Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Cathfaern #38 üzenetére

    Ha a kiadó adna olyan ajánlatot, amit megfelelőnek találna, akkor nem torrentezne.

    Kíváncsi vagyok, hogy az "ingyen lejön nagyon gyorsan, miközben a karosszékben ülök, ráadásul ugyanazon a honlapon van zene, játék, film, szoftver"-féle megoldás ellen milyen kiadói lépést várnának ezek az emberek :U

    Természetesen vannak vérpistikék és warezhuszárok, de ők (mint minden szélsőség) csak kisebbség.

    Ezt nem tagadom. Bár én azért egyre gyakrabban látom azt, hogy a gyerekeknek a default dolog a letöltés, pénzügyi helyzettől függetlenül.
    szerk.: És ennél talán sokkal rosszabb dolog a túlfogyasztás.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Cathfaern #43 üzenetére

    Túlfogyasztást kár idekeverni, mert az max. a netszolgáltatóknak káros valósan

    Szerintem éppen, hogy kell idevenni, mivel ez a folyamat termeli az általad warezhuszárnak nevezett embereket.

    De érdekes Lenry esete is, aki azt mondja, hogy ha megtetszik neki egy szám, leszedi az adott együttes összes albumát, egyébként meg esetleg megvenne 1 albumot. Na most 1. itt jön képbe a túlfogyasztás, miszerint ha már ingyen van, akkor nyakló nélkül is jöhet 2. itt a lényege a bevételkiesésnek, mint valós kárnak: a wareztevékenység egyik sarokköve, hogy mennyiségi fogyasztás esetén abszurddá válik a fizetendő összeg, ha a bolti vásárláshoz mérjük. Általában nem az szokott warezolni, aki évente 3 játékot vesz, meg havonta egy 1-4K-s dvd-t.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Cathfaern #54 üzenetére

    Tehát nekik csak az a kérdés, hogy nagyon nagy bevétel van, vagy "csak" nagy bevétel van. Azért nem mindegy a kettő

    Oksa, végülis ilyesmit ki lehet találni, meg indoklásnak sem utolsó, csak azért valahol ez is álszent hozzáállás egy (tudatosabb) letöltő részéről.

    De személyes vélemény, hogy a warezt megállítani soha nem fogják tudni

    Nyilván, de a warezolást nem azért nem tudják megállítani, mert a kiadók kapzsik. Mint mondtam, elhiszen, hogy van néhány ember, aki azért támogatja/csinálja/etc. a warezt, mert piaci változtatásokat akar, "harcol az elnyomó rendszer ellen" (ez egyébként akármilyen letöltő szájából abban a pillanatban válik nevetségessé, hogy őt a fennálló rendszer előnyökhöz juttatja, hiszen a fennálló rendszer miatt warezolhat, ingyenélhet... magyarán egy letöltő mindig csak a haszonélvezője ennek az egésznek), a legtöbben viszont semmit nem csinálnak, csak letöltenek, és éppen ezért ez:

    fellázadnának az emberek

    nem hiszem, hogy annyira valós lenne, mert 1. a legtöbben akkor tudnák meg, hogy bezárt a PB, amikor fel akarnak menni, és nincsen honlap 2. a legtöbben sosem adnák az arcukat/nevüket akármilyen "lázadáshoz", hiszen a netes warez pont a felelősségrevonás félelmétől mentes anonimitást adja ezeknek az embereknek (igen tudom, van egy-két fogyatékos, akinek meggyőződése, hogy figyeli a KGB, de ezeket hagyjuk ki :) ).

    Sectumsempra - For Enemies

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Cathfaern #43 üzenetére

    Illetve filmek esetén igenis legyen hozzáférhető a vágatlan verzió, rakják rá az eredeti szinkront, s az eredeti nyelvet is. Amelyik kiadvány ezt teljesíti, azt a legtöbbször meg is veszem, a többit (a filmek többséget) viszont - ha nem akarok kicseszni magammal - "kénytelen vagyok" letölteni.

    Off-ba is teszem, mert ez leginkább a kelet-európai, ill. magyar viszonyokra igaz. Ha nyugatabbra laknék, panaszkodnék ilyesmire. :)

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Cathfaern #69 üzenetére

    Azért alapvetően egy átlagember számára (akik még mindig a többség) a torrent kicsit bonyolult és nehezen kezelhető dolog.

    Nem is szokott torrentezni az "átlag", csak a warezhuszárság szokott érvelni azzal, hogy "mindenki ezt csinálja". :)

    Ha ehhez képest kapnak egy szines-szagos oldalt, jó nagy "KATT IDE A LETÖLTÉSHEZ!" gommbal, az számukra már alapból előrelépés.

    Na ja, persze attól függ, hol. Itthon még mindig irtóznak az online vásárlástól, ráadásul megvan az embereknek a primkó "ha nem fogdoshatom, akkor nem is az enyém" marhaságuk.
    A magyarnál intelligensebb piacokon nyilván jó lehetőségek vannak ilyesmire.
    Egyébként olyasmit sem szabad elfelejteni, hogy nálunk szinkronizálni kell minden szart, különben szinte senki nem veszi meg, ami szintén pluszköltséget jelent, egyben plusz időt is, közben meg már a gyerek jól lewarezolja (mert ugye a kölyöknép a fogékonyabb erre a témára, nem attól kell aggódni, hogy a nyuggerek warezolni kezdenek). :)

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Cathfaern #81 üzenetére

    Szerintem ha a világon mindenhol egyszerre mutatnák be a filmeket

    Azért az nagyon nem egyszerű. Az csak egy dolog, hogy globálisan összehangolt kampány kéne (ráadásul lokalizált), de a honosítást is meg kell oldani. Az olyan dolgokról, mint a kópiák leszállítása, az egyes országok/piacok/mozihálózatok priorizálása meg sajnos nem tudok sokmindent, szóval... de ott van a mozik műsorának összehangolása globális szinten, ami legalább is lehetetlen feladat.

    nem lenne nagyon értelme a mozis felvételeknek

    Azoknak most sincsen. Aki azokat nézi, az valószínűleg úgyis olyan mértékben igénytelen, hogy sem moziban, sem dvd-n, sem akármin nem veszi meg utólag sem.

    Amiben egyetértünk, az az, hogy kéne egy online tartalomszolgáltató, könnyű letölthetőség, nagy sebesség, nagy választék, könnyű navigáció és online fizetés.

    Szerintem az lenne a legjobb, ha az ár úgy skálázódna, hogy mondjuk van pár minőségi kategória (a példa kedvéért sd, dvd, hd minőség), ez lenne a három alapár, amibe egy hangsáv és egy felirat tartozik. Ha több hangsávot vagy feliratot akarsz, azt pluszban, modulszerűen vásárolhatod.

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák