Új hozzászólás Aktív témák

  • rt06

    veterán

    válasz MacCaine #98 üzenetére

    nem, a te hibad az, hogy ossze-vissza irsz, mikor eppen mivel tudsz legjobban kimozdulni a valasz elol
    a szoban forgo 3 mondatodbol ketto az egyik, egy a masik iranyba huz, utik egymast (szivesen vennem, ahogy elmagyaraznad, miert is kerultek egy hozzaszolasba)

    es nem, kozel sem nyilvanvalo dolgokrol beszelsz, mint ahogy lathatoan az sem nyilvanvalo szamodra, hogy mi is a problemaja tobbunknek, vagy ahogyan nyilvanvalo, hogy egy - valoszinuleg eletkeptelen - peldan keresztul probalod megmutatni, hogy marpedig akkoris neked van igazad

    ha valoban bizonyitani szeretnel barmit is, akkor ne egy kimondottan e celra kitalalt algoritmus altal osszeallitott jelszoval peldalozz, hanem kerits elo nekem mondjuk parszaz ilyen kartyat, amit rendszeresen hasznalnak is, s az azokbol generalt osszes jelszo hash-et, majd ezeket tedd kozszemlere, s meglatjuk, mennyit talalunk meg beloluk

    az, hogy lehet ezzel a modszerrel kelloen biztonsagos jelszot is eloallitani, korantsem egyenlo azzal, hogy minden e modszerrel eloallitott jelszo biztonsagos, s mig az utobbi nem teljesul, elobbi kb annyit er, mint sz*rnak a pofon

    amig ezt nem vagy kepes/hajlando felfogni, addig barminemu tovabbi vita folosleges, mert tenyleg csak onmagadat ismetelgeted, s ugy mesz el barminemu erveles mellett

    mellesleg, aki szamokat akar tenni a jelszavaba, az inkabb ne is follyon bele ilyen vitaba

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • bambano

    titán

    válasz MacCaine #96 üzenetére

    "A kombinációk száma sokkal nagyobb, mint gondoljátok.": lehet, de az is tisztán látszik, hogy sokkal kisebb, mint amit véletlenszerű kombinációk adnának. NAGYON sokkal kisebb.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Soma01

    veterán

    Van olyan oldal is ahol jól megjegyezhető kódokat generálnak vagy írnak le módszereket ilyenek kitalálására.
    Csak rákerestem: safe password generator memorable

    Tök jók...

    [ Szerkesztve ]

  • lapa

    veterán

    válasz bambano #102 üzenetére

    azért nagyon sok féle pattern lehet. képzelj el egy olyat, hogy egy nagy S betű vagy szmájli, mint pattern. vagy egy alsó és felső széle között ugráló pattern, ahol 2, 1, 2, 1... oszlop marad ki. vagy akár csak ilyenek, hogy / / / (azaz mondjuk 3 betűnként rézsút felfelé).

    szóval ha jó hosszú random-like jelszó kell, akkor egyszerűbb megjegyezni ezzel, mint magát a jelszót. és szerintem vitatható, hogy lehet egy ilyen univerzális pattern-képző algoritmust megfogalmazni, hogy teljes hash-táblát tudj generálni. emellett látható benne az elvi rizikó is.

    ettől még a módszer nem lesz jobb, mint az anyám tyúkja 3. és 5. sora benne egy &&(),, -vel.

  • Egon

    nagyúr

    válasz lapa #104 üzenetére

    azért nagyon sok féle pattern lehet. képzelj el egy olyat, hogy egy nagy S betű vagy szmájli, mint pattern. vagy egy alsó és felső széle között ugráló pattern, ahol 2, 1, 2, 1... oszlop marad ki. vagy akár csak ilyenek, hogy / / / (azaz mondjuk 3 betűnként rézsút felfelé).

    Elvben nagyon jól mutat ez az elképzelés. Elvben. A gyakorlatban viszont, ennél sokkal könnyebben megjegyezhető, és kevésbé eltéveszthető (!) megoldásokra van szükség, különben az egyszeri júzernek, 3 nap szabadság után, halvány f*ngja se lesz arról, hogy pontosan hol is kezdődik mondjuk a szmájli szája.

    szóval ha jó hosszú random-like jelszó kell, akkor egyszerűbb megjegyezni ezzel, mint magát a jelszót.

    Ez az, amit kétlek. Amúgy jelzem, hogy még mindig elvi síkon mozogsz, és nem veszed figyelembe az elterjedtebb rendszerek sajátosságait, a nagyon hosszú jelszavak vonatkozásában (ti. van ahol nem is lehet 16 karakternél hosszabb jelszót megadni stb.).

    és szerintem vitatható, hogy lehet egy ilyen univerzális pattern-képző algoritmust megfogalmazni, hogy teljes hash-táblát tudj generálni.

    100%-osan nem is, de annyi nem is kell, ha egynél több júzerről beszélünk.

    Amúgy ha megerőltetem magam, én is ki tudok találni jó (vagy legalábbis annak tűnő) szabályokat (pl. egy tetszőleges négyjegyű számból kiindulva (mondjuk telefon PIN-kód, legyen m,n,x,y), rendre az első sor m., a második sor n. stb. karakteréből kiindulva, kombinálva egy mondókával (előttem van észak...), az adott irányban levő karakterek felhasználásával), de hogy egy tetszőleges informatikai rendszerben én lennék ezzel az elenyésző kisebbség, abban biztos vagyok.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • lapa

    veterán

    válasz Egon #105 üzenetére

    te most gizikéről beszélsz, mi meg szerintem az adott módszer elérhető erősségéről ill gyengeségéről.

    minden rendszert lehet rosszul használni, itt azon megy a vita ezt lehet-e jól.

    gizikének kártya, eszébe se jusson magának kitalálni valamit.

    [ Szerkesztve ]

  • Egon

    nagyúr

    válasz lapa #106 üzenetére

    te most gizikéről beszélsz,

    Csak részben, lásd később.

    mi meg szerintem az adott módszer elérhető erősségéről ill gyengeségéről.

    Ti az adott módszer elvben elérhető erősségéről, én (mi) meg a gyakorlatban tapasztalható korlátozó tényezőkkel is számolunk, én ebben látom az alapvető különbséget az álláspontok között.

    Btw szerintem már minden elhangzott a témában, ami benne volt, úgyhogy részemről lezárnám... :R

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • rt06

    veterán

    válasz lapa #106 üzenetére

    "minden rendszert lehet rosszul használni, itt azon megy a vita ezt lehet-e jól."

    ez kicsit olyan kettos merce szagu

    ha megnezed, mirol szol a hir, s hogy milyen kommentek erkeztek ra, lathatod, akik itt e kartya mellett ervelnek, azok huztak le legnagyobb hanggal az AD-t, mert alapbeallitaskent enged szotari szora epulo jelszot hasznalni (persze kedvenc ubuntu-juk meg megeszi az asdf jelszot, de az AD a szar)

    ha megnezed a kartya site-jat, es az ott leirtakat veszed alapertelmezesnek, akkor 8 iranyba indulhatsz, egyseghosszusagu jelszavaid vannak es akar a password reuse is belefer

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • MacCaine

    őstag

    válasz rt06 #101 üzenetére

    "a szoban forgo 3 mondatodbol ketto az egyik, egy a masik iranyba huz, utik egymast (szivesen vennem, ahogy elmagyaraznad, miert is kerultek egy hozzaszolasba)"

    Mint az IT biztonsághoz értő ember, jól tudod, hogy a jelszavakat bizonyos időnként cserélni kell és lehetőség szerint egy jelszót csak egy alkalommal használ a user. Az egy alkalom a két jelszóváltás közötti idő (90 nap mondjuk). Ezt félreérteni csak direkt lehet, gratulálok.

    "ha valoban bizonyitani szeretnel barmit is, akkor ne egy kimondottan e celra kitalalt algoritmus altal osszeallitott jelszoval peldalozz, hanem kerits elo nekem mondjuk parszaz ilyen kartyat, amit rendszeresen hasznalnak is, s az azokbol generalt osszes jelszo hash-et, majd ezeket tedd kozszemlere, s meglatjuk, mennyit talalunk meg beloluk"

    :DDD Találj ki még pár teljesíthetelen feltételt. :DDD
    Én is tegnap találkoztam először ezzel a módszerrel, honnan kerítsek párszáz kártyát?
    Semmiféle algoritmusról nincs szó, készítek egy jelszókártyát, választok róla egy jelszót, azt beállítom az egyik linux user-nek, majd közzéteszem a /etc/shadow-ból a hash-t, meg a jelszókártyát. Ezek a feltételek (kb. mint minden ilyen játéknál). Aztán bárki próbálkozhat.

    "minden e modszerrel eloallitott jelszo biztonsagos"

    Hol írtam én ilyet? :F

    "mellesleg, aki szamokat akar tenni a jelszavaba, az inkabb ne is follyon bele ilyen vitaba"

    Mi a probléma a számokkal egy jelszóban? :F 52 karakter helyett 62-re lehet brute-force-olni. Feltételezve, hogy angol abc-t használtak...

    (#102) bambano: de még mindig jóval több, mint amit itt sebtiben kiszámoltak.

    [ Szerkesztve ]

  • Ringman

    nagyúr

    válasz Egon #94 üzenetére

    mondd már meg, hogy mi az a "viszonylag véges számú kombináció"

    bár régen tanultam matekot, de ilyenre nem emlékszem.

    [ Szerkesztve ]

  • Soma01

    veterán

    Itt is van pár gyakori jelszó: http://blog.jimmyr.com/Password_analysis_of_databases_that_were_hacked_28_2009.php

  • rt06

    veterán

    válasz MacCaine #109 üzenetére

    "Mint az IT biztonsághoz értő ember, jól tudod, hogy a jelszavakat bizonyos időnként cserélni kell és lehetőség szerint egy jelszót csak egy alkalommal használ a user. Az egy alkalom a két jelszóváltás közötti idő (90 nap mondjuk). Ezt félreérteni csak direkt lehet, gratulálok."

    komolyan azt varod tolem, hogy elhiggyem, minden jelszavad megvaltoztatod egyszeri hasznalat utan?
    es hogy emelle meg tudnad jegyezni minden egyes ilyen jelszovaltas utan, hogy honnan indulva, milyen algoritmus alapjan allitottad elo az uj jelszavad?
    mert ha ez igy igaz, akkor neked pont nincs szukseged ilyen kartyara, meg tudnad jegyezni a random jelszavakat is
    ha meg nem igaz, akkor nem ertem az egesz erolkodest

    "Találj ki még pár teljesíthetelen feltételt.
    Én is tegnap találkoztam először ezzel a módszerrel, honnan kerítsek párszáz kártyát?"

    a celom nem a teljesithetetlenseg volt, hanem hogy ravilagitsak, egy - kimondottan erre a celra eloallitott - biztonsagos jelszo nem er semmit

    "Semmiféle algoritmusról nincs szó, készítek egy jelszókártyát..."

    algoritmus alatt azt ertsd, amilyen modon a jelszot valasztod (peldaul a a kezdomezorol kettot lepsz fel, egyet balra, harmat vissza, pontok, pontok, estebe....ilyesmi)

    "Hol írtam én ilyet?"

    akkor mirol beszelunk? ha magad is beismered, hogy ez a rendszer sem tokeletes (marpedig tavolrol sem az), megint nem ertem, mirefel erolkodsz

    "Mi a probléma a számokkal egy jelszóban? 52 karakter helyett 62-re lehet brute-force-olni. Feltételezve, hogy angol abc-t használtak..."

    mondjuk az, hogy mondok olyan szamot, amit te nem teszel bele jelszoba
    nem azert, mert nem szmipatikus, hanem mert fizikai keptelenseg
    ha valaki belefolyik egy ilyen vitaba, illene legalabb a szam es szamjegy kozti kulonbsegekkel tisztaban lennie

    "de még mindig jóval több, mint amit itt sebtiben kiszámoltak."

    meg mindig nem alttunt toled semmit erre vonatkozo adatot, csak azt hajtogatod megallas nelkul, hogy sokkaltobbebb (es megintcsak, mi vegett, ha az alapertelmezes a 8 irany valamelyike)

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz Ringman #110 üzenetére

    arra gondol (de ezt korabban o is, en is leirtuk), hogy ha szeretnel olyan jelszot eloallitani a karyta segitsegevel, amivel masnap is be tudsz lepni, mert tudod azt reprodukalni, akkor ugy kell algoritmust valasztanod, hogy az felfoghato nehezsegu, nehezen elvetheto es konnyen megjegyezheto legyen

    ilyen peldaul az, hogy egyenes vonalban balra egymas moge fuzol 15 karaktert

    nem ilyen peldaul az, hogy balra-2-le-2, jobbra-1-fel-6, balra-3-le-4, balra-6-le-1, jobbra-9-fel-15, jobbra-17-le-3, jobbra-1-le-8 (es it meg csak hat karakternel jarunk)

    mert igaz ugyan, hogy utobbi modszerrel kelloen veletlenszeru jelszot lehet eloallitani, de ketlem, hogy meg tudod jegyezni a lepeseket
    igy viszont korlatozottak a valasztasi lehetosegek (amiket #50-ben szamszerusitettem is egy egyszeru peldan keresztul)

