Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    a közösségi iroda téma kapcsán jelentem, hogy volt szerencsém 2018ban fél évet dolgozni a hamburgi Axel-Springer-Platznál lévő WeWork irodában, mert a projektem cége kb 130 főnek ott bérelt kapacitást.

    A WeWork-be gyakorlatilag bármikor be tudott menni ott dolgozó ember, belépőkártyával. Volt hogy hétvégén beugrottam a csoki készletemért, amit nem akartam reptetni oda-vissza. Meg német ünnepnapon is betévedtünk mi magyarok :D.
    Munkaidőben pedig a nyílt közösségi terekbe bárki be tudott menni, rendezvényeket is szerveztek oda.
    Sokféle konstrukcióban lehet kapacitást bérelni. A legolcsóbb az csak annyit ad, hogy a közösségi terekbe jogod van beülni és talán használhatod a tárgyalókat. Meg persz a csúcsszuper kávégépből annyi káve, ami jó esik. Gyümölcs, nasi, tea, üdcsi.. ja és ha jól emlékszem 17-19 között az automatika feloldja a sörcsapokat, amelyekből 3 féle kézműves sör körül lehetett fogyasztani. Minden második szinten van egy ilyen sörcsapos közösségi teres rész. A komolyabb előfizetésnél saját zárható térrész is lehetett. Az üvegfalakat úgy mozgatták, ahogy a kapacitásokat foglalták.

    Szóval dolgozóként marha jó volt. A cégnek viszont gondolom drága, mert a legfapadosabb csomag fejenként havi 250 euróról indult. A fix asztalos drágább... a zárható teres még drágább. Úgy látom manapság azért olcsóbb, lehet a járvány és az amcsi wework csődje után engedtek belőle. Most 150 euroról indul a weblap szerint [link] 3d körbenézés is van a weblapon.

    Közben a tér túloldalán egy irodaházat újítottak fel, majd amint készen lett, kibérelt a cég dedikáltan magának két szintet ott és belsőépítészekkel beépíttette, felszerelte. Azt hiszem nekik ez így sokkal olcsóbbra jöhetett ki és teljesen a maguk urai voltak szinte. Kivéve, hogy a saját bér irodába már nem lehetett akármikor bemenni, csak munkaidőben. WeWorkhöz képest némileg visszalépés volt az élmény a cég "saját" irodájában, pedig az sem volt gyenge (kávégép, gyümölcs, nagy hűtőszekrény tele fritz kólával és gyümölcslevekkel... aztán a sörcsap hijján üveges sörökkel). Csak hát göndolom valamivel jobb áron volt ez így.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák