Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sofian

    őstag

    válasz Rickazoid #10 üzenetére

    Csak én gondolom, hogy az internet korlátozása lassítja a fejlődést, ami pont azoknak okoz anyagi kárt akik az internet korlátozásával több pénzt akartak szerezni...?

  • Воланд

    titán

    válasz Rickazoid #30 üzenetére

    Van egy olyan érzésem, hogy se te, se pedig sbazsi nem a mobilszolgáltatókról beszéltek. Mert a cikk arról szól és én is arról írtam, nem pedig a szélsassávú, vezetékes hálózatokról.

    sbazsi: Gondolom azért csak a youtube, mert csináltak egy mérést, hogy melyik oldalak a leglátogatottabbak a mobileszközökön, az jött ki, hát akkor fizessen utána a user.

    Nem arról van szó, hogy én egyetértenék ezzel a döntéssel, de megértem a lépést. A hálózatfejlesztés üteme nem követte azt az ütemet, amivel az internetes tartalmak fejlődtek és most kezdenek észbe kapni a szolgáltatók, hogy hoppá ennyi userre és ilyen tartalmakra kevés a hálózatunk, valamiből fejleszteni kellene, de nincs miből, mert elment a pénz az év végi prémiumokra.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Fecow

    aktív tag

    válasz Rickazoid #36 üzenetére

    Dehogynem változik, valószínűleg jobban meggondolják mennyi pénzt szánnak a felhasználók youtube-ra, skype-re, az árak függvényében, ergo csökkenni fog az ilyen jellegű forgalom. Tételezzük fel, hogy nem változik, ilyenkor viszont a szolgáltató jelentős többletbevételhez jut, amit esetleg, hálózat kapacitás bővítésre tud fordítani.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz Rickazoid #45 üzenetére

    Igen csak nem mindegy, hogy te ezen a csatornán élvezhetően kapod a szolgáltatást vagy sem. Lehet, hogy átláthatóbb és egyszerűbb lenne, de a világ nem ilyen egyszerű.
    Vezetékesnél az a helyzet, hogy a nagy versenyben, jól bezavarták egymást a szolgáltatók az ingoványosba (átalánydíjas net), onnan már nehéz lesz visszatáncolni. Mobilosnál még időben visszatáncoltak, illetve meghagyták az aggregált forgalom korlátot, illetve a korlátozást, és forgalom arányú fizetést. De LTE-nél már például sávszélesség szerint is differenciálni akarnak.
    Én egyébként azt elfogadhatónak tartanám, hogy lenne mondjuk 8 forgalom osztály, a szolgáltatás illetve a felhasználó döntené el, hogy melyik osztályon szeretné igénybe venni/nyújtani azt. A gond többek közt az, hogy jelenleg az interneten nincs end to end QoS, szóval ez csak akkor lenne lehetséges, ha mindenki váltana.

    Nyergeld meg a nagyot

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rickazoid #48 üzenetére

    az internet kapcsolódó magánhálózatok összessége, nem pedig egy darab hálózat.
    a tulajdonos mondja meg, hogy mit akar. ha nem tetszik csinálhatsz magadnak másik internetet.

    a mostani internet szolgáltatásoknál sincs olyan, hogy mindig mindent korlátlanul. van kisebb csomag meg nagyobb csomag. ha igaz lenne, amit írtál, nem lehetne 5 meg 10 megabites csomagot csinálni, hanem egy, maximális sebességű csomagot lenne szabad csak csinálni.

    de a valóság mégis az, hogy a hálózat magántulajdon, a tulajdonos meg azt csinál rajta, amit akar.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • shev7

    veterán

    válasz Rickazoid #67 üzenetére

    "pusztán egy csatorna, ami nem szűr, nem blokkol és nem is rangsorol."

    Aztan mikor nem tudsz skypeolni delutan, akkor meg a szolgaltato a szemet, hogy miert nem szur blokkol es rangsorol... A szogaltato ugy nyujt szolgaltatast ahogy o kifizetodonek latja. Ha azt latja kifizetodonek, hogy tiltja a youtube-ot akkor tiltani fogja. Ha penzt akar erte kerni, akkor penzt ker erte, mert azok az eszkozok amiket te igenybe veszel a csatlakozashoz, azok az o eszkozei. Szerintem minden joga megvan hozza, hogy megmondja, hogy te hogyan hasznalhatod oket.

