165 üzenetére

    mi volt ebben szélsőséges? én leírtam az utóbbi kb. 10 év saját tapasztalait
    ebből kb. 7 évig még netem sem volt, arról nem is beszélve hogy az alap dolgokon kívül (w98/xp+office, meg egy-két játék) semmi extrát nem raktam fel
    szélsőségesnek inkább azt érzem, hogy szerinted az átlag user napi 2-3 programot telepít

    de ha szerintetek a programok folytonos fel-le pakolgatása vágja haza a windowst (érdekes, ez más rendszernek nem okoz gondot...) akkor az vajon miért van, hogy a cégnél, ahol a usernek még a képernyővédő beállításait sincs joga megváltoztatni, nem hogy programokat telepítgetni, szintén kb. egy-másfél év alatt használhatatlanul lassúvá válik a rendszer?

    moonman:
    jó, maradjunk annyiban hogy hülye vagyok hozzá. ebből ezek szerint leszűrhetjük a tanulságot: a windows csak profiknak való, az amatőrök használjanak Linuxot? :DD
    (hozzáteszem, ez a megállapítás pl. a már többször említett, számítógépeket kb. idén év elején először használó 50 éves anyám esetében tökéletesen bevált, ő a w98-at utálta, az xp-t nem szerette, a mostani, már jópár hónapja működő Linuxát meg imádja :D)

Új hozzászólás Aktív témák