Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz KEndre #222 üzenetére

    Én komolyan nem értem ezt az országot...

    itt és a többi fórumban is csak megy a kisstílű cicaharc arról, hogy ki a srác vagy a telekom a gonosz...

    miközben, ha igaz az, amit az ügyészség összehordott, ez azt jelentené, hogy több millió háztartás internetforgalmát, telefonbeszélgetéseit le lehetett hallgatni, de igazából akár a telefontornyokból a pozíciójukat is követhették. Mindez pedig, ha jól értem az ügyészségi hülyeséget és a kommenteket, akik értelmezni próbálták: azért mert közzétettek véletlenül valami belső rendszerre egy fiókot, amin keresztül átjáróház a rendszerük (vagy legalábbis más fiókok adatai elérhetőek).

    És akkor még hír, hogy a huawei bezetójét meg pár kanadai kémet lecsuknak... itthon meg boldog boldogtalan lehallgathatja a fél országot egy trehányság miatt. Merthogy ritka nagy mázli, ha csak ez a félkegyelmű srác találta meg a belépéshez az adatokat.

    És a félkegyelmű emberek pedig csak ennyire képesek...

  • azbest

    félisten

    válasz kenwood #266 üzenetére

    Felkérés nélkül valóban törvénytelen próbálkoznia.

    Ha szolgáltató, nem végzi el a munkáját, nem alkalmaz megfelelő szakembereket. Kamu auditos plecsnik mögé bújik ki a valós biztonság megteremtése helyet... ez csak a saját belügye lenne, ha egy sufni bété lenne. De pont a közfeladat és több millió ember adatai, telefonbeszélgetései... állami szervezetek, a bíróságok telefonbeszélgetéseihez való hozzáférése miatt nem magánügye a cégnek.

    Ha a srác felfedezte, hogy brutálisan nagy probléma van, ilyen közfeladatot ellátó és mindenhez hozzáférő cég esetén van valódi társadalomra veszélyes hatása, ha nem javítják meg.

    Aztán, hogy hülye volt, mert később újra próbálkozott, az is igaz. Ellenben, ha a cég hanyagsága miatt és ezek után már a probléma nem megfelelő kezelése miatt továbbra is fennáll a társadalomra veszélyes helyzet, akkor nem a srác cselekménye a társadalomra veszélyes, hanem a cég átjáróháza és hozzáállása.

    Szóval ekkor kellett volna a srácnak feljelentenie valamilyen komoly helyen a telekomot... nem is a rendőrségen, hiszen ez a közintézmények és bíróságok mobilhívásainak lehallgatását is (az ügyészség nyilatkozoata szerint) lehetővé tevő helyzet már sokkal komolyabb szint.

    A srácnak is járhat ennye-bennye. Csakhogy a bűncselekmények megítélése szerint a társasdalomra való veszélyesség is szempont kell legyen. Ha egy sokkal nagyobb bűncselekmény felderítéséhez, társadalomra veszélyes helyzet felismeréséhez cselekedett, azzal akár mentesülhet is a saját kisebb - jogi szempontból -bűne alól.

    Nem értem, hogy az ügyészség egy ilyen állítás után, hogy nem indít eljárást hivatalból a telekom ellen. Hiszen, ha igaz, amit állítottak, akkor ez már szinte nemzetbiztonsági rés, hiszen az állami szolgáltatást elnyerő cégről van szó. Nem csak több millió ember adatairól, nem csak több millió ember telefonbeszélgetéseiről és pozícióadatairól... hanem állami szervezetek kommunikációjáról is. :U

    Vagy hazudik az ügyészség? Mert ez sem éppen jó forgatókönyv.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz bambano #296 üzenetére

    egy bünető eljárásban ugyan firtassuk már azt, hogy a vádlott egy társadalom elleni komoly bűncselekményt próbált megakadályozni. Méhga nem is a legjobb módszerrel.

