Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biga

    senior tag

    válasz doc #1 üzenetére

    Nincs abban semmi mese. Jön az erre szakosodott felmérőcsapat, hosszas gondolkodás után bal kezükkel a hasukra csapnak és beírnak egy megfelelően nagy számot a jelentésbe. Aztán felveszik az jelentésért járó ugyancsak megfelelően nagy méretű sikerdíjat és mindenki boldog (aztán ugyan ez a csapat elmegy pl az ASVA-nak és társainak is statisztikai jelentéseket írni gondolom, mert a módszerek kisértetiesen hasonlóak...) :U

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz edgR #6 üzenetére

    Szerintem az. A vállalati (kis, közép is, a nagyvállalatoknál meg biztosan) szektorban biztosan, hogy ez a szám jóval (szvsz nagyságrendekkel) alacsonyabb. Dehát ugye az nem tünne olyan látványosnak, ha csak pár %-ot írnának. Összefoglalva a BSA meg a hasonlók megint erősen csúsztatnak (hazudnak, mondjuk ki). Mellesleg egyszerű lenne a dolog, a hamis Vista ne korlátozzon, hanem álljon le. De ha ok nélkül teszi, akkor minimum egy ejnyebejnyét érdemeljen már meg a nagy világ színe előtt! (Mert ugyebár az MS (mint a legtöbb szoftvergyártó) persze abszolut semmilyen garanciát nem vállal se a minőségre, se a megbízhatóságra, de még arra sem, hogy egyáltalán neked működni fog a szoftverük. Bár kiváncsi lennék rá, hogy ez egy esetleges per esetén hogy állna meg egy magyar (független: haha!) bíróság előtt).

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz lúzer #18 üzenetére

    És a te géped kis, közép vagy nagyvállalati gép? Merthogy arrol beszélünk :U

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz doc #32 üzenetére

    A gond nem itt van. Értem én, hogy mit akar moonman írni (vagyis hogy ha a számítógéped licence-ében az áll, hogy csak a földön használhatod, akkor nyílván meg kellene venned az asztali verziót is, ha ott akarod használni ;) ), csak ugye a te véleményed az emberközelibb. Ugyanis pillanatnyilag az a helyzet a szoftvergyártókkal (köztük az MS-el is), hogy ők lényegében minden szempontból korlátok közé helyeznek téged, minden szempontbol beszabályoznak, letiltanak stb, miközben lényegében semmilyen felelősséget nem vállalnak, lényegében semmilyen pluszt nem adnak (és mielőt szóba kerül: a patchek, sp-k nem pluszok! Mitöl lenne az, egy általuk bennehagyott hiányosságot javít. Ez nem plusz szolgáltatás!), sőt elhárítanak minden garanciára utaló bármilyen utalást. (Tudom, most jön a konzervválasz: nem muszáj ezt használni :U )

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz FTeR #37 üzenetére

    Te ilyet hol olvastál a hozzászólásomban? Olvass vissza bárhol ezzel kapcsolatban a véleményemmel. De éppen ezért, mert én pl általában legálisan használok mindent (tehát amit használok szinte kivétel nélkül meg is veszem) undorítónak érzem, hogy ilyen hozzáállással találkozom a szoftver gyártója részéröl. Kifizettem, de ezen felül nekem kuss van. Használhatom szigorú keretek között, panaszkodni meg hiába panaszkodnék, mert attol elzárkóznak. Szerinted ez ösztönzi az eladásokat?

    Hmm, érdekes, hogy mire válaszolok átszerkeszted. Nem baj, így hagyom.

    A módosított hozzászólásodhoz: Így van. De nem tudom, hogy ez a tény miért változtatna azon, amit elmondtam. (Mellesleg olyat is hol olvastál tőlem, hogy azt írtam volna, hogy a win az szolgáltatás? De szerinted a világ legtermészetesebb dolga, hogy a pénzemért cserébe csak egy totálisan bekorlátozott használati jogot kapjak?)

    [ Szerkesztve ]

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz J03Y #39 üzenetére

    Sokan pont azért nem veszik szerintem észre a különbséget, mert pl egy terméknél elvárható, hogy a rendeltetésének megfelelően és annak keretein belül minden esetben használni tudjad. Ha ezt nem teszi, akkor a gyártónak kötelessége azt javítani, az esetleges meghibásodásbol eredő kárt megtéríteni stb. ( Legalább is Mo-on ezt törvény így szabályozza) Ez ugyebár szolgáltatásnál nincs így (bár ott is szokott lenni egy garantált minimum). Nos most érdemes mellé tenni pl egy Windows-t. És máris érthető, hogy miért hihetik egyesek azt, hogy az szolgáltatás.

    ( A tulajdonlás kérdését most ne említsük, az sem épp a termék mivoltot bizonygatja)

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz FTeR #43 üzenetére

    Hmm. Kicsit hiányosan olvasod a hozzászólásaimat. Én a supportot nem kértem számon (sőt, lényegében szinte csak az az egyetlen, ami legalább patchek formájában létezik a legtöbb szoftver esetében), ellenben pl a garanciát (ami egy terméknél mellesleg Mo-n 10e Ft felett kötelezően 1 év! És bár közvetve fogyasztóvédelemmel is foglalkozom, sehol nem olvasom, hogy ez a szoftverre, mint termékre ne vonatkozna. Ezért írtam korábban, hogy ez Mo-n lehet, hogy megérne egy próbapert. De ez nem ennek a topicnak a témája. ) igen is számonkérem. Vedd már elő légy szíves pl a legális MS termékedet (mindegy, hogy OEM, vagy dobozos vagy VLK vagy akármi) és olvasd el légy szíves a garanciára vonatkozó kitételeket. És utána értelmezd újra a korábbi hsz-aimat is.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz FTeR #43 üzenetére

    Még egy gondolat, ami időlimit miatt kimaradt a korábbi hsz-omból: A WGA szerintem pont egy olyan próbálkozás volt, ami ellensúlyozhatná (megfelelő kivitelezéssel) a felelősségvállalás teljes hiánya felett érzett sirámomon. Az XP-nél legalább a végén a WGA révén néha azt éreztem, hogy megérte megvennem legálisan az op rendszert, mert legalább egy-két (mellesleg ismerjük el minimális többletet nyújtó) kiegészítőt ha akartam volna használhattam volna a rendszeremhez, ami azoknak nem jár, akik nem vették meg. Azonban azóta a WGA csak és kizárólag büntet (amivel nem lenn alapbol gondom, ha nem vetted meg ne panaszkodj, ha nem használhatod. Azonban te is tudod, én is tudom, hogy kb mennyi idővel a megjelenés után jelenik meg az első működő kalózpéldány. Kérdem én: miért vagyok én ösztönözve (az erkölcsi tényezőket nem számolva), hogy ugyan azokkal a feltételekkel használjam a rendszeremet sok pénzért, mint azok, akik egy fillért nem adtak érte. És ilyenkor már a felelősségvállalás, a garancia hiánya is jogosan dühít.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz FTeR #49 üzenetére

    Mondok neked egy nagyon egyszerű példát: MS partnerként legutóbb a korábbi problémával szembesültünk: OEM sw-s gépeken itt nem taglalt okból licence kulcsokat kellett cserélni (illetve frissíteni). Ehhez mi az MS által pont erre a célra rendszeresített szoftvert használtuk. A kulcs befrissítése után a gép úgy indult újra, hogy mindenáron aktiválni akart (a keyupdatetool ezt eleve megcsinálja a frissítéskor, épp ez a lényege). Ellenben hiába csináltál bármit, ha azt mondtad neki, hogy ok, aktiválja, visszadobott, hogy már aktiválva van. Ha nem aktiváltál, akkor meg rögtön kilép. (Ismeritek gondolom, lényegében azt csinálta, mint amikor lejár az aktiválás előtti 30 napod, csak itt aktiválni sem enged). Az MS eredetileg eleve elutasított ezzel kapcsolatban minden supportot, merthogy OEM, és forduljunk a viszonteladóhoz (amik ugye mi voltunk) aztán ezt letisztázva nagy nehezen eljutottunk egy a magyart erős kihívásokkal beszélő technikai emberhez, aki fél óra telefonálgatás után azt tanácsolta, hogy telepítsük újra a gépeket, akkor már az új kulcsokkal. 24 gépet! Ez ám a megoldás Addig állt 2-3 cég. No meg mi is elb@sztunk pár órát erre. Tudod kin akarják ezek a cégek leverni ezt a kiesést? Rajtunk. És tudod itt bizony semmilyen hw/driver probléma nem volt. Előtte kiválóan működő gépek voltak. És az újratelepítés után is. Itt bizony csak és kizárólag a sw gyártója (ebben az esetben pl a MS) volt a hunyó. Ő ellenben csak meghúzza a vállát, és az EULA-ra hivatkozik, hogy ők nem vállalnak semmilyen felelősséget semmiféle kárra, amit akár az ő szoftverük is okoz. Nos kérdezem: szerinted ez normális dolog? Szerinted tehát ennek így kell lennie, és ha nem tetszik "el lehet menni". Gratulálok.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz moonman #55 üzenetére

    Hát nézd. Ez a tool kifejezetten OEM termékhez való. Ez szerepel a dokumentációjában, és kifejezetten erre a célra használtuk korábban is (sőt, használtuk pl nem legális szoftver új kulccsal való legalizálására is, bár arra tudomásom szerint van egy másik - bár nagy valószínűséggel technikailag nagyon hasonló - szoftvere MS-nek). Tehát bizony ez supportálja és eddig mindig supportálta is.

    Szerk.: írás közben rátaláltam a WGA által felajánlott MS keyupdatetool nevezetű szoftverére is (ami ahogy elnézem egy nagyon hasonló kütyü, méretben is alig van köztük különbség). És láss csodát, az is épp OEM szoftver termékkulcsának a frissítésére való. Szóval érdekes ezek után azt állítani, hogy az OEM szoftvernél nem lehet termékkulcsot frissíteni :U

    [ Szerkesztve ]

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz moonman #60 üzenetére

    Úgy érted, hogy 24 preinstall lett elbaszva? Vagy hogy a korábbiak lettek elbaszva és azért működött? Vagy esetleg átírtam a programot és én basztam el (vagy esetleg agyalhatok még egy darabig, hogy ki baszta el, csak nehogy az derüljön ki, hogy az MS baszta el.? Azért ennyire nem kell védeni őket)

    Hozzátennék egy találgatásos info-t, amit a kb fél órás beszélgetés során (amit a magyarul nyomokban beszélő állítólagos tech supportossal folytattam) óvatosan megjegyzett. Azt mondta, hogy esetleg azért lehet, mert mintha (érted! Egy tech support kb ilyen megbízható infot csepegtet nekem) az MS valamit variált volna a kulcsok generálásával az utóbbi időben, és lehet, hogy ez (az új kulcsok) ütköznek a korábbi telepítésekkel. De ha így van, akkor sem értem, hogy miért lenne más sara, mint az övék. De szerintem ha gondolod leszállhatunk az MS-röl, az itt csak egy példa volt. Tudnék mesélni jó sok szoftvergyártónál olyat, hogy valóban az ő hibájukbol (tehát nem hw/driver probléma) elszálltak dolgok, a gyakorlat máshol is ugyan az. (Sőt, más szoftvernél ez gyakoribb, mint mondjuk a windows családnál. ) De ez nem változtat a szerintem nagyon rossz tendencián, hogy bizony a szoftvervásárlás manapság leginkább a sok pénzért zsákbamacska kategória, ami itt jó pár ember szerint teljesen rendben van. Szerintem meg nem.

    [ Szerkesztve ]

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz moonman #63 üzenetére

    Nézd, érteni én sem értettem, sőt szemmel láthatóan (füllel hallhatóan :P ) a tech support sem. Ő is csak találgatásként jegyezte meg, hogy esetleg a túl régi telepítéssel ütközik a vacsi új key. Meglehet. Igazábol ez a történet szempontjábol nem fontos. Bizony ott igazán böszme méretű elkúrás (csak hogy klasszikust idézzek :) ) történt MS részéröl és ők bizony - bár beismerték, hogy itt szinte biztosan ők a hubyók - természetesen semmilyen felelősséget nem vállalnak a dologért, hiszent nincs a szoftverükre garancia. (az MS mellett szólva: a többi szoftverre sem)

    Szerk.: Offosítva, mert már tényleg erősen kezdünk eltérni az eredeti témátol.

    [ Szerkesztve ]

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz moonman #65 üzenetére

    Nos én ezt nem tekintem normálisnak, épp erröl beszélünk, hogy ne kelljen már normálisnak tekintenem, hogy megveszek valamit és semmi garancia nincs rá, hogy egyáltalán működik. Akkor mi ösztönöz arra, hogy megvegyem? Szemben a kalózpéldányokkal? Ott sincs rá garancia, de legalább az ember nem fizet ki rá egy rakat pénzt. Érted már? Pont ez ellen emelem én is fel a szavamat (és a félreértések elkerülése végett nem azért, hogy ingyen adják!). Hogy valahogy érezzem azt, hogy ha már fizettem érte, akkor legalább egy kicsivel többet kapjak már, mint aki nem tette.

    Egyébként ez mitöl korlátozott garancia? A korlátozott garancia valamit azért ad, csak be van korlátozva. Ezt se nyelvtanilag, se jogilag nem lehet semmiképpen sem korlátozott garanciának hívni. Itt semmilyen garancia nincs! És a semmit nem lehet korlátozni... Szóval szvsz a kifejezés itt értelmezhetetlen.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz helkis #97 üzenetére

    Szó sincs róla, hogy mi karbantartási szerződéssel lennénk ezen cégek felé. A munkánk az volt, hogy befrissítsük a kódokat. Ez a MS-al előzetesen leegyeztetett okokbol és módon ment. Megkapták hozzá a teljes dokumentációt, a friss kulcsokat és a szoftvert. A backuphoz semmi közünk. A keycserét a MS kezdeményezte és ő adta az eszközt is. Mellesleg a gépeket (bár ez nem volt a megbízásunk része) helyreállítottuk, bár a hibához egyértelműen (és ezt a MS tech support is beismerte) semmi közünk nem volt. A kár lényegében a kiesés, amin vita volt. Eredetileg tudod ők is felfogták, hogy nem minket kell emiatt anyázni, hiszen szemük láttára folyt minden. Csak ugyebár az MS - bár mint mondtam értetlenkedett, és elismerte, hogy a hiba náluk van - az EULA-ra hivatkozva elhárítottak bármilyen felelősségvállalást. Na ez után kerültünk mi a színre, mint akik eredetileg a forgalmazók voltunk. Ennek a helyzetnek semmi köze ahhoz, amit te írsz.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz moonman #140 üzenetére

    Az a 3-as pont természetesen nem így van. Pontosabban Itt a világ erre felé (értsd nem az USA felé) eső részén nem így van. Jól is néznénk ki, ha egy EULA magasabb rendű lenne egy helyi szabályozásnál. Az MS is csak olyan feltételeket szabhat, ami nem ütközik semmilyen helyi szabályozással (pontosabbat szabhat mást is, csak ugyebár azt akár elfogadom, akár nem semmisnek tekinthető).

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz VW_Beetle #145 üzenetére

    Szíved joga. Az XP mikor megjelent, akkor is kb ezek a hangok voltak egy darabig. A Vista nem rossz rendszer (szvsz jobb, mint az XP, ezért ha gondoljátok megkövezhettek). Ellenben ez most nem témája a topicnak. Tehát ezt beszéljük ki máshol, ne itt. Azt meg, hogy befürdik-e vele vagy sem majd megtárgyaljuk vagy 5 év múlva.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Új hozzászólás Aktív témák