Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    pesze, hogy amcsi cég... a világ legjobb országa... ahol 37 órás hétre vesznek fel embereket, hogy ne kelljen biztosítást fizetni utánuk és ne kelljen szabadságot adni :D Ahol egy melós bére nem futja ki egy kis apartman bérleti díját.

    Azzal nem is lenne baj, hogy nem kell irodában ülni, de hogy próbálják menőnek beállítani azt, hogy korlátlan munkaidőt, de benefitek nélkül kínálnak... biztos nagyon jó :D [link]

  • azbest

    félisten

    válasz Tigerclaw #99 üzenetére

    Itthon beszélgettem is olyan vezetővel, aki parázott, hogy hová vezet ez a home office dolog. Rájönnek az emberek és cégek, hogy vidékről is lehet a vízfej BP-re vagy akár külföldre dolgozni.

    A #101 kapcsán azért ez nem ilyen egyszerű.
    A legtöbb magyar piacról jövő magyar megrendelés olyan alulfinanszírozott, hogy nem futja belőle a dolgozó fizetésére. Egyszerűen a magyar megrendelő cégek csórók... viszont nagy arca van a vezetőiknek és óriási az elvárásuk életszerűtlen igények mellett. Legfeljebb pályázati pénzekkel lehet szakítani.

    A komolyabb, valóban piacképes termékek és szolgáltatások általában külföldi megrendelő számára készülnek. Ezzel csak az a baj, hogy néhány multi jellegű projektkivitelező / munkaerőközvetítő cégen az, akik általában tényleg saját emberükkel végeztetik el a munkát. Sok esetben viszont az történik, hogy amíg a pénzkeret engedi, addig egy alvállalkozónak passzolják tovább. És így jön ki az, hogy mondjuk egy német projekt esetén két német közvetítő cég, majd itthon még pár magyar cég közvetíti le a munkát ahhoz, aki valójában elvégzi. Addig adják tovább, a saját részesedésüket lecsipegetve, amíg már kevés a pénz ahhoz, hogy egy másik közvetítő cég "vállalja" el. Akkor kell keresni valami kis céget, ahol olcsójé van pár melós, aki tényleg elkezd dolgozni. Simán vannak 4-6, de különösen pénzes projekt esetén akár 8 szintű láncok is. Szóval van egy ilyen hierarhia, amin a pénz nagy része elpárolog.

    Ezért is vannak hatalmas különbségek a bérek közt is. Amikor nincs hosszú lánc, akkor jobban futja bérre is. Míg a hosszú láncban a csóri melón visza hátán 8 céget. Az indiaiak csak azért nem játszanak, mert azért tényleg el is kell végezni valakinek a feladatot. Ahogy írod is, az értelmesebbek eleve nyugaton vannak vagy nyugati cégek láncában vannak.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz Syl #105 üzenetére

    Bizony, ott a pont. Nem csak személy szerint az ő, hanem az egész cége szükségessége kérdőjeleződhet meg. Miért akarna valaki otthonról X összegért dolgozni, ha dolgozhat otthonról 1.5X vagy 4X összegért. Mégha csak úgy is, hogy egyel rövidebb a lánc, máris nagyobb keret van a fizetésre, ha meg esetleg külföldi közvetítőnek dolgoznik, akkor még több (bár az adózás és egyebek miatt lehet akkor is bekerül egy magyar közvetítő is a láncba). És bizony van mitől félnie így a vidéki cégvezetőknek.

    A fizikai jelenlét miatt a helyi céget választották, akik nem akartak elköltözni. De amúgy ez is vicces, mert az idő alapú projekteknél eleve távolra dolgozik mindenki, csak épp egy helyi irodából távolra. Projekt alapúaknál van, hogy helyi csapatot helyi főnök irányít. Idő alapon a főnök is távol van. Helyben csak adminisztratív értelemben van valaki, aki alá tartozik a jómunkás.

    Van itthon egy ilyen beteg struktúra, ahogy már vázoltam, hogy rengeteg "tanácsadó" cég csak közvetítő főleg. És a megrendelők ad-hoc mikor dobálóznak azzal, hogy jaj most épp kéne 3 fejlesztő, akkor felhajtanak valakit. Egy másik közvetítő cég ígéri, hogy neki van - persze neki sincs embere, de keresni kezd valakit. Egy harmadik közvetítőcéget, aki azt ígéri, hogy neki van olyan embere. És ha közben tényleg lesz a projektből valami, s ha végül megtalálják azt, aki a fogyó összegből el is vállalja, akkor beindul a gépezet.

    Céginfóban ránézve, látom, hogy némelyik cégnek valójában nincs is egyáltalán fejlesztője, csak közetít. Másoknak egy alap csapat van. De olyan is van, hogy 50 alkalmazottat ír a céginfó, de üzleti magazinban 250 fős cégként írtak róluk. Nagy a ballaszt.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    a közösségi iroda téma kapcsán jelentem, hogy volt szerencsém 2018ban fél évet dolgozni a hamburgi Axel-Springer-Platznál lévő WeWork irodában, mert a projektem cége kb 130 főnek ott bérelt kapacitást.

    A WeWork-be gyakorlatilag bármikor be tudott menni ott dolgozó ember, belépőkártyával. Volt hogy hétvégén beugrottam a csoki készletemért, amit nem akartam reptetni oda-vissza. Meg német ünnepnapon is betévedtünk mi magyarok :D.
    Munkaidőben pedig a nyílt közösségi terekbe bárki be tudott menni, rendezvényeket is szerveztek oda.
    Sokféle konstrukcióban lehet kapacitást bérelni. A legolcsóbb az csak annyit ad, hogy a közösségi terekbe jogod van beülni és talán használhatod a tárgyalókat. Meg persz a csúcsszuper kávégépből annyi káve, ami jó esik. Gyümölcs, nasi, tea, üdcsi.. ja és ha jól emlékszem 17-19 között az automatika feloldja a sörcsapokat, amelyekből 3 féle kézműves sör körül lehetett fogyasztani. Minden második szinten van egy ilyen sörcsapos közösségi teres rész. A komolyabb előfizetésnél saját zárható térrész is lehetett. Az üvegfalakat úgy mozgatták, ahogy a kapacitásokat foglalták.

    Szóval dolgozóként marha jó volt. A cégnek viszont gondolom drága, mert a legfapadosabb csomag fejenként havi 250 euróról indult. A fix asztalos drágább... a zárható teres még drágább. Úgy látom manapság azért olcsóbb, lehet a járvány és az amcsi wework csődje után engedtek belőle. Most 150 euroról indul a weblap szerint [link] 3d körbenézés is van a weblapon.

    Közben a tér túloldalán egy irodaházat újítottak fel, majd amint készen lett, kibérelt a cég dedikáltan magának két szintet ott és belsőépítészekkel beépíttette, felszerelte. Azt hiszem nekik ez így sokkal olcsóbbra jöhetett ki és teljesen a maguk urai voltak szinte. Kivéve, hogy a saját bér irodába már nem lehetett akármikor bemenni, csak munkaidőben. WeWorkhöz képest némileg visszalépés volt az élmény a cég "saját" irodájában, pedig az sem volt gyenge (kávégép, gyümölcs, nagy hűtőszekrény tele fritz kólával és gyümölcslevekkel... aztán a sörcsap hijján üveges sörökkel). Csak hát göndolom valamivel jobb áron volt ez így.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    Felesleges szócséplés.
    Normális esetben, amikor valaki leszerződött egy munkára, akkor megállapodtak a munkavégzés körülményeiben.
    Aztán jön egy nagy változás, így normális esetben illene újratárgyalni és kompenzálni.

    Persze mindjárt ki is bukik, hogy sok munkaadó ezt úgy érti, hogy ő megvágja a béreket - jaj a nehéz gazdasági helyzet. Meg jaj, hát a home office az egy juttatás, amivel megajándékozza a cég a gyalogot. Igényel a munkavállalók után állami bértámogatást, akkor is ha semmivel sem csökkent a forgalmuk.
    Szóval kő a péz, általában eddig jut el a parasztja vadkeleten.

    Olyasmi jellemzően ezeknél fel sem merül, hogy plusz költség, életminőség csökkenés, zavaró körülmény a munkavégzés közben az hogy otthon van és adott esetben gyerekekre is felügyelnie kell, meg más is tárgyal hangosan mellette... esetleg a szomszédok egymást ölik.
    Mert a legtöbb ilyen cég eleve életképtelen és alibi munkákat végeznek, csalnak, hazudnak, lopnak.

    Ezzel szemben vannak azok a cégek, ahol hosszútávon is fenn szeretnének maradni és ehhez nem darab-darab a melósuk sem, hanem kolléga. Meg ugye érdekvédelem és egyebek fejlettebbek sok országban, ahol fel sem merülhet törvényesen, hogy a cég lehúzza a dolgozókat, ahogy teheti.

  • azbest

    félisten

    válasz k-adi #246 üzenetére

    Amúgy ez is olyan, hogy lehet a korral vagy éppen a munkaeszköz szoftverekkel is változik idővel. Régen én is 640x480-tól szépen végiglépegettem egy, majd két monitorral sok lépést. Most meg már úgy vagyok, hogyy a 4k monitoron, natív felbontásban (4x fhd hely) sem mindig értzem elégnek a helyet. Amikor átülök két fhd monitoros felállásba, akkor azt kifejezetten kevésnek érzem. A kort azért írtam, mert talán az is benne van, hogy nem szeretek váltogatni, háttérbe tenni olyasmit amikkel éppen dologozom és keresgélni köztük.

    Lehet, hogy a kezelőfelületek helypazarlóbbak (mondjuk a ph felülete is jó példa erre, ha mellé megnyitom a logoutos felületről a fórumot) vagy sokkal több infomrációra van szükség egyszerre. Már gondolkodtam hogy lehet kéne mégegy 4k kijelző a mostani mellé.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák