Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz Kriza #15 üzenetére

    Ez így igaz, de már sok évvel ezelőtt hallottam egy filmes szakembertől egy igen meggondolandó javaslatot:
    Ő úgy vélte akkor, hogy az éppen feltámadó közösségi internetre kéne rátelepednie a film- és zeneiparnak. Egy konkrét példát mondott: ha jön egy film vagy album, akkor az alkotás, illetve az alkotók iránti rajongókat kell online módon táborba szervezni. Ezeknek az embereknek extra szolgáltatásokat kell nyújtani - ahogy a franchise ma is működik, és időnként sokkal többet termel, mint maga a tartalom. A mondandója lényege az volt, hogy a rajongók bőven elegendő bázis arra, hogy kereskedelmi szempontból megérje őket ajnározni. Például kapjanak - arányos összegért - olyan dolgokat, amik mások számára nem elérhetőek, de ez csak egy eleme lehet egy új üzleti modellnek, hozzátartozna még a magas minőségű felvételek egyszerű és mérsékelt árú hozzáférhetővé tétele is. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a mai torrentes világ azért a kifinomultak minőségbeli igényét, mondjuk egy Gyűrűk Ura igazán professzionális digitális változatát extrákkal nem képes nyújtani.) A csóka azt ajánlotta, hogy menjenek el ebbe az irányba. Ekkor egy nagy tartalom nem fog százszoros pénzt hozni, "csak" hússzorosat, de ez is bőven elég. Emellett stabil vevőkör alakulna ki, ami mellett az iparág simán elviselné a kalózkodást is.
    Ha magamra gondolok, én ebbe a táborba tartoznék. Mivel Tolkien-fan vagyok, aki akár naponta megnézném ezeket a filmeket, megelégeltem a sok rossz minőségű felvételt, és beszereztem - marha drágán - a hivatalos kiadást. Na, ha ők ezt egy klubban kedvezményesen kínálnák, engem törzsvásárlóvá tehetnének.

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • azbest

    félisten

    válasz Kriza #15 üzenetére

    Persze, van olyan is. De aki semmit sem hajlandó fizetni, az nem is okoz elmaradt bevételt, cserébe a fizető ügyfelet szívatják.

    Másrészt a dolgozó rétegnek már nincs annyi kedve és ideje, hogy kerülő megoldásokkal kínlódjon. Hajlandóak lennének fizetni, de most azonnal és utánajárás macera) nélkül legyen elérhető az a film. A torrent még mindig felhasználóbarátabb, mint a mozi, ahová helyet kell foglalni, el kell caftatni, majd jegyet kiváltani... étkezési és gyerekszaladgáltatási célból érkezett delikvensek mellé ülni, majd a film utolsó jeleneténél már zavarnak is ki a takarítók. A beléptető kapu, a mozi területéről kivezető kijárat... olyan, mint a marhavágás, még marhákkal is találkozni.

    Lehet tévedek, de rengeteg igény lenne normális és hivatalos (garantált minőség és legalitás) megoldásra.

    Akár torrenttel is terjeszthetnének, hisz van megbízható drm megoldás, amennyit már a sokszor gagyi védelmi megoldásokra költöttek, már lehetne mindenféle platformra virtuális mozi kliens programjuk. A lényeg, hogy a felhasználó elől elfedje a technikai hátteret és ne szívassa.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák