Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecogame

    veterán

    válasz Tigerclaw #6 üzenetére

    Erre epithetnenek olyan nyelvoktato szoftvert, ami egyszeruen kotetlenul beszelget a tanuloval.

    Régebben azt gondoltam, hogy ilyen már rég létezik (vagy léteznie kellene), de ezek szerint még mindig nincs :U

    Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #16 üzenetére

    Azért blokkol le, mert attól fél mit gondol majd a másik. Egy bot nem fogja ezt a szorongást oldani. Nagyon sokan akár évek óta használják napi szinten valamelyik idegen nyelvet, mert a munkában emaileznek, de ha kapnak egy külföldi telefonhívást vagy beszédbe kell elegyedni valakivel, akkor blokkolnak, makognak, nyögdécselnek, miközben előtte 5 perccel írtak meg egy patika emailt.

    Ez nem a nyelvi tudás szintjétől függ, hanem attól, hogy nincs hozzászokva ahhoz, hogy hús-vér emberrel beszélgessen. A bot pedig nem fogja ehhez hozzászoktatni, azt kell legyőzni, hogy ne érdekelje mit gondol a másik a nyelvtudásáról (hint: semmit, menőnek tartja, hogy tanulod a nyelvet, mindenki átment ezen a fázison).

    Szerintem ez csak időhúzásra jó, semmi másra, mert csak időben tolod odébb az átesést a keresztségen.

    De hát ne lepődjünk meg ezen, mikor a mai világban sok ember egy saját anyanyelvén beszélő villanyszerelőt sem mer felhívni telefonon, mert szorong, izzad, szédül, hányingere van tőle. Ez ilyen generációs dolog és nagyon sokaktól hallom, hogy képesek még a karriert is úgy megválasztani, hogy a munkában ne kelljen idegeneket felhívni.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Tigerclaw #8 üzenetére

    "Igen, a tobbi oltast is rohamtempoban engedelyeztek, de nem ennyire. Itt nem arrol van szo, hogy jo-e a kinai vagy orosz vakcina, hanem az hogy a gyogyszeriparban komoly okkal vannak normak es meg ha sietni is kell, egy vonalat nem szabad atlepni."

    Ez jó duma, békeidőben. Most viszont harctéri gyógyászatra van szükség, amikor öngyújtóval meg pálinkával kell sterilizálni a szikét, mert az is jobb, mint a semmi. Egy ilyen helyzetben a partvonalról bekiabálni a "minél rosszabb, annál jobb" politikai logikát követve teljességgel vállalhatatlan.
    Az ellenzék igyekezett hitkérdést kreálni a vakcinázásból, hogy kijátszhassák az "EU vs kelet" kártyát, csak az EU (ismételt) bénázása miatt csúnyán lyukra futottak, mert a választók igen nagy többsége szeretne minél hamarabb túljutni a járványon és nem tesz különbséget kormányzati meg ellenzéki vakcinák között, inkább beadatja azt, ami egyáltalán van. Ráadásul minél több EU tagállam vásárol orosz meg kínai oltóanyagot, annál nagyobb a blama, ezért érthetetlen, hogy miért kellett az ellenzéknek egyáltalán belemennie egy ilyen erkölcsileg vállalhatatlan, politikailag meg kontraproduktív műsorba.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Tigerclaw #27 üzenetére

    Itt nem arról van szó, hogy van a cégek érdeke, ami szembe megy a társadalom érdekeivel és hogy ki fog nyerni, hanem hogy adott egy idejétmúlt társadalmi-gazdasági berendezkedés, ami vagy változik, vagy kihal.

    Azért hoztam fel analógiának a régi földbirtokokat: azok sem a forradalmak miatt tűntek el, hanem a gazdasági paradigmaváltás miatt, ami miatt a birtokok származás alapú tulajdonlása és menedzselése evolúciós hátrányt jelentett. A forradalmak csak rákényszerítették az államot a valóság tudomásul vételére, azaz hogy ne az életképtelen gazdasági rendszereket támogassa.

    Ahogy feljebb már leírtam: a szellemi munkaerő túlhajszolása valójában kontraproduktív, mert önáltatás. A szellemi munkás nem hoz létre több valódi értéket, mintha rendesen megfizetnék azért a pár óra valóban kreatív munkaóráért és békénhagynák a nap hátralévő részében. Ahhoz, hogy a cégek felhagyjanak az önbecsapással nem törvényekre meg adósávokra van szükség, hanem olyan cégekre, amelyek evolúciós előnyt kovácsolnak ebből, ehhez viszont paradigmaváltásra van szükség a cég szervezetekben, pl. olyan teljesítmény mérésre, ami a valódi, kreatív eredményeket méri és nem ad teret a bullshitelésnek.
    Ez a folyamat amúgy lassan, de biztosan elkezdődött már, de valószínűleg kell még pár évtized vagy évszázad, mire érezhető eredménye is lesz.

Új hozzászólás Aktív témák