Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dajkopali

    addikt

    válasz Kriza #15 üzenetére

    Ez így igaz, de már sok évvel ezelőtt hallottam egy filmes szakembertől egy igen meggondolandó javaslatot:
    Ő úgy vélte akkor, hogy az éppen feltámadó közösségi internetre kéne rátelepednie a film- és zeneiparnak. Egy konkrét példát mondott: ha jön egy film vagy album, akkor az alkotás, illetve az alkotók iránti rajongókat kell online módon táborba szervezni. Ezeknek az embereknek extra szolgáltatásokat kell nyújtani - ahogy a franchise ma is működik, és időnként sokkal többet termel, mint maga a tartalom. A mondandója lényege az volt, hogy a rajongók bőven elegendő bázis arra, hogy kereskedelmi szempontból megérje őket ajnározni. Például kapjanak - arányos összegért - olyan dolgokat, amik mások számára nem elérhetőek, de ez csak egy eleme lehet egy új üzleti modellnek, hozzátartozna még a magas minőségű felvételek egyszerű és mérsékelt árú hozzáférhetővé tétele is. (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a mai torrentes világ azért a kifinomultak minőségbeli igényét, mondjuk egy Gyűrűk Ura igazán professzionális digitális változatát extrákkal nem képes nyújtani.) A csóka azt ajánlotta, hogy menjenek el ebbe az irányba. Ekkor egy nagy tartalom nem fog százszoros pénzt hozni, "csak" hússzorosat, de ez is bőven elég. Emellett stabil vevőkör alakulna ki, ami mellett az iparág simán elviselné a kalózkodást is.
    Ha magamra gondolok, én ebbe a táborba tartoznék. Mivel Tolkien-fan vagyok, aki akár naponta megnézném ezeket a filmeket, megelégeltem a sok rossz minőségű felvételt, és beszereztem - marha drágán - a hivatalos kiadást. Na, ha ők ezt egy klubban kedvezményesen kínálnák, engem törzsvásárlóvá tehetnének.

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • dajkopali

    addikt

    válasz Petyyyyy #18 üzenetére

    Ahogy az előbb is írtam, ez kéne a jövő legyen: a kiadók használják a BitTorrentet terjesztésre, és persze vállaljanak - akár perrel érvényesíthető - garanciát a DVD-minőségre. Többek közt. (Azt azért minden torrentező tudja, hogy igazán jó minőség nagyon ritka a fájlmegosztókon.)

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • dajkopali

    addikt

    válasz Khan13 #21 üzenetére

    jogos
    de én a kifejezetten kényelmes típus vagyok
    ha igazán jó minőséget akarok, akkor figyelni kell a leírásra, a kommentekre, meg kell keresnem azt az oldalt, ahol tényleg elérhető stb.
    idő, idő, idő
    az ilyenfajta embernek, mint én, nagyon bejön egy mérsékelt árazás, ha tuti a minőség, és nem kell bedolgoznia magát egy rendszerbe
    jó példa, amit múltkor írtam a kollégámnak: iPadre kerestem fájlmenedzsert. Nagy tanulság, hogy fölösleges két napot elbaszni mindenféle ismeretlen megoldások megkeresésére, kipróbálására, amikor 3 dollárért ott van a store-ban egy jó és kipróbált szoftver.
    Az Apple is ilyen hülyékre alapoz, mint én :)

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

Új hozzászólás Aktív témák