Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #28 üzenetére

    Az a gond, hogy ha engem feláldoznak, mint fogaskereket, akkor előbb-utóbb nem lesz ki termelje nekik a profitot, nem lesz termelés, amit megvehetnek a pofitból, na meg nem lesz piac, ahová terjeszjkedhetnek a profitból.
    Vagy már lemaradtam, és a gépeknek kell a profit? Mert akkor nem szóltam. Mondjuk mindig is gyanús volt egy-két magyar politikusról, hogy ilyen szarul csak gépet rakhatnak össze.

    Az SG.hu-ra meg azt tudom mondani, hogy bőven alulmúlja a Blikk és Story színvonalat. Utóbbiak legalább csak arról írnak, amiről van egy fénykép is.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #34 üzenetére

    Ha az ember, mint élőlény olyan agresszív lenne, akkor több hajléktalan lenne börtönben, mint ahányan megfagynak, illetve éhen halnak.

    Sok hajléktalan van, aki bűnöz a fagyban csak azért, hogy lecsukják, illetve menhelyre megy. Elárulom neked, hogy ha ez nem lenne igaz, akkor kábé egyetlen tél alatt megoldódna a hómlessz populáció kérdése.

    Másrészről jó lenne tisztázni: azért a hajléktalanok nem éppen a lélekben erős emberek. Elhiheted, a bűnözéshez akarat kell, és ne felejtsd el, hogy a társadalmi normák a normális emberekkel szemben kötnek, ha a nevelésed relatíve normális volt. Ha viszont átfordul a dolog elnyomó és elnyomott kategóriába (nem szimbolikus, hanem tényleges értelemben), akkor ezek a normák rohadt gyorsan bomlanak le, mert nem értelmezhetőek azon társadalmi paradigma szerint, amiben téged neveltek.

    Én is ezt mondom. Paradox módon szerintem mindenki arra vár, hogy egy nagyobb tömeg gyűljön össze. Az elsőknek sosem könnyű.

    Nem vitatom, hogy rengeteg ember van, aki a sültgalambot várva egy külső dologra épít, ami során majd egycsapásra megoldódik minden gondja, neki meg csak a győztes oldalra kell állnia, és meghallgatni a fanfárt. Egyébként ezt pl. mifelénk választásoknak hívják. Egész jó biznisz ;)

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #45 üzenetére

    Azért ezt ugye te sem gondolod komolyan. Külföldön még talán másabb, de itt 20 éve nem volt a politikának köszönhető változás.

    Nem mondtam, hogy változást hoz. Azt mondtam, hogy jó biznisz a résztvevőknek.

    Bizonyíték nincs rá, de sokan látják az összefüggést, ugyanis vannak más egyéb dolgokra bizonyítékok, amikből össze lehet rakni a kirakóst.

    [Citation needed] :)

    Ez nem jelenti azt, hogy az egész életünket rettegés töltené ki, vagy alufólia sisakban rohangálnánk, egyszerűen csak nem zárjuk ki a lehetőségét.

    Ezzel csak az a bajom, hogy ha nem hord valaki alufólia sisakot, akkor minek advokál róla, hogy kell?

    Ebből indult ki az egész.

    Te figyi, és neked mi a valószínűbb? Az, hogy azért raknak majd egyszer államilag minden kisiskolás iskolamellényébe csipet, mert érdekli valami árnyékkormányt, hogy Józsika merre van, vagy azért, mert a gyártó gennyesre keresi magát az állami megrendelésen, a képviselőfánk-zabáló meg aláírja az egészet, mert kap egy borítékot? A gyereket meg továbbra is leszarja mindenki, max. a szülő jobban tudja sokkolni szegényt.

    A felidézett diktátorokra: melyik nem bukott meg? És melyiket nem az emberek buktatták meg? Külső beavatkozás... most nem nemzetállami szintről, hanem globálisan az emberiségről volt szó, akkor meg nincsen külső beavatkozás :)

    Ellenpélda:

    Facebook, GPS és Google termékek napi szintű vidám használata

    Azért, mert nincsen látható következménye, max. néhány spam a magad és kontaktjaid postaládájában. Erre csak a mi fajtánk-féle techgeek nem szarik magas ívben, az emberek nagyrésze nem kezeli emberi lényként az online identitását, neki a netes kommunikáció ugyanúgy csak egy telefonvonal, és azt sem kötteti ki csak azért, mert kapott rá néhány telesales hívást.
    Ha emiatt kijön a Google, és azt mondja, hogy visszamenőleg kér 10.000 dollárt a Translate használatáért, akkor majd nem lesz olyan őszinte a sok ember mosolya. Ha meg rabszolgákká teszik őket, akkor pláne nem.

    Egyik diktátor sem úgy ment oda a néphez, hogy "Sziasztok, diktatúrát építek, ki akar támogatni? Majd tapsolni is kell, ha meglátjátok a fényképemet."

