Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz FLATRONW #10 üzenetére

    +1 .. Ennyi. Nem is tudom, miért hízott ekkorára ez a topic :U

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Alchemist #32 üzenetére

    Majd le-AI-zza valami cég, én megveszem a szolgáltatását valami premium csomagban havi 1000 Ft-ért és békében nézem a netet, a cég AI-ja meg kattintgat helyettem párat, természetesen mindenféle összevissza-randomizált azonosítókat cserélgetve közben, kamuzott MAC address-től kezdve ip címen át a teljes digitális "testet", így köszönjük, privacy védve + én is örülök, hogy kitisztult a világ.

    Lenne egy marha tiszta internet. Vagy hasonló módon, olyan VPN-eket és mögöttük transzparens proxy-kat üzemeltetni, hogy ahogy a szolgáltató engem beköt, már kapom is elő buta user-ként a routert és bekonfigolom a VPN-t az előfizetett Avast, ADblock vagy akármilyen szolgáltatásra (lehetőleg Svédben legyen végződtetve, logging strictly off) és legyen egy alap randomizáló réteg, ami akkor is generál forgalmat a "nevemben", ha meg se moccanok (vagy éjjel alszok), pár kattintást, ilyesmik, míg amikor hasznosan tényleg én kattintok, azok az adatforgalmak szépen a "szemétforgalomban" elvegyülve fullfull anonimmá teszik a teljes netes létemet úgy, hogy még a profilozók is vakaróznak, na most én ki vagyok egyáltalán :D , mit szeretek nézni, hallgatni, satöbbi satöbbi és kvázi még azt is képtelenek lennének megmondani, hogy mikor böngészek csúcsidőben és mikor azon kívül, nemhogy egyebet. Ezt lehet persze tor-ral kombinálni meg mindenféle okossággal egészen a blockchain alapú über kiskapu nélküli titkosításig és na akkor hápogjon média meg mindenki.

    Ha lenne most ilyen szolgáltatás, ami ennyire überfullextrás, de tényleg, egyszerűen AKARVA se tudnék kitörni a veszélyes nyílt netre (azaz a net a privátszférámba), instant fizetnék elő erre. (És tökre örülnék, ha most valaki kikorrigálna, hogy de, van ilyen). :)

    Mocsok világban élünk, "fuck off mindenki" hozzáállással megy csak. És nem érdekel senki üzleti modellje, dögöljenek bele a reklámjaikba, amiket nem tudnak eladni és azt is letojom, hogy mit látok ingyen és mit nem, de a döntési szabadságot, hogy tisztán mit akarok nézni a neten, ne vegyék el tőlem. Úgy tisztán, mint mikor '95-ben apámhoz elmentem a cégbe és a Netscape behozott egy kőbuta-alap HTML oldalt és vánszorogtak le a képek nagynehezen azon, zéró reklám, zéró popup, zéró animált gif, zéró figyelemelvonó szar, csak a tömény infó infó infó (bocs, nem tömény, de vegytiszta!!! infó) - na azt én visszasírom.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz #96302336 #28 üzenetére

    Várom már azt, amikor:
    1. arra a csatornára fizetek elő, amelyik érdekel, és csak arra
    2. reklámmentes, mivel én támogatom őt pénzzel. Mondom reklámmentes. De fullba. Neeem tesszük ki még a zs kat Steven Seagal-ra se balfentre a Konyhafőnök vagy mi a p*csa logót, meg semmit.
    3. Ingyen sem tennének hozzá "próbáld ki" alapon más csatornákat. Semmit. Csaaak az jönne, amiért fizetek.
    4. Műsorreklámot engednék 2 film között, 10 percben limitálva, addig pisikaki + a chips-et és a bort is kibontom. Tehát semmi kereskedelmi reklám, hanem mondjuk ha épp a megvett NatGeo-n vagyok, akkor a 10 percben lehetősége lenne elmondani nekem, hogy bájdövéj, nem kéred a History-t még hozzá ? Az is a miénk, kicsit más az anyag és érdekelhet. Ha igen, látogass el ide, kattints, fizess, Paypal, akármi és cső, enjoy.

    Szerintem többet költenék összességében így a tartalom szolgáltató irányába, mint most amennyi a komplett n+1 csatornás TV előfizetésem, amit készülök lemondani, mert behányok tőle.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz MaCS_70 #201 üzenetére

    Szerintem #10 még mindig. Addig pedig #8 :U

    Ez jelentené a szabad világ fogalmát.
    - jogom van reklámozni
    - jogom van blokkolni
    - jogom van leszarni az egészet magasról

    [ Szerkesztve ]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Lauda #205 üzenetére

    Persze, ez abszolút el is fogadható.

    Tudjátok, mi az érdekes ? Hogy itt mindenki a pénzen rugózik, kinek jár pénz (reklámból például, vagy reklámmentesen előfizetési díjból) és ki nézheti az oldalt ingyen (avagy nemingyen), bla bla.

    De kevés hsz-t látok arról, hogy mekkora egy - egyébként - jól pörgő közösségi oldalnak (legyen az fórum, FB, hírportál, szakmai portál, akármi) a véleményformáló ereje.

    Nyilván mondhatja a ph is, hogy aki fizet, lát minket, a többinek eltűntünk, ha reklámblokkolóval jön ide, ne is olvasson minket. Mégsem mennek ebbe bele. Miért ? Mert ÉRTÉK ennek az oldalnak az is, aki blokkolóval idejön és fórumozik, hozzászól, olvas, tájékozódik. Mert egészen más dimenzió, amikor az ember egy ilyen cég vezetőjeként egy üzleti tárgyalásra bemegy, bármilyen témában is, hogy "egymillióan olvasnak minket naponta" vagy amikor úgy ül asztalhoz, hogy "10-ezren olvasnak minket naponta". Most csak mondtam valami fiktívet.

    És emiatt igen, "kénytelen" belátni és belemenni abba, hogy a fizetős 10-ezre (akár előfizuból, akár blokkolatlan reklámból) eltartja a maradék ingyenélő (nem előfizető, reklámot kiblokkoló) réteget. Mert neki ez a réteg is KELL. Ez kicsit pszicho, de ez van.

    [ Szerkesztve ]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák