Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #17 üzenetére

    Nem, nem pontosan ugyanannyi.

    A youtube-bal meg a fészbukkal az a vérlázító, hogy nem csak tartalmat tolnak, hanem reklámot is. A mobil meg az internet szolgáltató meg azért fejlesszen, hogy a youtube jobb minőségben tudjon reklámozni?

    Arról a nótáról, hogy a szolgáltató fejlesszen, szakadjatok már le, a levegőben a frekvencia erősen korlátos erőforrás, ergo a rajta átvihető kapacitás is az.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz attila9988 #25 üzenetére

    a példád teljesen rossz, mert nem a tömeget, méretet kell figyelembe venni, hanem az időbeni lefolyást.

    például tegyük fel, hogy egy sokemeletes épületben laksz, pl. 12. emeleten. van összesen egy lift (most tegyük fel, hogy egy). A te példád szerint tökmindegy, hogy azon a liften 50 kiló krumplit vagy 50 kiló libatollat visznek fel. De: ha egy család költözik és elkezdenek bútorokat behordani, akkor addig, amíg meg nem rakja a liftet, nem viszi fel. Ergo te ott állsz a földszinten, várod, hogy a hórukk emberek telerakják a liftet, felvigyék végre az emeletre, ott a hórukkemberek kipakolják a cuccot majd leengedjék neked a liftet. Lehet, hogy fél órát vársz, pedig egyébként 50-100 kilónyi bútor felszállítása nem olyan nagy dolog...

    Nem azért fogsz dühöngeni, mert felvitt 100 kiló bútort, hanem azért, mert ezzel olyan torlódást okozott, hogy neked túl sokat kell várni. Ha megnézel 5G jutúb filmet, azzal 10 percre kiütöd az egyik adatcsatornát. Lehet, hogy egész hónapban nem nézel több filmet, de azalatt a 10 perc alatt sok másik ügyfélnek kakukk van. Míg ha weblapokat nézel vagy emailt, akkor csinálsz egy 1-2 másodperces lökésszerű forgalmat, majd utána 3 percig olvasol, abban a 3 percben másik 80-90 ügyfél is le tudja tölteni a maga oldalát.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rickazoid #48 üzenetére

    az internet kapcsolódó magánhálózatok összessége, nem pedig egy darab hálózat.
    a tulajdonos mondja meg, hogy mit akar. ha nem tetszik csinálhatsz magadnak másik internetet.

    a mostani internet szolgáltatásoknál sincs olyan, hogy mindig mindent korlátlanul. van kisebb csomag meg nagyobb csomag. ha igaz lenne, amit írtál, nem lehetne 5 meg 10 megabites csomagot csinálni, hanem egy, maximális sebességű csomagot lenne szabad csak csinálni.

    de a valóság mégis az, hogy a hálózat magántulajdon, a tulajdonos meg azt csinál rajta, amit akar.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz sbazsi #52 üzenetére

    miért is lenne több az eladott csirke? a szolgáltató átlagos otthoni statisztikus sávszélességet árul, akár ki van mondva, akár nem. a tisztelt ügyfelek egy része meg üzleti garantált sávszélességet akar igénybe venni, ezt rendszerint kimondják.

    mindig mindenhol overbookolnak, szállodában, repülőn, mindenhol, mert egyébként nem tudnád megfizetni a szolgáltatást. Én pl. nagyon szívesen adok neked olyan szolgáltatást, amilyet itt páran elképzelnek maguknak, a következő árazással:
    64Kbit/sec havi 800k
    minden 4x sávszélességbővítés 2x-re emeli a díjat.
    Te ebben a tartományban fizetsz az internetedért? Mert ha nem, akkor ne ezt a szolgáltatást akard igénybe venni, hanem azt, amire előfizettél.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz attila9988 #57 üzenetére

    ha lineáris médián a tv-t érted, akkor igen, vérlázító.
    nekem még azon is fel szokott menni a pumpa, hogy gyakorlatilag nincs olyan tv műsor, amit a meghirdetett időpontban kezdenének el. viszket a tenyerem, megírom ezt Annamáriánknak, hogy üljön már le egy pontos órával a tv elé...

    Tegnap is, amikor már régen Csontnénit kellett volna látni, még bőven VV Luvnya osztotta az észt a kalyibába', és utána jött még a reklámblokk.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #58 üzenetére

    már többször kiveséztük: a sávszélesség olyan kicsi, hogy csak overbookkal lehet gazdaságilag elfogadható módon üzemeltetni. Ez nem azt jelenti, hogy kicsit lassabb, hanem azt, hogy az adott területen levő előfizetők 2-3%-a képes porbadönteni a szolgáltatást, ha nincsenek korlátok.