    Egyébként eddig nem diktatúráról volt szó, én ezért nem értem most a fogalomcserét. Eddig valamiféle oligarchikus, plutokratikus vagy tulajdon-alapú kormányzásról ment a habaty, ahol a népesség áll az elitből, az elitet kiszolgáló vállalati és katonai személyekből, meg a nagy tömegű sleppből. Ez olyan Shadowrunos-Robotzsarus dolog.
    A diktatúra tök más szerintem. Állatira könnyen előfordulhat, hogy egy diktátorral és egy jól kiépített eszmerendszerrel igen sokan és akár jogosan egyetértenek, tökmindegy, hogy mit bizonyít be róla 50 évvel később a történelem. Ilyen alapon meg csak győztesek és vesztesek vannak.

    És nem csak háborúban buknak ám meg kormányok és rendszerek, szóval szerintem kicsit kevés az emberiségbe vetett hitetek. Ami persze egy nézőpont, de én ettől még nem tartok mindenkit teljesen hülyének magam körül ;)

    - Sok cégvezetőt egyáltalán nem érdekli, hogy mennyire szennyezi a környezetet és ezáltal hány embertársának okozza a közvetett vagy közvetlen halálát, őt a profit érdekli és maximum a törvények.

    Na, itt egy jó dolog. Talán azt is észre kell venni, hogy senkit nem érdekelnek a hangzatos sallangok meg a "don't be evil" tagline-ok. Törvényeket kell hozni és be kell tartatni őket. Egyébként ez is egy visszatetsző dolog, mert amikor egy halom állam kvázi-leplezetlenül úgy próbál becsalni magához cégeket, hogy adókedvezmény, ingyen telek és hidd el, még a szabályozásra is szarunk, akkor nem kell meglepődni, ha hirtelen pár ezer ember lenyel némi metil-izocianátot. Ezért a népnek úgy kéne szétrúgnia az aktuális kormány valagát, hogy ihaj, de ilyenkor jön be az egész ferdített nézőpont, és mindenki a "közvetett" felelősökre mutogat, mert ugye azokat akár perelni is lehet, meg pénzt kiszedni belőlük.
    Szóval én azért úgy látom, hogy az alusapka-viselés nagyon klassz dolog, de pont, hogy eltereli a valós dolgokról, a valós felelősökről a problémát.

    De persze fent már megkaptam, hogy naiv vagyok, mert én igazolható gazdasági "összeesküvést" látok ott, ahol láthatnék ufókat meg paramilitáris szervezeteket is. Jó hát na, szegényes a fantáziám :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #48 üzenetére

    Hitlert például nem az emberek buktatták meg, hanem az oroszok és az USA (aratta le a babérokat, de ez most lényegtelen a téma szempontjából).

    Mé', azok marslakók? Nem feltétlenül kell, hogy a "megváltás" a te utcádból, városodból, országodból érkezzen. Azért ezek a dolgok, amikről beszélünk, bőven túlmennek a lokális belügyeken.

    És feltehetőleg nem humanitárius okok játszottak közre, hanem saját érdek, avagy "Nehogymár' ő uralja a világot, vazze!"

    Na jó, de te is azért teszel, vagy nem teszel dolgokat, mert azon igyekszel, hogy neked, vagy a közösségen keresztül neked jobb legyen. Annyira én nem látok mártírokat a modern világban.
    Meg egyébként amondó vagyok, hogy rohadtul nem a szándék a fontos, hanem az eredmény. A "szándék a fontos" a tehetetlen emberek mentsvára.

    Mivel a kettő hasonlít és utóbbira nem volt példa még a történelem során.

    Hát szerintem ezek nagyon nem hasonlítanak egymásra, egy diktatúra minimum a kezdet kezdetén személyi kultuszra épít, ezt eléggé kevéssé tudod megoldani egy oligarchiában. Egyébként timokrácia asszem volt a görögöknél, plutokrácia meg talán a kereskedőállamoknál, mint Velence, de asszem a japán kereskedőházak is elég komoly hatalommal bírtak. Szóval ezek nem példa nélküli, hanem különleges esetek - viszont azt észlelni kell, hogy nagy léptékben ezek nem léteztek, csak kicsi és korlátozott területeken, ahol az adott réteg azért juthatott hatalomhoz és befolyáshoz, mert konkrétan miattuk létezett az adott állam, ha ők kiestek volna a pikszisből, akkor nyekk.
    Mondjuk esetleg el tudok képzelni egyfajta korporatokráciát, de nem a fejlett nyugat területein, illetve lakosságával.

    Azért itt van annyi kontraszt, hogy a cég is többnyire szívesebben helyezi telephelyét olyan országokba, ahol a felajánlott kenőpénz az adott ország éves GDP-jének duplája.

    Hát naná, de azt meg kell érteni, hogy nem abban kell reménykedni, hogy a világ megjavul, mindenki virágot szed és labdát tologat, mint a Macskafogó végén, hanem be kell őket keményen szabályozni. Hogy egyszerű példával éljek: te is zárod az ajtódat, nem igaz? Nem pedig bízol abban, hogy majd megérinti a Szentlélek a betörőt.

