Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz dezz #48 üzenetére

    Nem hinném, hogy ezt várták volna ép ésszel. A PS2-nek alig volt konkurenciája, szemben a PS3-mal.

    A playstation egy bejáratott brand volt, nem hiszem, hogy a vertnek hitt Nintendo és az új fiú mellett a piac kevesebb mint harmada lett volna a cél... Sokkal inkább a piac lesöprése..

    A Sony a maga részéről a PS3 miatt volt érdekelt a Cellben, az IBM szánt neki egyéb szerepet, és épült is rá egy pár szuperszámítógép (a legismertebb a Roadrunner, ami sokáig vezette a Top500-as listát). Szerver formájában is forgalmazták. Katonai alkalmazása is van/volt. Sok feladatban ma is lenyomja a papíron 5x nagyobb teljesítményű GPU-kat! Ezt sokan nem értik meg, a döntéshozók között is. A másik, hogy azt rendesen le kell programozni, és az ilyen programozókból van hiány manapság.

    Ezt nem tudtam.

    Melyik lett volna ez a GPU? Vagy nekik kellett volna kifejleszteni egyet? Ami a programozók szivatását illeti, nekem van olyan ismerősöm, aki asm-ben nyomatja a Cell programozást a Sonynál, és nem tartja bonyibbnak, mint a PS2 programozását. Ja, nem most esett ki az egyetemről...

    Nyilván valami az NV-től vagy ATI-tól, de időben kellett volna belekezdeni a közös tervezésbe. Tudtommal az RSX "az utolsó órában" került bele a PS3-ba, amikor látták, hogy a két Cell nem lesz járható út.

    A másik, hogy azt rendesen le kell programozni, és az ilyen programozókból van hiány manapság.

    Neked ajánlom :)
    How real programmers code

    Viccen kívül a hajukra kenhetik az architektúrájukat, ha a programozók, nem tudják használni, nem készülnek el időre, ill. budzsére. Én mindig azt mondom, hogy komplex rendszernél sokkal nagyobb a szoftver fejlesztési költsége mint a hardveré, tehát a hardveresek ugyanmár minden segédeszközt és kényelmet rakjanak a szoftveresek segge alá.

    Ez meg, hogy tanuljanak meg kódolni a programozók ez kb nevetséges. Nekik is időre kell elkészülni, ráadásul a jobb programozó eleve többe kerül. Az a platform lesz /egy steril nem létező világban/ a nyerő, ahol a szoftveres részleg egységnyi ráfordítással a legnagyobb eredményt tudja kihozni (persze a szintet azért meg kell ugrani).

    J.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák