Új hozzászólás Aktív témák

  • Aszpik

    tag

    válasz GeryFlash #101 üzenetére

    https://prohardver.hu/hir/az_nvidia_elkezdett_helyet_csinalni_az_uj_generaci.html

    Ezen cikk alapján Én nem vagyok ennyire bizakodó. Jó esetben max egy jó ideig még stagnálni fog a VGA árak és ha összekapná magát a forint akár még csöekkenés is lehet a vége :)
    Tavaly egy gtx 1660-at vettem 74 eFt-ért és még mindig ennyiért tudnám megvenni. Pont egy év telt el és már akkor az volt, hogy majd jönnek az AMD kártyák és az kicsit majd csökkent az áron, de ehelyett az lett, hogy az AMD is hozzáigazította a kártyáik árát az nvidiához és kész meg van oldva ;] . Persze azóta volt egy komolyabb forint gyengülés is amit nem szabad figyelmen kívül hagyni, pl proci fronton a ryzen 5 2600 proci is 12 eFt-al kerül többe mint amikor tavaly megvettem.
    Tehát én nem vagyok ennyire pozitív, meg hát ismerve a gyártókat, minek adnák olcsóbban, ha megveszik így is?
    Az viszont tény, ha nőni fog az ár akkor valószínű egyre többen fognak a konzolokat (PS, Xbox) választani és elnézve a steam-es statisztikákat a felhasználók kicsivel több mint 9 %-nak van RX 5700 (ide értve a 1080-as kártyákat is) vagy erősebb kártyája, és inkább a közép kategóriás és belépő szintű kártyák részesedése nő. [link]
    Általában az ár növekedése nem hat jótékonyan a keresletre :)

    "Most is ugyan olyan jó az éden, Ugyanolyan sz@r, mint régen" ;)

Új hozzászólás Aktív témák