Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vargnatt

    tag

    Hát, már jó régen nem használok rendszeresen IE-t, ezért érdemben nem tudok nyilatkozni a biztonságáról (utoljára akkor használtam aktívan (konkrétan) az IE6-ot, mikor még csak netklubban tudtam netezni, és fogalmam nem volt az alternatív böngészőkről, meg úgy a netes veszélyekről általában, kamikaze módon túrtam csak a netet :B )

    A 7-est kihagytam, most a 8-as van fent, hébe-hóba használom, de engem azért nem vágott mellbe a 'hú, mennyit fejlődött' érzés. Ugyanolyan kegyetlen lassan tölti be az oldalakat, hogy megőszülök közben, igaz, cserébe legalább gyorsan indul. Az új tab megnyitása előtt viszont valószínűleg mélyfilozófiai értekezést folytat önmagával, avagy 'megnyitni, vagy nem nyitni' :U

    Jelenleg rám lehet fogni, hogy Opera-fanboy vagyok, de azért igyekszem nem nagyon elfogult lenni, elvégre Operán is jött már át egy-két szirszar, de szerencsére az AVG nálam is megfogta őket, no meg egy gyors cache-ürítés sem árt ilyesmi után. Továbbá elismerem, hogy jelenleg már nem az Opera a leggyorsabb, viszont a 10.5 pre-alpha alapján ez még változhat.

    Ettől függetlenül már nincs az a térítő reklámhadjárat, ami akár az IE-re, akár a FF-ra vissza tudna szoktatni. A Chrome-nak meg a gyorsasága ellenére azért nincs igazi esélye nálam, mert számomra túl egyszerű (az add-onos megoldások meg inkább felejtősek), plusz a rengeteg megnyitott tabfüllel nem tudom azt csinálni, mint Operában, hogy kirakom oldalra az ablakok panelbe, aztán ott váltok köztük. Meg a kezelőfelületét se lehet úgy testre szabni. Még csak az előzmények megjegyzését sem tudom benne kikapcsolni. Ez nekem nem igazi alternatíva.

    Ha emellett még valaki mindig annyira szereti használni az IE-t, hát szíve joga, csak legalább már ne a 6-ost, az ég szerelmére. Kb. olyan lehet manapság IE6-al netezni, mintha kiállnál a csatatér közepére sárga ruhában 'ide lőjetek' felirattal a kezedben... :DDD

    A németek reakciója kissé tényleg túlzó, főleg, hogy még az sem egészen tiszta, hogy pontosan milyen módon is járult hozzá a fent említett biztonsági hiba a támadások végrehajtásához. Azért mondjuk az MS szoftvertesztelői helyében egy kissé szégyellném magam, hogy egy szoftver több generációján átívelő biztonsági hiba ennyi ideig rejtve maradt előttük...

    First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

  • Vargnatt

    tag

    válasz deathtania #23 üzenetére

    "6. volt barátnőm esküdött az IE-re. ráküldtem egy vírusellenőrzést a gépére, és a végén a gépén talált kis 3500 vírusos kollekció meggyőzte az FFról..."

    Ez a 3500 nem valami hihető, ennyi kártevőtől normál esetben már a Win be se töltene, hót ziher, hogy ennyi közül valamelyik már elbarmolta volna a rendszerfile-okat is, és tuti, hogy okoztak volna 'paranormális' tevékenységeket, vagyis annyira nem lett volna meglepő a víruskergetés eredménye.

    Ellenben az AVG-ben én is nagyon megbízok, nekem már kb. 3 éve védi a gépemet, és még eddig (elvileg) mindent megfogott. Időnként ESET Online Scannerrel is átnézetem a gépet, hátha az talál valamit, de többnyire csak 1-2 false positive cucc bukkan fel, semmi komoly.

    Tűzfallal meg kísérleteztem sokáig, a ZoneAlarmtól a Comodón át, míg végül a Matousec tűzfal-teszt eredményeit böngészve rátaláltam az Online Armor Free Edition-re, és nagyon meg vagyok vele elégedve, jól végzi a dolgát, nincs túlbonyolítva, és nem is terheli agyon a rendszert.

    (#26) moonman 2. AVG-vel eddig csak bajom volt, lassú, szarul frissít, reklámoz.

    Régen tényleg lassú volt, és indításkor nekem kb. 5 percig totál lefogta a rendszert, már majdnem letúrtam emiatt, annyira zavart. De szerencsére a 9-esben már rengeteget javítottak a rendszerterhelésen, úgyhogy maradtam náluk. Az ingyenesben a napi egyszeri frissítést én keveslem, ezért ha unatkozom, akkor csak úgy manuálisan szoktam többször is frissíteni.

    Ennyit még elviselek az ingyenességért cserébe, meg azt az egy reklámot is, ami eltüntethető az ablak alján (teljes méreten meg nem is látszik). Sőt, még azt is elviselem, ha évente egyszer értesítenek kedvezményes upgrade lehetőségről, csak védje meg a rendszerem. Ezt pedig eddig nálam megtette, ugyanaz az XP SP2 telepítésem fut már 4 éve, nagyjából hibátlanul, és még egész jó használati sebességgel :K

    First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

  • Vargnatt

    tag

    válasz moonman #57 üzenetére

    1. Ha nem is egész nap, de azért gyakran használom az iwiw-et. Annak a lassúsága miatt nem annyira a böngészőt hibáztatom, egész egyszerűen az a rendszer van pocsékul megírva. Volt már olyan, hogy server error-ban jelzett meglehetősen primitív elírásból származó hibákat (pl. <script> helyett <sc+ript>, vagy valami hasonló volt írva) kézzel kellett javítanom több helyen is az Opera source code nézegetőjében, hogy meg tudjam nézni az ismerőseim listáját. Persze hibázik az ember, de hát ezért kéne rendesen tesztelni is a kódot.

    2. Van ugyan 1-2 aktív toolbarom IE-ben (AVG Safe Search, meg Orbit Downloader), meg talán 1-2, amit már kikapcsoltam, de ettől még mindig kegyetlen lassúnak érzem a megnyitást. A Chrome is tudtommal új folyamatot nyit minden tabnak, mégis képes pillanatok alatt megnyitni egy újat.

    3. Igen, a user error természetesen meghatározó tényező, de az IE6 biztonsági rendszere meg már olyan, mint a rommá lőtt várfal, az nem megy át rajta, aki nem akar. A várfal hasonlat már csak azért is helytálló, hiszen tényleg az IE-t támadják a legtöbbet a rosszindulatú emberkék és az ő kódjaik, szóval érthető ez a dolog.

    4. Csak azért szégyellhetnék magukat, mert ennyi ideig nem vették észre. Azért kb. 10 éve ott volt a szemük előtt (ha jól tudom, 6-7-8-at is érinti a probléma), és ők nem Pistikék meg Mari nénik, hanem szakemberek, akiknek ez a munkájuk. Senki sem tökéletes, tudom, de mégis kicsit ciki szerintem.

    First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win. (Mohandas Gandhi)

Új hozzászólás Aktív témák