    Tessék végre megérteni, hogy NEM LEHET 50X EKKORA SÁVSZÉLESSÉGET KIADNI az előfizetőknek, mert nem hajlandók megfizetni és/vagy fizikailag is lehetetlen.

    Itt most nem arról van szó, hogyha te jutúbozol, akkor a másiknak 1 másodperc helyett 2 másodperc alatt jön be az index, mert az nem érdekelne senkit. Hanem arról, hogy ha egy cellában, ami mondjuk 50 előfizetőre van méretezve, 2-3-an jutúboznak, akkor 47 embernek 1 másodperc helyett 5 perc alatt jön le az indexe. Pedig az a 47 ember is befizette a szolgáltatási díjat.

    Ezek a számok az arányok érzékeltetése céljából vannak, nem konkrét számok.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz attila9988 #65 üzenetére

    másodszor mondom és utoljára: a sávszélességnek nem csak az abszolút nagysága, hanem az időbeli lefolyása is fontos. miért nem vagytok hajlandók ezt a tényt beengedni az agyatokba?

    te nem garantált sávszélességet vettél, hanem otthonit. ha mindenki úgy használná a netet, ahogy a szerződése szól, akkor elég lenne a hardver meg a fizika. de mivel egyre többen nem úgy akarják használni, ezért vagy fizetnek többet, vagy gond lesz. ez nem a szolgáltató hibája, hanem az ügyfélé.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rickazoid #67 üzenetére

    örülök, hogy leírtad az álmaidat, még jobban örültem volna, ha a valóságról írsz.

    az ilyen parttalan vitákat, ahol az egyik fél nem hajlandó semmilyen szinten beengedni a másik véleményét, egyszerűen szoktam lezárni: van rendszergazda jelszavad? nincs? akkor miről is beszélsz?

    az internet hálózat, akárhonnan is nézem, magántulajdonban levő eszközök halmaza. a tulajdonos megmondja a frankót, kijelöl egy embert, akinek műszakilag felhatalmazása van arra, hogy a frankót konfig fájlok formájában életre hívja és kész. az ügyfélnek meg vagy tetszik, akkor szerződést köt, vagy nem tetszik, akkor más megoldást keres.

    úgy látom, az ügyfelek zömének tetszik. az, hogy mindig van pár okostojás hőbörgő, aki egyszerű tényeket nem hajlandó elfogadni, csak hajtja a marhaságát, mint az imamalmot, mérsékelten oszt vagy szoroz mindaddig, amíg a rendszergazdai jelszavak eloszlása olyan, amilyen.

    Amikor te betetted a szerveredet, akkor te arra fizettél elő, hogy a hosting szolgáltató a neked adott dróton keletkező forgalmat egy határpontig adott sávszélességgel hajlandó eljuttatni. Ez a határpont rendszerint a hosting szolgáltatód kilépési pontja, jobb esetben a bix. SENKI nem fog veled arra szerződni, hogy az ügyfélig garantáljon sávszélességet, mert ez az ökörség azt jelentené, hogy a te hosting szolgáltatód olyan szolgáltatásokért is garanciát vállal, amire nincs semmilyen ráhatása, pl. hogy a thome-nak ott az adsl kábele milyen minőségű, ahol laksz.

    Az otthoni szolgáltatói szerződések sem az internet elérésre szerződnek, ugyanezen okok miatt. Ha te az én internet szolgáltatásomra szerződsz (csak a példa kedvéért), akkor én nem arra vállalok felelősséget, hogy te mindig eléred a jutúbot meg a fészt, hanem arra, hogy a központból a lakásodig tartó szakaszon adott szolgáltatási paramétereknek meg fogok felelni. Már arra sem tudok felelősséget vállalni, hogy az én központomból a bixig milyen lesz a szolgáltatás, mert az nem az én cuccom, nem az én hatásköröm.

    Fentiek miatt az internet, minden álmodozással ellentétben, hálózatok hálózata, és egy-egy szerződés csak egy igen kis részére ad valami garanciát. ha egyáltalán ad.

    Az pedig, hogy ki mire vállal jogilag is érvényesíthető garanciát, rohadtul nem lovaglás a szavakon, hanem a kőkemény élet és valóság.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz attila9988 #71 üzenetére

    "ha a rendszer megborulna - ahogy mondod - a youtube -tól, akkor ezen nem változtatna az sem, ha fizetnének érte..." jézusom, semennyi közgazdaságtudományi érzék sem szorult belétek????

    mennyi benzint veszel, ha 360 forint egy liter? és mennyit, ha 180? és mi történik a nagy áruházakban, amikor kiírják, hogy most akciósan 50 forint egy kiló hal?

    a kereslet-kínálati görbe arról szól, hogy adott jószág ára esetén mennyit vásárolnának belőle (kereslet) és mennyit hajlandók belőle termelni (kínálat). A keresleti görbe, nem meglepő módon csökkenő görbe. Ha olcsóbb, többet vesznek. Ha nulla az ára, a fogyasztás a végtelenbe konvergál. Ha drágul, kevesebbet vesznek.

    Másrészt meg hasonló okokból kifolyólag csak az tud hosszútávon működni (a terézanyu bt-t leszámítva), hogyha ott, ahol a kiadás képződik, ezzel arányosan bevétel is képződik. Az a modell tarthatatlan, hogy egy helyen képződik a bevétel (jutúb), másik helyen a kiadás (isp-k). Ez hosszabb távon annyira megborítja az összes közgazdasági elméletet és a GYAKORLATOT, hogy tönkremegy a vállalat. Ha plusz pénzt kap az isp azért, mert plusz kiadása volt a jutúb miatt, az egy teljesen normális dolog.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz sbazsi #74 üzenetére

    előfizetést gondolom nem veszel, mert nem életcélod, hogy legyen még egy papír a polcon.
    internet hozzáférést veszel, amelynek a paramétereiről másképp vélekedsz te meg az isp-d.

    ha a légitársaságnál nem jön be az overbook, pl. ünnepek idején gyakori, akkor a váróteremben alszol. szállodában meg vagy átküldenek egy rosszabb hotelbe, vagy pótágyon alszol. mindkét esetben jelentősen csökkentett szinvonalú szolgáltatást kapsz, vagy nem kapsz semmit.

    azt én sem mondtam, hogy ez a legjobb általam ismert megoldás, azt mondom, hogy az a probléma, amire megoldást kerestek, valós.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Gabás #85 üzenetére

    nekem a gugli egy fillért nem fizetett, pedig továbbítok adatforgalmat... és költségem van abból, hogy sávszélességet kell bővíteni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rickazoid #95 üzenetére

    A gugli saját internetes infrastruktúrával rendelkezik, nem használ internet szolgáltatót. Kvázi saját maga isp-je.
    "Akkor miért nem követel mindenki külön pénzt": honnan tudod, hogy nem követel? Attól, hogy ez a cikk most a mobil szolgáltatókról szól és attól, hogy rövid a memóriád és elfelejtetted, hogy ugyanilyen cikk volt már több alkalommal is, más szolgáltatókkal, miért gondolod, hogy nem követel mindenki külön pénzt? Mert feledékeny vagy?

    "Nem fognak továbbra sem egyedi szerződések létrejönni "A" oldali szerverek és "B" oldali szolgáltatók közt, így "B" oldalnak semmi köze ahhoz, hogy "A" oldal szerverein mi elérhető és mi nem.": ez majd azon fog eldőlni, hogy ki az erősebb kutya. És az otthoni hozzáférések szolgáltatásban az otthoni isp az erősebb kutya, nem a gugli.

    "Nem értem, hova lett a vevőközpontú szemlélet? Sokan már-már szentnek akarják kikiáltani a szolgáltatókat,": az, hogy egy-két segg torrenthuszár okoskodása elől megvédik a maradék 99% normális felhasználót, az miért nem vevőközpontú szemlélet? Azért, mert az isp szeretné kordában tartani azt az 1-2 % usert, aki a költségek felénél többet okoz annak érdekében, hogy a maradék 98% user megkapja azt a szolgáltatási minőséget, amiért előfizetett, az miért nem vevőközpontú szemlélet? mert te a 2%-ba esel, akinek szétrúgták a hátsóját?

    A mobilnet soha nem fogja leváltani a vezetékes netet. PONT.

    Tényleg, nem próbálkozol meg egy kis gondolkodással, szélesebb látókörrel?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rickazoid #107 üzenetére

    visítok, ha még egy ilyen műszaki ökörséget meglátok:
    "akkor már gonosz, hanem egy nagyobb beruházás érdekében megpróbálnának egy a vezetékes nettel versenyeztethető hálózatot kiépíteni"
    a kábeles netből nem gond 860MHz sávszélességet kicsikarni. A mobil szolgáltatók meg kapnak 2x24MHz-et.

    Shannon törvénye óta tudjuk, hogy 24 MHz-ben lehetetlen annyi infót átvinni, mint 800MHz-en. Ezt a mobilnet leváltja a vezetékest meg vezetékessel versenyeztethető hálózat dolgot el kellene felejteni, ha nem akarod porig égetni magad.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #56573440 #114 üzenetére

    hogy pont a torrenthuszárokat pcztem ki, az példa, nem konkrét jelzés. de ha ez bonyolult, többet nem teszem, ígérem.