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rickazoid #67 üzenetére

    örülök, hogy leírtad az álmaidat, még jobban örültem volna, ha a valóságról írsz.

    az ilyen parttalan vitákat, ahol az egyik fél nem hajlandó semmilyen szinten beengedni a másik véleményét, egyszerűen szoktam lezárni: van rendszergazda jelszavad? nincs? akkor miről is beszélsz?

    az internet hálózat, akárhonnan is nézem, magántulajdonban levő eszközök halmaza. a tulajdonos megmondja a frankót, kijelöl egy embert, akinek műszakilag felhatalmazása van arra, hogy a frankót konfig fájlok formájában életre hívja és kész. az ügyfélnek meg vagy tetszik, akkor szerződést köt, vagy nem tetszik, akkor más megoldást keres.

    úgy látom, az ügyfelek zömének tetszik. az, hogy mindig van pár okostojás hőbörgő, aki egyszerű tényeket nem hajlandó elfogadni, csak hajtja a marhaságát, mint az imamalmot, mérsékelten oszt vagy szoroz mindaddig, amíg a rendszergazdai jelszavak eloszlása olyan, amilyen.

    Amikor te betetted a szerveredet, akkor te arra fizettél elő, hogy a hosting szolgáltató a neked adott dróton keletkező forgalmat egy határpontig adott sávszélességgel hajlandó eljuttatni. Ez a határpont rendszerint a hosting szolgáltatód kilépési pontja, jobb esetben a bix. SENKI nem fog veled arra szerződni, hogy az ügyfélig garantáljon sávszélességet, mert ez az ökörség azt jelentené, hogy a te hosting szolgáltatód olyan szolgáltatásokért is garanciát vállal, amire nincs semmilyen ráhatása, pl. hogy a thome-nak ott az adsl kábele milyen minőségű, ahol laksz.

    Az otthoni szolgáltatói szerződések sem az internet elérésre szerződnek, ugyanezen okok miatt. Ha te az én internet szolgáltatásomra szerződsz (csak a példa kedvéért), akkor én nem arra vállalok felelősséget, hogy te mindig eléred a jutúbot meg a fészt, hanem arra, hogy a központból a lakásodig tartó szakaszon adott szolgáltatási paramétereknek meg fogok felelni. Már arra sem tudok felelősséget vállalni, hogy az én központomból a bixig milyen lesz a szolgáltatás, mert az nem az én cuccom, nem az én hatásköröm.

    Fentiek miatt az internet, minden álmodozással ellentétben, hálózatok hálózata, és egy-egy szerződés csak egy igen kis részére ad valami garanciát. ha egyáltalán ad.

    Az pedig, hogy ki mire vállal jogilag is érvényesíthető garanciát, rohadtul nem lovaglás a szavakon, hanem a kőkemény élet és valóság.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • shev7

    veterán

    válasz Rickazoid #77 üzenetére

    "Viszont a Google már kifizette azt, hogy én YouTube-ozhassak mobilneten is, ha nekem ahhoz van kedvem, én már nem akarok fizetni ezért."

    Kinek is fizette ki? Pont errol volt szo fel-egy eve, hogy a nagy adatforgalmat generalo tartalomszolgaltatok fizessenek az ISP-knek, de emlekeim szerint a kezdemenyezes megrekedt terv szintjen...

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rickazoid #95 üzenetére

    A gugli saját internetes infrastruktúrával rendelkezik, nem használ internet szolgáltatót. Kvázi saját maga isp-je.
    "Akkor miért nem követel mindenki külön pénzt": honnan tudod, hogy nem követel? Attól, hogy ez a cikk most a mobil szolgáltatókról szól és attól, hogy rövid a memóriád és elfelejtetted, hogy ugyanilyen cikk volt már több alkalommal is, más szolgáltatókkal, miért gondolod, hogy nem követel mindenki külön pénzt? Mert feledékeny vagy?

    "Nem fognak továbbra sem egyedi szerződések létrejönni "A" oldali szerverek és "B" oldali szolgáltatók közt, így "B" oldalnak semmi köze ahhoz, hogy "A" oldal szerverein mi elérhető és mi nem.": ez majd azon fog eldőlni, hogy ki az erősebb kutya. És az otthoni hozzáférések szolgáltatásban az otthoni isp az erősebb kutya, nem a gugli.

    "Nem értem, hova lett a vevőközpontú szemlélet? Sokan már-már szentnek akarják kikiáltani a szolgáltatókat,": az, hogy egy-két segg torrenthuszár okoskodása elől megvédik a maradék 99% normális felhasználót, az miért nem vevőközpontú szemlélet? Azért, mert az isp szeretné kordában tartani azt az 1-2 % usert, aki a költségek felénél többet okoz annak érdekében, hogy a maradék 98% user megkapja azt a szolgáltatási minőséget, amiért előfizetett, az miért nem vevőközpontú szemlélet? mert te a 2%-ba esel, akinek szétrúgták a hátsóját?

