Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz rt06 #25 üzenetére

    Nos, Veled inkább nem vitázom túlságosan... :)

    Csak azt indokold meg, h. amikor úgy tűnik, h. rohadtul a webes alkalmazások felé nyomulunk, ezeket demózza az összes böngi, stb., akkor miért ne lenne fontos a JS teljesítménye?

    Ezentúl jönnek az AJAXos oldalak ezerrel, Google Instant, Bing, stb.

    Én megnéztem az Fx4-el és az összes többi böngivel, Fx4 magasan nyert. Tudom, h. ez nem sokat jelent, magam is hitetlenkedve fogadtam az eredményt.

    Na, csak visszajöhettél? :)

  • cucka

    addikt

    válasz rt06 #25 üzenetére

    ...igy egy erre irt tesztre azt mondani, hogy valos korulmenyeket megkozelito dolgokat mert, legfinomabban fogalmazva is butasag
    Ez igaz. Valójában ha felmerül a probléma, hogy lassú egy oldal, akkor szinte minden esetben a szerver oldalon van a probléma, esetleg a kliens-szerver kapcsolat sebessége döcögős.

    amirol te beszelsz, annak annyi all a hattereben, hogy atgondoltabban, tobbet kellene dolgozni a js nelkuli mukodes megvalositasahoz es ezt sokan hanyagoljak (van, aki nem szanja ra az idot, van, aki nem ert hozza, van, aki lesz*rja a js nelkul bongeszni kivanokat)
    És van olyan ügyfél, aki meg nem hajlandó erre plusz pénzt áldozni. Ja, minden ügyél ilyen, és szerintem joggal. A való életben a böngészők gyakorlatilag támogatják a javascript-et. Pont. Anyagilag nem éri meg js nélkül is működő oldalakat készíteni, mert nem igazán vannak olyan látogatók, akik csak így tudnák böngészni az oldalt. Persze, ennek belátásához több, való életből vett tapasztalatra van szükség és kevesebb elméleti okoskodásra.

    ezen kivul erdekelne az is, hogy miert tartod nelkulozhetetlennek a js-t, hisz az a legtobb esetben nemi a terheles csokkentesen es nemi csicsan kivul nem ad az oldalhoz
    Például elég jól megdobja a felhasználói élményt, ha nem kell minden klikkelésnél újratölteni az oldalt. A csicsásabb, látványosabb megoldásoknak is vannak funkcionális, ergonómiai előnyei (ok, nem mindig :) ). A másik dolog, hogy a felhasználóknak így tetszik, ezt szeretik, ilyen irányba megy a fejlődés. Ez van.

Új hozzászólás Aktív témák