Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szili.tamas1

    senior tag

    válasz Stauffenberg #29 üzenetére

    Mondjuk ez nem feltetlenul az o hibaja. Nekem is azota vannak emlekeim a tasz mukodeserol, amikor egyszer bunozo ciganyokat vedtek. Ki ki dontse el milyen velemeny alakulhatott ki...

    Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

  • FF23

    senior tag

    válasz Stauffenberg #29 üzenetére

    Politikai ideológiától mentesek -itt azért te is elnevetted magad ugye. Mert a mesének is van határa.

    [ Szerkesztve ]

    Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

  • Bozek

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #29 üzenetére

    Írod az "egészségügyi jogot", de a hálapénzek ellen miért nem lép fel akkor a TASZ? Anélkül egyre kevesebb és gyérebb egészségügyi ellátást kap az ember...

  • Kékes525

    félisten

    válasz Stauffenberg #29 üzenetére

    Nagyon egyetértek! :K

    Azt fűzném hozzá hogy ez is a pluralizmus és a fékek és ellensúlyok rendszerének a része, ami nélkülözhetetlen egy igazi demokráciában, hogy ne léphesse túl az államhatalom és azt támogató párt(ok) a hatáskörét. Ez is feladata sok más, a politikától egészen távol eső részek mellett a civil szervezeteknek.
    Másrészt a civil szervezetek nagyon sok olyat csinálnak, amit az államnak kellene, de az valamilyen okból egyáltalán nem, vagy csak keveset foglalkozik velük.

    (#38) Egon: "Magyarországon az elektronikus hírközlésről szóló törvény szabályozza, hogy a telefonos és internetes forgalmi adatokat a szolgáltatóknak fél évig kell megőrizniük."
    Ez szerintem kizárt, mert ha így lenne, akkor a különböző bűncselekmények elkövetésének bizonyítása lehetetlen lenne. Hogy bizonyíthatnák fél év után az internetes bűncselekményeket?

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #29 üzenetére

    Innen egy valami van, ami megragadta a gondolatmenetem és ez az említett fogyatékosok egyenlő bánásmódja. Ez mind szép és jó, hogy jogilag a munkáltatónak nem lenne szabad különbséget tennie fogyatékkal élő és egészséges munkavállaló között, de ez sajnos az esetek többségében, ahol ez jogi útra is terelődik, nem valósítható meg... hogy a saját szakomnál maradjak, kommunikáció és médiatudományon van egy autisztikus zavarral élő hallgató. Két államilag finanszírozott hely volt meghirdetve, abból az egyik az övé. És itt törjön el az ujjam, amiért ezeket le merem írni, de ennél nagyobb kib*szás nem létezik: a srác nem bír egyenletesen beszélni, angolul végképp, "dekoncentrált" (mintha álomvilágban élne, megáll beszéd közben, stb.), a termet nem találja meg, ahol a szeminárium van - nesze neked +40 pont és megsegített érettségi (rengeteg extra idő + felmentések, kíváncsi lennék a bizonyítványára). De a kitartását tisztelem benne, hogy a nehézségek ellenére ezt a szakot választotta, hogy felül akar kerekedni a betegségén, de... hát kíváncsi leszek hol tart majd három év múlva. Arra meg végképp, hogy hogy akar majd karriert építeni, mert itt alsó hangon két nyelven kell tudni beszélni - mert a végén ne az legyen, hogy a munkáltató kénytelen őt alkalmazni egy másik jelölt helyett és akkor bizonyítsa be a munkáltató, hogy nem azért nem választotta őt, mert fogyatékkal él.

    Azt akartam ezzel kihozni, hogy ez az egyenlő bánásmód dologgal pont a "normálisakat" teszik sokszor hátrányba.

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • Ringloszilva

    tag

    válasz Stauffenberg #29 üzenetére

    Nos szerintem ez egy nyilvános fórum, tehát bárki hozzászólhat. Tehát még egy ilyen frusztrált ostoba is, mint én. Hozzá kell tennem, hogy te kezdtél el személyeskedni, te írogatod minden hozzászólásodban, hogy én milyen hülye vagyok és milyen primitív. Szerintem te vagy a Troll, hiszen eme fórumot csak a saját népszerűsítésedre használod fel és az én hátamon akarsz itt felkapaszkodni. Utoljára kérlek, hogy ezt fejezd be. Hidd el, én is tudom hol kell feljelentgetni és az a tiltás még neked is kijár, ha semmi másból nem áll az írásod, csak sértegetésből. Ami -tegyük hozzá- téged minősít. Nem hinném, hogy te másmilyet ürítesz mint én, nem tudsz te se vizen járni. Nem vagy te semmivel se különb nálam. És az, hogy bemagoltál pár könyvet, az annyit jelent, hogy jó a memóriád, mint egy pendrive-nak, amire bármit fel lehet tölteni, de baromira nem jelenti azt, hogy full intelligens vagy. Szóval nekem is van jogom itt véleményt formálni. Bármennyire is átlátok rajtad és ez neked bármennyire nem tetszik.

    Engem speciel nem tudsz becsapni, a kisfalusi roma környezetben előadhatod ezt a nyakkendős-kölnis-öltönyös stílust, nyilván őket meg is tudod vezetni. A cikkben említett tevékenység az számomra akkor is csak egy nevetséges önreklám, a TASZ nevének reklámozása. De értelme semmi.
    Nem állítom azt, hogy a TASZ sose csinál semmit, de ez a megmozdulása, melyet a jelen cikkben olvasunk, ez -számomra- semmit nem ér és van egy olyan sanda gyanúm, hogy más számára se ér semmit. Megkérdezném pár ismerősömet, hogy "Te figyelj, örülsz, hogy a TASZ kiharcolja, hogy eztán ne 12 hónapig tárolhassanak adatot a mobilszolgáltatók, hanem csak 8 hónapig?" akkor az lenne a válasz: "Mi van veled? Be vagy b@szva? Ki a fenét érdekel ez?"

    Én elhiszem, hogy mekkora nagy segítség vagy az országnak és hogy ezeket ingyen teszed és nem azért mert lusta vagy kőművesként 12-14 órát kint térdelni a vizes homokban meg vakolni a napon a 40 fokos melegben. De hidd el, hogy ez itt nem a reklám helye, így én se írom le melyik az a munka, amit én végzek el és ha nem tenném én vagy a hozzám hasonló, akkor kártyavárként dőlne össze az egész civilizáció. Én is tudnék ám neked olyat írni, akár rövidítést, akár más kifejezést, aminek olvastán csak pislognál mint görény a rőzse alól. És még a gugli se segítene rajtad. De látod, nem vagyok annyira ostoba és tisztában vagyok azzal, hogy ha te nem mozogsz abban a környezetben, akkor nyilván nem tudod miről írok. Mielőtt azt írnád, hogy én meg beleszólok olyanba amhez nem értek, hát megelőzlek: Értek az adatvédelemhez és annak jelentőségéhez is. Sőt a tessék-lássék munkát végző emberekhez is értek.

    Lehet, hogy azért nem találkoztam még a TASZ-al, mert próbálok úgy élni, hogy ne legyen szükségem ilyesmire. Látod, azt is milyen szépen megoldom egyedül, amit fentebb írtam, hogy nem enged voipot a mobilszolgáltató: nem fizetek nekik a szolgáltatásért. És mindezt teljesen egyedül oldottam meg nélküled. Nem fogok kilincselni sehová, hogy "igenis, jár a voip". Hanem fogom a pénzemet és máshová viszem. Ennyi. Nálam nincsen rendőri túlkapás. Tényleg miért nincsen? Érdekes én a rendőrségről csak jót tudok mondani. Tényleg, miért van ez? Talán mert nem generálok olyan helyzeteket, hogy legyen rendőri túlkapás? És képzeld el, ha most kirángatnának a kommandósok az ágyból, mert véletlen rossz címre mentek, akkor se sértődnék meg és nem hívnám ki az összes tévé stábot nem hívnálak téged, hogy kártérítést akarok mert ez az akció rátette a pecsétjét az egész további életemre és antidepresszánsokat kell szednem. Mert bárki hibázhat és felfogom agyilag, hogy baromira nem velem akartak kibabrálni és ha ők nem lennének, akkor ellepnének minket a gazemberek akik nem öltönyben és jogtisztán csinálják azt amit csinálnak.

    Úgyhogy kérlek szédíts eztán másokat és fogadd el a véleményem, ahogyan én is elfogadom a tied.

    Hm, szerintetek éhes vagyok? Nem tudom eldönteni. És milyen gatyát vegyek fel? Ti milyet vennétek fel? Az ádidász jobb, vagy a nájki? Golyóálló mellényhez hol tudok brando fóliát venníííí? Help plíz!

Új hozzászólás Aktív témák