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • bambano

    titán

    válasz MacCaine #109 üzenetére

    most hasraütésre, hogy az arányokat érzékeltessem:
    - én kiszámoltam egy tíz a 4-5 hatványon nagyságrendű jelszót
    - ehhez képest ha mident beleveszünk, amit javasoltatok, lenne 10^8
    - ehhez képest az igazi jelszóhalmaz mérete meg mondjuk 10^22-en

    tehát az, hogy az én első becslésem meg a ti javaslatotok között van 3 nagyságrend, valójában nem oszt, nem szoroz. Az igazi nehezítést az a másik 14 nagyságrend okozza, amit az igazi jelszó tud.

    ismételten, csak hasraütéssel, hogy az arányokat érzékeltessem.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Ringman

    nagyúr

    válasz rt06 #113 üzenetére

    oks, csak kicsit bántotta a szememet a kifejezés, főleg, hogy szakmai oldalon vagyunk.

    amit írtok, azt nem hirtelen tudom, hogyan lehetne algoritmus-szerűen leírni, pl hogy betűminták szerint haladjon. bonyolult sor, de ha valaki a monogrammja szerint halad, pl FT, azt könnyű megjegyezni.

    nem tudom a ténylegesen alkalmazott kódok száma hol áll a

    k
    Σ (n^i)
    i=1

    tényleges lehetőséghez képest, ahol n a kódkártya karaktereinek darabszáma, k pedig a jelszó hossza, k<=n

  • Egon

    nagyúr

    válasz Ringman #115 üzenetére

    bonyolult sor, de ha valaki a monogrammja szerint halad, pl FT, azt könnyű megjegyezni.

    A példában említett két betű talán még az egyszerűbb esetek közé tartozik, de itt is meg kell jegyezni egy csomó adatot (pl. az F betű felső vonalából kiindulva: kezdőpont, irány, betűk száma, mindezt ötször, ugyanis összesen öt vonalból állnak a betűk. A gyakorlatban a következőképp nézhet ki az eset: "a nagy Q betűtől indulva 5 karakter jobbra, aztán a Q alattitól indulva 7 karakter lefelé, aztán a Q alatt hárommal levő kis f betűtől indulva négy karakter jobbra" - és ez még csak az egyik betű... Szerinted ezt könnyebb megjegyezni, mint akármilyen jelszót? Életszerű, hogy egy átlagos júzer (nem Gizike!) ilyeneket megjegyezzen?).
    Mondjuk ha SC a monogramja az illetőnek, máris jóval nehezebb a helyzet, mivel nem egyforma méretű karakterekről van szó, könnyű elcsúszni valamelyik irányba.

    Szerintem az így képzett jelszó törhetőségében kulcsfontosságú momentum az ugrás. Ha ez hiányzik, akkor nem sokat ér az egész, hiszen nagyon egyszerű összehozni olyan szótárt (egymásba ágyazott ciklusokkal), ami tartalmazza az összes variációt, ha mindig szomszédos karakter kerül kiválasztásra. Ha viszont valamilyen logika szerinti "ugrás" is szerepel a jelszóképzésben (azaz nem egy szomszédos karakter a következő), akkor drasztikusan megnő a lehetséges variációk száma, hiszen nem tudhatjuk, hogy hány karakter után, és pontosan hányszor történt ugrás a jelszó képzése során.
    A gond viszont az, hogy a gyakorlatban meglehetősen nehezen megjegyezhetőek az ilyen manőverek, ezáltal a legtöbb hasonló képzési metodika nem teljesíti az alapfeltételt (ne legyen nehezebb megjegyezni a képzés folyamatát, mint magát a jelszót).

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • MacCaine

    őstag

    válasz rt06 #112 üzenetére

    "komolyan azt varod tolem, hogy elhiggyem, minden jelszavad megvaltoztatod egyszeri hasznalat utan?"