    Természetesen ezt el kell tussolni. Nincs itt semmi látnivaló. Végülis csak a fél országot és az egész államaparátust érinti, ha nem hazudik az ügyészség.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Dare2Live #307 üzenetére

    ráadásul, ha a bizonyítékok eltüntetésétől tartanak, akkor gondolom nem rendelkeznek a bizonyítékokkal... vagy azt hiszik, hogy az internet a bizonyíték :D

    elvileg a vádlás előtt kellene legyen bizonyíték, nem pedig közben keresni és félni, hogy szabadlábon eltüntetik.

  • azbest

    félisten

    válasz bambano #310 üzenetére

    elkövetés helye: szolnok
    módja: illetéktelen belépés
    eszköze: internet [link]

    Eredeti [link]

    aha, hát persze, ez mindent bizonyít :D A zavaró technikai részletek nem is kellenek már, bűnös. A bíróság 94%-ban az ügyésznek ad igazat első fokon. Véletlenül az ítéletet küldhették át a vád helyett :D

    (#311) bambano
    nem, itt arról van szó, hogy előzetes letartóztatást kérnek, arra hivatkozva, hogy eltünteti az internetről vagy telekomtól vagy nem tudom honnan a bizonyítékokat... hát nem archiválták ki? vagy nem is értem.

    Elvileg nem úgy megy, hogy valakit megvádolok és a büntetőper közben próbálják összeszedni, hogy megalapozott legyen a vád.. nem? Gondolom előbb kellően súlyos bizonyíték kell. Aztán lehet előkerül még valami, de elvileg kész helyzetet visznek vádként, nem?

    (#314) Egon
    az ügyészség válaszolt a tasznak egy nyilvános levélben, ott írják.

    Blődségnek hangzik. A legjobb védekezésük az, hogy a bíráságnak vissza kellett volna utasítania a vádat, ha nem felel meg jogileg. Csak hát ez olyan fából vaskarika - attól, hogy a bíróság nem dobta vissza, még simán igaz lehet, főleg a válaszban írt részletek "alaposságát" nézve az, amit a tasz állított.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz bambano #316 üzenetére

    Az ottani végkövetkeztéseddel egyetértek

    szóval miután mindhárom résztvevő, a gyerek is, a tasz is, a tré is jól láthatóan ordas nagy hibákat követett el, szerintem célravezető lenne kiegyezni döntetlenben. a gyerek kap egy szóbeli megrovást a bírótól, a tré csendben marad és végre rendberakja a sz.rjait (azt is, amit én bejelentettem nekik sok hónapja!!!), a tasz meg továbbképzi magát vonatkozó hatályos jogból.

    Viszont ezzel mintha te is egyetértenél, hogy a körülmények és a történések enyhítő körülményt jelentenek a srác számára. Egyben az egész helyzetet lehet megítélni, nem külön-külön. Ami miatt nálam kiborult a bibi, amit az ügyészség állít - mert ha az igaz, akkor sokkal de sokkal súlyosabb a telekom hibája és pont ezért lehet közérdekű az amit a srác tett, mégha hülyén is vitte végbe.

    Ez már nem nyomozati szakasz, hanem konkrétan eljárnak egy konkrét(?) vád alapján egy személy ellen. Itt már egy kész tényállás kell legyen, nem pedig egymásra mutogatás és bizonyíték nélküli megvádolás. Ezért nem értem, miért indok az, hogy eltüntetheti a médiában hallottak alapján egy hekker a bizonítékokat.... mintha rossz lenne a sorrend

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Egon #321 üzenetére

    A pénzbírság nem biztos, hogy jó. Ellenben valamilyen szakmailag kapcsolódó helyen közmunka... esetleg ott ahol jogilag is felvilágosulhat közben, hogy milyen a hivatalos etikus hekker definíciója. Na az win-win helyzet lenne.

    (#319) bambano
    a telekom is kinyiltatkoztatott közben [link]
    Csak nem tudják eldönteni, hogy most akkor rögtön javították vagy sem.

    De lehet az a megfejtés, hogy a srác elérte a god módot, mielőtt szólt. És ezt csak utólag értették meg a T-nél, s akkor már úgy gondolták, hogy mégis feljelentik. Szóval zavaros az időrend.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz bambano #355 üzenetére

    Hát tudod, olyan egyszerűen, mint monalizát festeni :D
    1) megrajzolod a vázlatot
    2) befejezed :D

  • azbest

    félisten

    válasz Hieronymus #361 üzenetére

    ha már rossz autós hasonlatok, akkor

    Egy parkolóban felejtett autó, amiben kutya vagy gyerek helyett 3 millió magyar háztartás és az egész államigazgatás döglődik, csak még nem vették észre, hogy fogy a levegő. Az ablakok le vannak sötétre fóliázva, így nem látja senki.

    Arra jár egy kíváncsi fiatal, aki meglát egy papírfecnit a szélvédőn, rajta felirat, hogy a kulcs a gyujtásban. Látja, hogy van egy rés az egyik ablakon, bekukucskál, látja hogy a az összes alkalmazott ott liheg ájultan az anyósülésen.

    Ekkor szól a cég managementjének, hogy mit látott. Azok megkínálják egy túró rudival, majd elküldik, miután együtt értelmezték a helyzetet.

    Innentől kicsit zavaros a történet, mert a cég hogy ezt mondja, hol azt. Van hogy az első felismerés miatt jelentik fel, mert rájöttek, hogy a kulcsot is látta a gyújtásban. Vagy a srác találja meg újra ugyanott a kocsit, benne az agyhalottság határán lévő alkalmazottakkal, s betöri az ablakot, hogy jobban benézzen.

    Ezután, mikor a ítéletet kapja meg a vád helyett, akkor a hátsó ülésen lévő 3 millió háztartás felocsúdik és elkezd azon civódni, hogy a cég vagy az ablakot betörő srác a szemét, aki megzavarta a nyugalmas elmúlását. Többen statuálásért kiáltanak, hiszen a garázdasága alól nem menti fel az, hogy miatta nem dölgött a kocsiba senki.

    Kérdés az, hogy a végén mi lesz. Folytatják az arcvesztést vagy elengedik. :DDD

  • azbest

    félisten

    válasz bambano #355 üzenetére

    itt valakinek van egy tippje, beégetett huawei eszköz jelszóra és mellette még sebezhetőségre [link] egy használati útmutatóban lévő címmel indulva

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Ixion77 #374 üzenetére

    csakhogy nem mindent megtevésről van szó, hanem arról, hogy ha az ügyészség vádja igaz, akkor totálisan nagy hiba volt a telekom oldalán, ráadásul nem sebezhetőségi, hanem koncepcionális. Szóval valójában az egész arról szó, sokaknak az a legnagyobb baja, hogy kiderült a hiba. Ezért megy a hiba elkenése és a bűnbak keresése. A valódi probléma kezelése helyett meg statuálás.

    De beleillik a rendszerbe itthon. Ha nem tudják nem fáj nekik. Ha nem nézek oda, nem fáj nekem. Amíg nem engem visznek, addig minden rózsaszín. Ez ugyanaz, mint amikor a kórházak kapcsán mindenki csak legyint arra, hogy évente 32 ezren halnak meg az ellátás hiányosságai miatt, ellenben meg kell hurcolni azt, aki kimondja, hogy nincs szappan a műtét előkészítőben kézmosáshoz és barkács fúrót használnak műtéthez. Nincs itt semmi látnivaló, akasszk fel a rossz hír hozóját.

  • azbest

    félisten

    válasz kenwood #379 üzenetére

    akár hányszor írod le, akkor sem így van. Nem közmédia ez. Egy ügy van.

    A rossz autós hasonlatokat folytatva:
    - ha beverem az autód ablakát, az önmagában garázdaság.
    - ha beverem az ablakot, mert rájövök, hogy beledöglik épp a gyereked, akkor téged büntetnek meg veszélyeztetésért.
    - ha nem veszem észre, hogy belegöglik a gyereked az autódba, akkor téged büntetnek meg gyilkosságért.
    - ha észreveszem, de nem segítek, akkor téged gyilkosságért, engem bűnpártolásért ítélnek el.

