Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz dabadab #130 üzenetére

    Az, hogy valóban áthág-e demokratikus és jogállami normákat, meg fogja mondani az EU, miután megvizsgálja a törvényt harmonizáció szempontjából. Addig csak egy kijelentés, ami lóg a levegőben, még ha elsőrangú jogász vagy is.

    Engem maga a jog úgy általában nem érdekel, csak a jogalkalmazás. Akármilyen vacak szabályozásod lehet, ha rá tudod venni az embereket a normális viselkedésre, és fordítva: akármilyen jó szabályozásod lehet, ha senkit nem érdekel, mert nem fordítanak figyelmet a betartására. Demokráciából se a látszat dolgok az érdekesek, hanem ahogy azt használják, megélik az emberek. A giga manipulációk korát éljük, alig jelent valamit, hogy 4 évente választhatsz. Emlékszel még a januártól csökkentjük az ÁFA-t, majd szeptembertől az előzőnél is lényegesen nagyobbra emeljük, közte a választás és hasonló dolgokra, ugye?

    (#137) KEndre
    Az ellenzék véleménye most is megjelenik, sőt, valahogy sokkal többet olvasom az ő véleményüket, mint a "többségét". A 2006 ősze és a 2010-es választások között eltelt időszak kiválóan rámutatott arra, hogy az ellenzék a seggét a földhöz verheti, itt akkor se tud sürgős változásokat elérni, ahogy az időközben a véleményét alapjaiban megváltoztató szavazópolgár is kussolhat a következő választásokig. Aki itt valamit tehet, ha szükséges, az az uniós jogi kontroll, ugyanis a média szabályozás harmonizációs kötelezettség alá esik, ha jól tudom. Szerintem így rendben is van, kaszálják el jól, ha nem passzol. Ha passzol, akkor vagy a kormánytöbbség belátásában bízol, amire igen kevés esély van, lévén egy marginális többség esetén se működött, vagy kivárod 2014-et, és reménykedsz, hogy a többség a te véleményedet osztja.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák