Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Morden24 #46 üzenetére

    "Ezzel csak az a bajom, hogy ha nem hord valaki alufólia sisakot, akkor minek advokál róla, hogy kell?"

    Mert belátták, hogy mekkora biznisz is ez, ugyanis sokan egyfajta vallásként hisznek az összeesküvés-elméletekben.

    Így eladhatnak például mindenféle szemetet, ami megvéd a mikró, a WiFi és a mobiltelefon káros hullámaitól például (ha már az alufólia került szóba).

    "Te figyi, és neked mi a valószínűbb?"

    A második, mivel jelenleg még nincs semmilyen árnyékkormány.
    De én egyszerűen csak a lehetséges jövőről filozofálok.

    És ha egyszer valaki ismét úgy dönt, hogy világuralomra akar törni, akkor melyik kutyát könnyebb elkapni? Amelyiken nincs semmi, vagy amelyiknek a nyakában lóg egy póráz, aminek nincs a végén gazda?

    "Külső beavatkozás... most nem nemzetállami szintről, hanem globálisan az emberiségről volt szó, akkor meg nincsen külső beavatkozás"

    Hitlert például nem az emberek buktatták meg, hanem az oroszok és az USA (aratta le a babérokat, de ez most lényegtelen a téma szempontjából). És feltehetőleg nem humanitárius okok játszottak közre, hanem saját érdek, avagy "Nehogymár' ő uralja a világot, vazze!"

    "Eddig valamiféle oligarchikus, plutokratikus vagy tulajdon-alapú kormányzásról ment a habaty, ahol a népesség áll az elitből, az elitet kiszolgáló vállalati és katonai személyekből, meg a nagy tömegű sleppből."

    Mivel a kettő hasonlít és utóbbira nem volt példa még a történelem során. Hozzáteszem, utóbbi már csak azért is esélyesebb arra, hogy tartós uralmat kiépítsen, amiért az ENSZ-ben, G20-ban és G8-ban sem kevernek egymás vizébe hashajtót: Mindenkinek megvan a maga területe és az osztozkodás is jobb a semmitől.

    Pénze van, hatalma van és ha nem sanyargatja nagyon a népet, vagy csak szépen-lassan-fokozatosan teszi (pl. a rendszerváltás után még a 20Ft-os benzinért is sztrájkoltak), akkor meg is marad mindkettő.

    "úgy próbál becsalni magához cégeket, hogy adókedvezmény, ingyen telek és hidd el, még a szabályozásra is szarunk, akkor nem kell meglepődni, ha hirtelen pár ezer ember lenyel némi metil-izocianátot."

    Azért itt van annyi kontraszt, hogy a cég is többnyire szívesebben helyezi telephelyét olyan országokba, ahol a felajánlott kenőpénz az adott ország éves GDP-jének duplája.

    Mindenki hajlamos a korrupcióra, csak meg kell találni az megfelelő körülményeket és az árat.

    Azt meg ugyanúgy nem várhatod el egy szegény országtól, hogy visszautasítson egy ekkora összegű támogatást, ahogy a cégtől sem, hogy a liberális törvényeknek eleget tegyen pusztán lelkiismereti okokból.

    Ha a profitmaximalizációhoz vezető út a szűk keresztmetszet/leggyengébb láncszem megtalálásán keresztül vezet, akkor miért csodálkoznak páran, hogy megtalálják?

    Hol van nagyobb esély rá, hogy lebontják az emberek a kerítést?
    Ahol a két pont közötti egyenest kerítik el, hogy 3x akkora utat kelljen megtenniük céljuk eléréséhez, vagy ahol A-ból B pontba egyenes úton jutnak el és mellette van egy körbekerített terület? (képletesen értem)

    "Ezért a népnek úgy kéne szétrúgnia az aktuális kormány valagát, hogy ihaj, de ilyenkor jön be az egész ferdített nézőpont, és mindenki a "közvetett" felelősökre mutogat, mert ugye azokat akár perelni is lehet, meg pénzt kiszedni belőlük."

    És például Japánban kit kell seggbe rúgni, aki az óceán partján lévő atomerőmű hűtőberendezését nem vízálló dízelmotorral tervezte meg? :U

    Azért hozom Japánt, mert az az ország közismert a csúcstechnológiájáról, ellentétben például kishazánkban már hagyománya van a biztonsági előírások be nem tartásának (lásd: vörösiszap).

    És elérkeztünk oda, ahol rájön minden állam, mennyire visszaüt a szabad piac. Ma már az cégeken keresztül történik minden.

    Ma már cégek nélkül nem kapsz még áramot és vizet sem sok helyen, nem beszélve az összes többiről.

    Ma már cégek támogatják még a feltörekvő politikusok kampányait is, mert saját zsebből maximum egy unatkozó milliomos tudná finanszírozni, aki miért akarna politikus lenni.

    Ezt hívják patthelyzetnek. Ha megnézed, hogy ma már azok a TV csatornák, újságok, amik képesek nagyobb tömegeket befolyásolni is magánkézben vannak, akkor rájössz: A feltételek már jó ideje adottak egy világuralom kiépítéséhez.

    Az egyetlen, ami gátolja épp az, ami felett az összeesküvés-elmélet hívők elsiklanak: Az egyéni érdek, a kudarctól való félelem és a bizalmatlanság.

    Senki nem fog elmenni a konkurenciához, hogy "Szia, mit szólnál, ha te, én, ő, meg ő meg ő térdre kényszerítenénk zsarolással xy államok kormányait?"

    Ellenben már megfigyelhető, hogy ironikus módon pont azok az országok vannak sokaknak a bögyében, amik nem ártanak senkinek, nem foglalkoznak senkivel, hanem éppen ellenkezőleg: elszigetelik magukat a többiektől.

    Lásd: Észak-Korea, Kuba, Irak stb.

    A gyarmatosítást jelenleg nem a hadsereg végzi erőszakkal, hanem a cégek békével (és hátsó szándékkal).

    Ha egy politikus gyűjt adatot a választóiról az visszatetsző és mindenki köpköd.

    Ha egy cég gyűjt adatot a felhasználóiról az már nem annyira, pedig utóbbi jóval több, különböző országban élő emberről gyűjt adatokat.

    Utóbbi esetben minden topicban elhangzik a "Nekem nincs rejtegetnivalóm, mi bajom származik belőle? Maximum kapok 1-2 spamet." érvelés.

    Ilyen alapon ezt akár a politikusokra is lehetne alkalmazni, elvégre nekik is érdekük lenne ez alapján például statisztikát készíteni, hogy a választói milyen arányban mely társadalmi osztályba tartoznak.

    De a választás még mindig szigorúan névtelen, ellentétben a lájlokással. Mégsem tűnik fel sokaknak a párhuzam a kettő között.

    Erre viccesen azt lehetne mondani, hogy "Majd fel fog, ha 20 év múlva polgármesterként megzsarol az ellenzék, mert 15 évesen poénból lájloktad a kecskepornót", de a tét ennél sokkal nagyobb.

    (#47) pschio: Na igen. Ez is egy érdekes téma, hogy a médiának mekkora egyéniségformáló hatása van.

    Tudod kicsit olyan ez, mint mikor lespricceled az embereket vizipisztollyal. Kétféleképp is lehet értelmezni:

    - Mindegyiken különböző módon terülnek el a vízcseppek.
    - Mindegyik legalább 40%-ban vizes lett.

Új hozzászólás Aktív témák