    Azt meg ugyanúgy nem várhatod el egy szegény országtól, hogy visszautasítson egy ekkora összegű támogatást, ahogy a cégtől sem, hogy a liberális törvényeknek eleget tegyen pusztán lelkiismereti okokból.

    Ez korrekt, de akkor meg el kell viselni, hogy egy bhopáli esemény simán lehet mindennapos. Ha ezt a kockázatot az állam elfogadtatja a lakosságával, akkor oké. Csak ezzel meg az a baj, hogy előjönnek a nagyobb kérdések, mint a természeti katasztrófák hosszútávú következményei, ami már nem feltétlenül egy ország belügye.

    És például Japánban kit kell seggbe rúgni, aki az óceán partján lévő atomerőmű hűtőberendezését nem vízálló dízelmotorral tervezte meg?

    Azért szerintem lehet sejteni, hogy a vis major és a gigantikus fuckup között vannak kategóriák :K

    Ezt hívják patthelyzetnek. Ha megnézed, hogy ma már azok a TV csatornák, újságok, amik képesek nagyobb tömegeket befolyásolni is magánkézben vannak, akkor rájössz: A feltételek már jó ideje adottak egy világuralom kiépítéséhez.

    Azért azt lássuk be, hogy ez a tyúk vagy tojás kérdéskör erős megerőszakolása. Nem az az oka a kereskedelmi adók sikerének, hogy azok nem államiak, hanem az, hogy azok olyan tartalmat szolgáltatnak, amit szeretnek az emberek, és anyagilag is, politikailag is képesek a megújulásra.
    Tény, hogy magánkézben vannak, de tényleg: aki azt hiszi, hogy elég egy cikk a Blikkben ahhoz, hogy az emberek hirtelen zombi-rabszolgákká változzanak és békében tűrjék, hogy kivéreztessék és lelődözzék őket, az szerintem valami borzalmasan beteg fantáziavilágot épített fel magában teljesen félreértelmezett külső információk alapján. Ezek botrányos végletek, amit intelligens és kreatív művészemberek szimbolikusan használnak fel, hogy problémákat értessenek meg, görbe tükröt tartsanak úgy, hogy a hülye is megértse, vagy csak egyszerűen szórakoztassanak.

    Mellesleg Irak szerinted mennyire akarja elszigetelni magát? Ha jól emlékszem, 2001-ben merült fel egy euró alapú olajtőzsde kiépítése...

    Ha egy cég gyűjt adatot a felhasználóiról az már nem annyira, pedig utóbbi jóval több, különböző országban élő emberről gyűjt adatokat.

    Én ilyen téren továbbra is azt a pacifista nézetet vallom, hogy bátran adjon ki adatokat bárki bárkinek opt in alapon. Ha ő a szolgáltatásokért elbarterolja ezeket az adatokat, akkor lelke rajta, mindenki megkapja, amit akar.
    Nekem az egyetlen sérelmem - de ezt szerintem tudod -, amikor engem nem kérdeznek meg, de azért máris szerepelek, csak mert az úgy van, és punktum. Ez megint egy olyan dolog, amire jogorvoslatot kell találni és hozatni, nem feltartott kézzel futkározni, hogy jájájájmindmeghalunk, vagy utópisztikus dolgokat kitalálni, hogy de majd amikor mindannyian egy csillaghajón szolgálunk spandexben, és a szar munkát robotok végzik, akkor lesz ám az arany élet.
    Sajnos a problémák legtöbbje 1. nagyon komplex, és ezért 2. szakértelmet igényel, a dilettánsok max. csacsoghatnak róla, viszont ha ezt közlöd velük, akkor 3. érdektelenné válnak a probléma iránt, mert úgy már uncsi, ha tudjuk, hogy nem értünk hozzá.

    A politikai vonatkozásra meg csak nagyon aktuálpolitikai dolgokat tudnék írni, azt meg nem szeretnék, mert elpáholnak érte, jogosan :K

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Penge_4 #45 üzenetére

    Amíg a profithoz szükség van emberekre, akik megveszik a terméket, s létrehozzák a profitot, addig nem lehet korlátlanul megtenni, hogy leszarjuk őket. Ezt egyébként nem most kell kitalálnunk, mert már megtette előttünk pár nagy kapitalista, pl. egy bizonyos Henry Ford is.

    Mivel még nem született halhatatlan ember, ezért mérget vehetsz a száz százalékos bukására bármilyen vezetőnek.

    Szerinted amit az arabok művelnek a terroristáikkal, and co. az nem egyfajta lázadás egy világrend ellen? Pont az ellen, amit itt vizionálsz, mint kötelezően bekövetkező, az ember nélkül is fennmaradó rendszert?

    Mutass már nekem egy céget, amelyik emberek nélkül működni, döntéseket hozni, bármilyen módon cselekedni tudna jelenleg!

Új hozzászólás Aktív témák