Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rt06

    veterán

    válasz WonderCSabo #21 üzenetére

    amennyire tudom, igen, webfejleszto]
    ezen tul igaza is van, ha jol letom, minden eddig felmerult ponton

    1: javascript vs valodi korulmenyek
    a javascript (amit itt, es legtobb mas tesztben is neznek) egyfelol nelkulozheto, masfelol kozelsem kizarolagos eroforrashasznalo a bongeszokben, igy egy erre irt tesztre azt mondani, hogy valos korulmenyeket megkozelito dolgokat mert, legfinomabban fogalmazva is butasag

    2: javascript nelkulozhetosege
    a programozoi igenytelenseg (mondom ezt ugy, hogy en sem mindig csinalom meg js nelkul mukodore az oldalakat) nem tevesztendo ossze azzal, hogy js-sel kenyelmesebben kezelheto oldalak keszithetoek
    amirol te beszelsz, annak annyi all a hattereben, hogy atgondoltabban, tobbet kellene dolgozni a js nelkuli mukodes megvalositasahoz es ezt sokan hanyagoljak (van, aki nem szanja ra az idot, van, aki nem ert hozza, van, aki lesz*rja a js nelkul bongeszni kivanokat)

    3: statikus oldal vs js
    nem tudom, te mit nevezel statikus oldalnak, de egy statikus oldalon is lehet js raklapszam, mig egy dinamikus oldal is mukodhet js nelkul (ezek ugyanis a tartalomra vonatkoznak, hogy az oldal tarolt html file-okkent van-e jelen a szerveren, vagy pedig on-the-fly generalodik request-enkent), a kettonek az eg egy adta vilagon semmi koze egymashoz

    4: js fontossaga
    barmennyire is probalod ugy beallitani, hogy napjainkban a js nelkulozhetetlen, nem az
    kerlek, nezd meg a Gregorius altal tobbszor emlitett prohardver.hu oldalt letiltott javascript-tel
    most en ezt lustasagbol es ido hianyabol adodoan nem teszem meg, igy nm tudom, lesz-e egyaltalan lathato kulonbseg, de ha lesz is, csak minimalis, ugyanis az oldal keszitoi rios3 ota biztosan (lehet korabban is igy volt) torekszenek arra, hogy az oldal ne fuggjon a javascript elerhetosegetol a kliens gepen (ha belenezel a kodba, ezt nagyon szepen latni is lehet)

    ezen kivul erdekelne az is, hogy miert tartod nelkulozhetetlennek a js-t, hisz az a legtobb esetben nemi a terheles csokkentesen es nemi csicsan kivul nem ad az oldalhoz

    hogy a hirhez is irjak valamit:
    bar csak az aktualis fx verzioval neztem meg, nem a 4-essel, de a szinten aktualis opera 2-5x gyorsabb volt a teszteken, mint a bugroka...

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz WonderCSabo #26 üzenetére

    nem ertem, miert kell igy, szemelyeskedessel kezdened a hozzaszolast| (foleg, hogy szakmai topic-ban, meg ha nem is teljesen on, de a temahoz kapcsolodo szakmainak csufolhato post-ot irtam), mikor az ember probal visszailleszkedni a kozossegbe egy ev kihagyas utan, de ha ettol boldogabba lelked, tedd

    es bar nem tetszik a szamonkero stilus sem, megindoklom, megha nem is vagyok rola szentul meggyozodve, hogy azt erted web-es alkalmazas alatt, ami
    egeszen pontosan azert ezeket demozza az osszes bongeszo, mert ezekkel lehet eladni azokat
    az ajax ugye trendi, a csillivillit meg ugye nem kell hosszan magyarazni (azert ha valakinek nem lenne egyertelmu, kokemeny partasztvakitasrol van szo), a js sebessegtesztek pedig tokeletes e-penis novelok (lentebb reszletezem, ez utobbinak miert van a nullanal is kevesebb jelentossege)

    kerdesed masodik fele nem tudom, honnan jott, de senki, egyetlen szoval nem mondta, hogy a js teljesitmenye nem fontos, en mindossze azt vitatom, hogy fontos-e annyira, mint ahogyan azt beallitjak (Gregorius meg ezt sem, o csupan egy pontatlansagra vilagitott ra a hirrel kapcsolatban)
    a "miert" mindkettonk eseteben az, hogy bar errol mindig, mindenki elfeledkezik, egy oldal megjelenitese nem pusztan javascript futasbol all, ott igen sokminden tortenik meg a hatterben, kezdve a keres kikuldesevel, s a tartalom letoltesevel, mely altalaban onmagaban nagysagrendekkel lassab, mint az oldalon talalhato javascript-ek futasa

    eppen ezert nem ertem, miert van mindenki kiakadva a js sebessegekre, mikor nem fogja eszrevenni, hogy nem 0.025, hanem 0.017 masodperc alatt futottak le az oldalon talalhato script-ek
    akkor sem venne eszre, ha az oldal maga nem harom masodpercig toltodne, s ujabb egy masodperc lenne annak renderelese

    amugy az ajax-os oldalak peldakent hozasa pont nem jo erv egy js sebessegteszt mellett, mert ott nem a js-futtatasi sebesseg szamit, hanem a webszerver valaszideje a tartalom letoltesi sebessege es az oldal (reszleges, vagy teljes) ujrarenderelese

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz cucka #27 üzenetére

    "És van olyan ügyfél, aki meg nem hajlandó erre plusz pénzt áldozni. Ja, minden ügyél ilyen, és szerintem joggal. A való életben a böngészők gyakorlatilag támogatják a javascript-et. Pont. Anyagilag nem éri meg js nélkül is működő oldalakat készíteni, mert nem igazán vannak olyan látogatók, akik csak így tudnák böngészni az oldalt. Persze, ennek belátásához több, való életből vett tapasztalatra van szükség és kevesebb elméleti okoskodásra."

    ok, itt picit tuloztam, egy kiveteltol eltekintve en is csak sajat oldalaim eseteben csinalom meg ezt, ott sem minden alkalommal

    "Például elég jól megdobja a felhasználói élményt, ha nem kell minden klikkelésnél újratölteni az oldalt. A csicsásabb, látványosabb megoldásoknak is vannak funkcionális, ergonómiai előnyei (ok, nem mindig ). A másik dolog, hogy a felhasználóknak így tetszik, ezt szeretik, ilyen irányba megy a fejlődés. Ez van."

    hirtelen nekem csak a videolejatszok jutnak eszembe, mert ott tenylegesen elony, hogy nem toltodik ujra az oldal (es kezdodik elorol a video letoltese, ha elszall valamiert a cache), ha mondjuk a kommenteket szeretnem tovabb olvasni
    viszont mondjuk egy twitter-en teljesen ertelmetlennek latom az ilyeten lapozast, mert ott nem lenne tragedia az oldal ujratoltese, cserebe nem none kilometeresre az oldal
    persze ez itt mar szigoruan maganvelemeny, nekem mindenesetre nem, vagy csak ritkan tetszik, amilyen iranyba megy a web

    [ Szerkesztve ]

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

  • rt06

    veterán

    válasz WonderCSabo #29 üzenetére

    az a szakerto azert eleg eros tulzas

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Új hozzászólás Aktív témák