Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz zsigus #11 üzenetére

    Valóban, már egy jó ideje nem foglalkozom a PS témával. De a lényeg, hogy szerintem a fejlett streaming szolgáltatások a fizető vendégeknek járnak majd. Mondjuk a koncepcióban tetszik az, hogy lemezre már alig lenne szükség, én ezt utálom legjobban az Xboxban, illetve a jelenlegi generációban.

    Főleg PC-n játszom és leginkább Steam-ről vásárolok (vagy ott aktiválom a dobozos játékot ha erre mód van).

    Olyat a Valve is megpróbált a Steam esetében, hogy a játékot már akkor elkezdheted amikor még le sem jött teljesen, de aztán valahogy ez nem igazán működött és a fejlesztők sem éltek vele. A Sony talán megoldja ezt tisztességgel. De ha esetleg sávszél hiányában várnom kell egy kicsit, az sem zavarna, amíg megy a letöltés addig lehet játszani mással.

    BTW ha nem lesz túlárazva még akár érdekel is. A PS2 óta nem volt Sony konzolom, csak Xbox360, illetve PC (de a Steam Big Screen óta azt is "konzolként" használom játékra).

    (#10) Tapsi: Ide a Core iX nem lenne alkalmas. Jelenleg a legfejlettebb Intel IGP is nudli az AMD jobb megoldásaihoz képest. Persze ki mire használja, egy laptopban már a HD4000 is teljesen jó szolgálatot tesz még Full HD film vágáshoz és kisebb rendereléshez is, cserébe pedig rettentően takarékos az energiával. De ide most nem az kell.

    A 8GB RAM szerintem is nagyon kevés lesz. Főleg ha már eltelik pár év és megint oda lyukadunk ki, hogy PC-n sokkal nagyobb textúra csomagokkal lehet játszani, míg konzolon sokkal alacsonyabb felbontásúak (lásd: Skyrim, Battlefield 3). Én a szimulátorok miatt nem tudok szabadulni a PC-től soha és itt is egy Flight Simulator X + scenery add-onok + textúra csomagok + időjárást turbózó csomagok + add-on repülőgépek fejlett fizikai (és mechanikai) szimulációval simán megesznek 16 GB RAM-ot is.

    Szerintem ide is illene legalább ennyit pakolni, gondolva a jövőre. Nézd meg most a Killzone előzetest... ott az a hatalmas város ami felett átrepülnek, de közel érve egy-egy épülethez vagy a leszállóhelyhez, látszik, hogy akkor vált át nagyobb felbontású textúrákra. Ha már most spórolni kell, akkor mi lesz még később...

Új hozzászólás Aktív témák