Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz rt06 #25 üzenetére

    ...igy egy erre irt tesztre azt mondani, hogy valos korulmenyeket megkozelito dolgokat mert, legfinomabban fogalmazva is butasag
    Ez igaz. Valójában ha felmerül a probléma, hogy lassú egy oldal, akkor szinte minden esetben a szerver oldalon van a probléma, esetleg a kliens-szerver kapcsolat sebessége döcögős.

    amirol te beszelsz, annak annyi all a hattereben, hogy atgondoltabban, tobbet kellene dolgozni a js nelkuli mukodes megvalositasahoz es ezt sokan hanyagoljak (van, aki nem szanja ra az idot, van, aki nem ert hozza, van, aki lesz*rja a js nelkul bongeszni kivanokat)
    És van olyan ügyfél, aki meg nem hajlandó erre plusz pénzt áldozni. Ja, minden ügyél ilyen, és szerintem joggal. A való életben a böngészők gyakorlatilag támogatják a javascript-et. Pont. Anyagilag nem éri meg js nélkül is működő oldalakat készíteni, mert nem igazán vannak olyan látogatók, akik csak így tudnák böngészni az oldalt. Persze, ennek belátásához több, való életből vett tapasztalatra van szükség és kevesebb elméleti okoskodásra.

    ezen kivul erdekelne az is, hogy miert tartod nelkulozhetetlennek a js-t, hisz az a legtobb esetben nemi a terheles csokkentesen es nemi csicsan kivul nem ad az oldalhoz
    Például elég jól megdobja a felhasználói élményt, ha nem kell minden klikkelésnél újratölteni az oldalt. A csicsásabb, látványosabb megoldásoknak is vannak funkcionális, ergonómiai előnyei (ok, nem mindig :) ). A másik dolog, hogy a felhasználóknak így tetszik, ezt szeretik, ilyen irányba megy a fejlődés. Ez van.

  • cucka

    addikt

    válasz rt06 #30 üzenetére

    ok, itt picit tuloztam, egy kiveteltol eltekintve en is csak sajat oldalaim eseteben csinalom meg ezt, ott sem minden alkalommal
    Na látod :) .

    hirtelen nekem csak a videolejatszok jutnak eszembe...
    Azért van még pár hasznos alkalmazása az ajax-nak. Például a listák lapozása/szűrése teljesen hasznos dolog és szeretik a felhasználók. Igazából a lényeg, hogy a webes alkalmazások próbálnak közelíteni a "normális" asztali alkalmazások minőségéhez. Képzeld el, milyen amatőrnek tűnne egy olyan desktop alkalmazás, ahol minden műveletnél láthatóan újratöltődne az egész ablak. Na ugyanígy, ha egy webes nyilvántartó rendszert fejlesztünk, akkor annak a felhasználói joggal várják el, hogy ne lassítsa a munkájukat az oldal újratöltése.

    persze ez itt mar szigoruan maganvelemeny, nekem mindenesetre nem, vagy csak ritkan tetszik, amilyen iranyba megy a web
    Nekem ellenkezőleg, tetszik, hogy egyre minőségibb alkalmazásokat lehet készíteni, bár tény, hogy ha kódot kell írni, akkor a "hagyományos", ajax nélküli felépítés sokkal szebb és kényelmesebb.

Új hozzászólás Aktív témák