    A mobilnet soha nem fogja leváltani a vezetékes netet. PONT.

    Tényleg, nem próbálkozol meg egy kis gondolkodással, szélesebb látókörrel?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rickazoid #107 üzenetére

    visítok, ha még egy ilyen műszaki ökörséget meglátok:
    "akkor már gonosz, hanem egy nagyobb beruházás érdekében megpróbálnának egy a vezetékes nettel versenyeztethető hálózatot kiépíteni"
    a kábeles netből nem gond 860MHz sávszélességet kicsikarni. A mobil szolgáltatók meg kapnak 2x24MHz-et.

    Shannon törvénye óta tudjuk, hogy 24 MHz-ben lehetetlen annyi infót átvinni, mint 800MHz-en. Ezt a mobilnet leváltja a vezetékest meg vezetékessel versenyeztethető hálózat dolgot el kellene felejteni, ha nem akarod porig égetni magad.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rickazoid #116 üzenetére

    Hát igen, végülis mi a francért tartod be a gravitáció törvényét... mennyivel egyszerűbb lenne, ha nem kellene buszjegy, hanem tudnál repülni.

    Az rendben van, hogy az emberek valószínűleg szívesebben használnak mobilnetet. Ez az ő álmuk. De a vezetékes hálózatokkal egyenértékű mobilnet az nettó marhaság.

    Kétféle netbook/tablet vásárló van:
    1. aki tudja, hogy mit vesz és örül neki
    2. a csalódott.

    Nekem a galaxy tabom a harmadik tablet kategóriába szánt eszközöm, és mivel nem az első meg nem is a második, volt róla elképzelésem, hogy mit fogok kapni. Ahhoz képest jobbat kaptam, hurrá. De eszembe nem jutna rajta gigabájtokat hajigálni a hálózaton...

    Én még nem láttam okostelefont, ami fullhd-t tud szoftveresen kódolni vagy dekódolni... Legfeljebb 720p-t, de azt is csak kiegészítő célhardverrel. Kiegészítő célhardverrel pedig a notebook is tud ilyet, van rá a broadcommnak megoldása.

    "Nem azt állítottam, hogy holnap megszűnik a vezeték és csak mobilnet lesz, hanem hogy a következő generációk egyike már inkább a mobilnet egy formáját fogja használni, bárhogy is nézzen ki.": nem, te se nem azt állítottad, hogy megszűnik a net és mobilnet lesz, se nem azt állítottad, hogy a következő generációk már mobilnetet fognak használni, hanem azt az elvárásodat fogalmaztad meg, hogy legyen olyan mobilnet, ami jobb, mint a drótos. Hát nem lesz. Idézet tőled #95-ből: "A mobilnet lenne a vezetékes netet leváltó technológia": ez pedig továbbra is tévedés. De olvasd el a #113-at is, ott is azt írtad, hogy a mobilnet le kell, hogy váltsa a vezetékest. Nem fogja, mert műszakilag alkalmatlan rá és mindig is az marad. Kiegészíteni fogja, másik piaci szegmenst fog nyitni (vagy nyitott), de nem csereszabatosak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • attila9988

    őstag

    válasz Rickazoid #113 üzenetére

    Szükségszerű következménye a mobileszközök rohamos terjedésének, 50 év múlva PC már sehol nem fog létezni.

    Ilyen hülyeségeket nem kellene írni. Mobilnet ide, okostelefon oda, ez a képlet messze nem olyan egyszerű, mint ahogy a lelkes forumozó jövőkutatók gondolják.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • shev7

    veterán

    válasz Rickazoid #143 üzenetére

    ugy beszelsz a dologrol, mintha bevezetnek, aztan orokre maradna... anno vezetekes neten is volt forgalom korlatozas amig a technologia megkivanta. Most is van priorizalas, azokon a teruleteken ahol a szolgaltatas minosegenek fenntartasa megkivanja. A szolgaltatok sem onmaguk ellesegei. Ha egy szolgaltatorol folyamatosan azt hallani, hogy huuu korlatoz ezt, korlatoz azt, ugy nehez uj ugyfeleket szerezni. Ugyanugy ahogy a upc sem korlatozza a torrent forgalmat mindenhol, ebben az esetben is ugy sejtem csak ott alkalmaznanak szankciot ahol az kulonosen indokolt.

    ''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

Új hozzászólás Aktív témák