    Kénytelen vagyok, a cégnél előírás. A privát helyekre meg van 4-5 bonyolult, de erősen elgondolkozom egy ilyen kártya használatán.

    "biztonsagos jelszo nem er semmit"

    Ne kelljen messzire menni.

    "akkor mirol beszelunk? ha magad is beismered, hogy ez a rendszer sem tokeletes (marpedig tavolrol sem az), megint nem ertem, mirefel erolkodsz"

    A rendszer a user miatt nem tökéletes. Én csak annyit állítok, hogy lehet olyan szabályokat hozni, amivel nagyságrendekkel növelhető a biztonság, a hülye user ellenére is. Ennek az egyik jó eszköze lehet a jelszókártya.

    "a szam es szamjegy kozti kulonbsegekkel tisztaban lennie"

    Szőrszálhasogatás. :(

    "meg mindig nem alttunt toled semmit erre vonatkozo adatot, csak azt hajtogatod megallas nelkul, hogy sokkaltobbebb (es megintcsak, mi vegett, ha az alapertelmezes a 8 irany valamelyike)"

    Nem lehet pontos számot mondani, mert a képzelet szab határt a lehetőségeknek. Ezt pedig nem tudod senkiről előre. Elképzelhető, hogy a cicis Gizi titkárnőnek sokkal jobban fejlett képzelete van, mint a 3 diplomás rendszergazdának. De ha konkrét számot akarsz, akkor ha x az y-odikon darab az összes lehetséges verzió, akkor szerintem x az y/4-ediken (esetleg y/5, y/6) egy jó képzelettel ellátott ember lehetősége. X és Y értéke pedig a kártya méreteitől és a felhasznált karakterkészlettől függ.

  • Ringman

    nagyúr

    válasz Egon #116 üzenetére

    szerintem a betűírási mozgás rögzül, pl emlékszel a banki terminál vagy a telefonod pinkód-sorrendjének mozgására, az útra, amit a kezednek meg kell tennie, ha beírod a kódot.

    párszor végigköveted az ujjaddal a kártyán, hogy merre kell menni, azután megjegyzed.
    vagy első nyomtatáskor berajzolod az útvonalat, azután megsemmisíted a kártyát és nyomtatsz újat.

  • Egon

    nagyúr

    válasz Ringman #118 üzenetére

    Szerintem ez jobbára csak a numerikus billentyűzeten, és viszonylag rövid karaktersorozattal (4-5 szám) működik.
    De most már tényleg megyek melózni... ;]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Brutális eb

    addikt

    válasz Youri #1 üzenetére

    Nem is kellene amióta a coca levél csak szinezéknek van benne ;]

    Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

  • rt06

    veterán

    válasz MacCaine #117 üzenetére

    "Kénytelen vagyok, a cégnél előírás. A privát helyekre meg van 4-5 bonyolult, de erősen elgondolkozom egy ilyen kártya használatán."
    tehat, ahol megkovetelik, ott csereled, amugy meg ki tudja hany tiz/szaz helyre hasznalsz 4-5 jelszot...

    "biztonsagos jelszo nem er semmit"
    aha, es meg te szolsz le, mikor kiragadok egy reszt a hozzaszolasodbol
    mint irtam, a kartya hibajanak bizonyitasahoz nem egy - kimondottan erre a celra kitalalt algoritmussal eloallitott - jelszo kell, hanem tobb szaz kartya, tobb ezer hash-sel
    ha egy jelszo kell, mondok neked en olyan szotari szot is, amivel evekig terhelheted a gepeidet, de ettol meg nem lesz biztonsagos szotarbol jelszot valasztani

    "A rendszer a user miatt nem tökéletes. Én csak annyit állítok, hogy lehet olyan szabályokat hozni, amivel nagyságrendekkel növelhető a biztonság, a hülye user ellenére is. Ennek az egyik jó eszköze lehet a jelszókártya."
    nem, nem lehet. a hulye user ezzel a kartyaval is tud pofonegyszeru jelszot valasztani (es ha esetleg venned a faradtsagot, hogy elolvasd a site-ot, lathatnad, alapertelmezeskent ilyet is javasolnak)
    az, hogy van lehetoseged olyan jelszot is eloallitani, ami tenyleg megfelelo, kb nem jelent semmit

    Szőrszálhasogatás."
    igen, egesz biztos ezert zavarjak ki helyenkent a nepet programozas vizsgarol, ha ilyen hibat vet

    "Nem lehet pontos számot mondani, mert a képzelet szab határt a lehetőségeknek."
    de, lehet - hogy ezzel nem vagy tisztaban, az nem az en hibam

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • MacCaine

    őstag

    válasz rt06 #121 üzenetére

    "tehat, ahol megkovetelik, ott csereled, amugy meg ki tudja hany tiz/szaz helyre hasznalsz 4-5 jelszot..."

    Mivel semmi olyan információt nem tárolok sehol, amiből károm származhat, így nem lényeges.

    "kimondottan erre a celra kitalalt algoritmussal eloallitott"

    A pillanat hevében talátam ki, semmilyen algoritmus nem volt benne. :)

    "ha egy jelszo kell, mondok neked en olyan szotari szot is, amivel evekig terhelheted a gepeidet, de ettol meg nem lesz biztonsagos szotarbol jelszot valasztani"

    Mondjál.

    "a hulye user ezzel a kartyaval is tud pofonegyszeru jelszot valasztani "

    Nem lehet beállítani ugyanazt a jelszót kétszer egymás után, nem hasonlíthat szótári szóra, tartalmaznia kell kis,- és nagybetűt, valamint számjegyet. Mennyibe kerülne bepakolni a szótár végére a jelszókártyáról a legegyszerűbb verziókat? Azt a 140-párezer darabot nem sok idő legenerálni. Szóval simán lehet a usert kényszeríteni. A site-on csak a legegyszerűbb megoldásokat taglalják. Tudod, még mindig csak a képzelet szab határt.

    "igen, egesz biztos ezert zavarjak ki helyenkent a nepet programozas vizsgarol, ha ilyen hibat vet"

    Programozás vizsgán vagyunk? Nem vettem észre...

    "de, lehet - hogy ezzel nem vagy tisztaban, az nem az en hibam"

    Te minden Rorschach-tesztre denevér választ adsz?

  • rt06

    veterán

    válasz MacCaine #122 üzenetére

    nem ertelek az egesz abbol indult, hogy tobbetek szerint azert szar az AD, mert alapertelmezeskent enged gyenge jelszot valasztani
    erre most ott tartunk, hogy milyen jol meg lehet bonyolitani a jelszovalasztast, meg lehet kovetelni a valtozatos, osszetett jelszot, es valahogy ezt sikerul osszekapcsolnod azzal, hogy emiatt jo a kartya (elarulom, errol a kartyarol szinte barmily egyszeru modon valasztok jelszot, meg fog felelni a kovetelmenyeidnek es megsem lesz tul eros a kartya kikerulese utan)

    "Programozás vizsgán vagyunk? Nem vettem észre..."
    nem, viszont ha lenne minimalis fogalmad arrol, amirol beszelsz, belathatnad, hogy ugyanazon kulonbseg miatt kell megkulonboztetni a szamot a szamjegytol mindket esetben

    "Te minden Rorschach-tesztre denevér választ adsz?"
    nem, p*nat
    ez viszont nem valtoztat azon, hogy egyetlen elfogadhato ervet nem tudtal meg felmutatni, s nem tudtal egyetlen allitasra sem tisztes cafolatot hozni (az, hogy letezhet megfelelo jelszo, nem cafolata annak, hogy konnyeden generalhatoak gyenge jelszavak, melyek hamis biztonsagerzetet keltenek)

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • sh4d0w

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz rt06 #123 üzenetére

    Az AD-vel kapcsolatban nehéz vitatkozni, mert a default password policy tényleg szar. Azzal is nehéz vitatkozni, hogy mindig a user lesz a gyenge láncszem, tehát adminisztratív úton ki kell kényszeríteni az erős jelszavak használatát.

    https://www.coreinfinity.tech

  • rt06

    veterán

    válasz sh4d0w #124 üzenetére

    igen, ki kell kenyszeriteni
    viszont ehhez egy ilyen kartya szerintem nem megfelelo modszer, legjobb esetben is csak egy plusz manko, rosszabb esetben (atlagsugaru user + elhagyott kartya) inkabb karos, mint hasznos

    a megfelelo modszer az, ha a rendszer nem fogad el nem megfelelo jelszot

    amugy az ad kovetelmenyei meg a jobbik eset, sok helyen ennyit sem kernek, vagy legfeljebb csak szolnak, hogy nem tul jo, de elfogadjak

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Új hozzászólás Aktív témák