    Szóval, hiába szólt neked, hogy beledöglik a gyerek az autóba, csesztél kivenni belőle. Majd feljelented, hogy zaklatja a gyerekedet és betörte az ablakodat.

    persze ez nem gyerek és nem autó. Korábban már leírtam szépen, hogy mit lehet összerakni részletesebb autós hasonlatból. De tudom, nincs senkinek semmi titkolnivalója és nem számít, hogy a fél ország illegálisan követhető és lehallgatható volt az ügyészség szerint. Hátde kiderült, akasszák fel.

    (#382) kenwood
    a társadalomra veszélyesség nem a te véleményedtől függ. Ezt a hatályos jogszabályok adják. És azt is adják, hogy adott esetben egy kisebb bűn megengedett vagy elengedhető egy sokkal nagyobb bűn megakadályozása során. A nemzetbiztonsági kozkázat és oltári nagy adatlopási, illegális megfigyelési lehetőség sokkal nagyobb bűn, mint az, hogy észrevette és bizonyította, hogy létezik az előbbi.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz bambano #385 üzenetére

    előbb a t döntse már el, hogy mi történt és mit cselekedtek. Mert úgy nehéz ilyet kijelenteni, ha egyszer utólag tört be, máskor utólag jöttek rá, hogy mekkora hibát talált... meg hogy első bejelentésre javították, máskor meg nem javították.

    btw, egy érdekes írás a társadalomra való veszélyességről, azoknak akik értetlenkednek [link]

  • azbest

    félisten

    válasz kenwood #387 üzenetére

    jó a fantáziád...

    egyébként olyan nincs, hogy hagyom beledögleni a gyerekedet a kocsiba, mert te azt mondtad hogy nem. Aztán hagyod beledögleni, mert nem érdekel.
    Az, hogy te utána feljelentessz és azt állítod, hogy igazából te végig ott voltál és én vertem be garázdaságként az ablakodat, na az a magyaros mentalitás.

    Persze, a gyerek hibázott. A teket meg az avh-t rá kellett volna hívni a cégre. Persze magyarosan azt is letagadják és feljelentik ugyanúgy. A főbűnt pedig elkenik, hogy nem is volt sosem és mit ugrál.

    "A cikk megjelenése után a Telekom közleményt küldött el hozzánk, melyben azt írják, a támadás az ügyfelek adatait valójában nem érintette, azok biztonságban voltak és vannak. Bár korábban a Társaság a Szabadságjogokért, a hacker jogi képviselője azt írta, hogy a Telekom nem intézkedett egyből a jelentés után és a hacker hazament, majd újra feltörte a rendszert, a Telekom most azt írja, haladéktalanul javították a hibát.

    A Magyar Telekom ismeretlen tettes ellen tett feljelentést, hiszen úgy vélik, a hacker a sérülékenység első felfedezése után nem jelezte azonnal a hibát, hanem újabb támadásokat indított, az addig megszerzett adatok segítségével pedig további jogosultságokat próbált megszerezni. A Telekom szerint mindez túllépi az etikus hackelés fogalmát." [link]

    Össze vissza nyilatkoznak, mindenki kiválaszthatja a neki megfelelőt, a többit meg ignorálhatja. Közben amíg a disznók a sárban fetrengenek, addig a vezérkar elmehet nyaralni.

    (#389) kenwood
    ezt már a korábbi bkk esetről tudjuk, empirikus úton bizonyították :DDD

    Na látod, ez a lényeg, hol vannak a bizonyítékok. Mert vádaskodás az bőven van.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    hehe, ez a topic örökre ilyen marad. Méégha valami ítélet is születik a végén, van aki akkor is csak a sajátját hajtja.

    Mer a tör-vény-be-tű-je, de nem tud két betűt összeolvasni, mert min-den-cse-lek-ményt kü-lön-kell-meg-ítél-ni... bla bla. Közben a törvények sem így vannak megírva, de csak azt az egy kiragadott részletet hajtogatják... blődségekre blőd válaszok is becsúsznak, az sem segít, csak pont a blődségek terjesztői malmára hajtja a vizet. A világ azt támogatja, aki a legnagyobb hülyeségeket dobálja a világba és nem kell a realitás talaján maradnia.

    A wikipedia szerint a funkcionális analfabétizmus 16-33% körül van Magyarországon. Ezt csak úgy leírtam, semmi köze a topichoz :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák