Új hozzászólás Aktív témák

  • fityesz9

    tag

    válasz #24737024 #18 üzenetére

    Itt a lényeg, a papír, vagyelért eredméynek sokmindenkit megtévesztenek, jó angolos vtam középsuliban, meglett 16 évesne simán a középfokú, de arra votl csak jó, h suliban mindent 5ösre írjak, meg plussz pontok felvételinél, de ha valakivel beszélnem kelett volna... Angliában kinn vtam 4 hónapot és többet fejlődött az angolom, mint előtte évek alatt, tanulás nélkül elmentem felsfokúra, ne mazért mert akkora ász vagyok, mint a kollega aki előbb ideírt, hanem mert az élőbeszédben tanult toldok vhogy mélyebbek, mint akármilyen jó és magasszintű oktatásban tanultak. És ez a kettőség van itthon, a fiatalok agy része már tényleg tud 1 v 2 nyelvet, de csak papírszinten, egy anyanyelvi emberrel való beszélgetéstől megrettenne, mint anno én is. Ezekután ne is beszéljünk a részeg írekről, ha őket megérted, tényleg tudsz angolul... :DDD Ez minden nyelvvel így van sztem, ismerek oylat aki perfektül beszél egy nyelvet, tökéletesre írta a felsőfokút, de csak elméleti tudás, használni nem tudná, nálun ksztem sok az ilyen, persze máshol is, azt tudom h SPanyolországban, meg Angliában egyenesen katasztrófális a helyzet ilyen téren.

    Garrus, am I your dirty little secret?

Új hozzászólás Aktív témák