    #113:
    "A mobilnet pedig le kell, hogy váltsa a vezetékes netet pár évtizeden belül. Szükségszerű következménye a mobileszközök rohamos terjedésének"
    gyengébbek kedvéért: az információelmélet egyik alaptörvényét nem fogja megváltoztatni, ha több vagy kevesebb mobilt/mobil eszközt adnak el. És ilyen szempontból lehet, hogy nem tudom, hogy mekkora kijelzője lesz, meg milyen színű dobozban lesz, de abban biztos vagyok, vagy is veheted úgy, hogy tudom, hogy az alapvető matematikai törvények érvényesek lesznek rá is. a matematikát nem marketingesek vezérlik és ez jól is van így.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Rickazoid #116 üzenetére

    Hát igen, végülis mi a francért tartod be a gravitáció törvényét... mennyivel egyszerűbb lenne, ha nem kellene buszjegy, hanem tudnál repülni.

    Az rendben van, hogy az emberek valószínűleg szívesebben használnak mobilnetet. Ez az ő álmuk. De a vezetékes hálózatokkal egyenértékű mobilnet az nettó marhaság.

    Kétféle netbook/tablet vásárló van:
    1. aki tudja, hogy mit vesz és örül neki
    2. a csalódott.

    Nekem a galaxy tabom a harmadik tablet kategóriába szánt eszközöm, és mivel nem az első meg nem is a második, volt róla elképzelésem, hogy mit fogok kapni. Ahhoz képest jobbat kaptam, hurrá. De eszembe nem jutna rajta gigabájtokat hajigálni a hálózaton...

    Én még nem láttam okostelefont, ami fullhd-t tud szoftveresen kódolni vagy dekódolni... Legfeljebb 720p-t, de azt is csak kiegészítő célhardverrel. Kiegészítő célhardverrel pedig a notebook is tud ilyet, van rá a broadcommnak megoldása.

    "Nem azt állítottam, hogy holnap megszűnik a vezeték és csak mobilnet lesz, hanem hogy a következő generációk egyike már inkább a mobilnet egy formáját fogja használni, bárhogy is nézzen ki.": nem, te se nem azt állítottad, hogy megszűnik a net és mobilnet lesz, se nem azt állítottad, hogy a következő generációk már mobilnetet fognak használni, hanem azt az elvárásodat fogalmaztad meg, hogy legyen olyan mobilnet, ami jobb, mint a drótos. Hát nem lesz. Idézet tőled #95-ből: "A mobilnet lenne a vezetékes netet leváltó technológia": ez pedig továbbra is tévedés. De olvasd el a #113-at is, ott is azt írtad, hogy a mobilnet le kell, hogy váltsa a vezetékest. Nem fogja, mert műszakilag alkalmatlan rá és mindig is az marad. Kiegészíteni fogja, másik piaci szegmenst fog nyitni (vagy nyitott), de nem csereszabatosak.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Alukard #119 üzenetére

    én meg azt tartom undorítónak és etikátlannak, hogy a tisztelt ügyfél garantált szolgáltatásként veszi igénybe a magáncélú internetet.

    csak húzzunk már egy baromira éles határvonalat aközé, hogy te valamit etikátlannak tartasz, mert ez egy vélemény, amihez jogod van, meg aközé, hogy valami műszakilag jobb, mint más, mert ez meg objektív dolog és annak ellentmondani ökörség.

    #123: az isp is kemény pénzeket fizet, ha az overbook miatt nem képes a szerződést teljesíteni. de tőled is megkérdezem: 100 előfizetőből kettőt akar seggberúgni az isp azért, hogy a többi 98-nak jobb legyen. Neked ez ellen mi a kifogásod? A kettőből az egyik vagy?

    megint megkérdezem: az neked normális, hogy az ügyfél nem azt a szolgáltatást veszi igénybe, amire előfizetett és még a szája is nagyobb, mint a lánchíd? szeretnétek visszatérni a 320/64-es 1G limites kezdeti csomagokhoz? rajtam nem múlik, nekem összesen egy darab update az adatbázisban. Miért nem lehet azt is figyelembe venni, hogyha irreális elvárásokkal ellehetlenítik a t. ügyfelek a szolgáltatót, akkor nem lesz mire előfizetni?

    Szerintem teljesen normális, hogy a szolgáltató igyekszik az alapvető közgazdasági tényeknek megfelelően a saját érdekeit védeni. Idióta lenne, ha nem ezt tenné. A reklámokat én sem szeretem, nem is nézem őket, azt verd le a marketingeseken. Ha szerinted átvertek a reklámmal, jelentsd fel az isp-t.

    Az úgynevezett megtévesztett ügyfelekért azt tudom tenni, hogy próbálok világosságot gyújtani a mélyen sötét agyakban műszaki területen. Próbálom megértetni velük, hogy van, amit meg lehet csinálni, van, amit meg lehet csinálni rohadt drágán és van, amit nem lehet megcsinálni. Mást nem teszek értük,. nem egy oldalon állunk.

    Szerinted én, akinek minden jövedelme isp-k és netszolgáltatók üzemeltetéséből van, nem az "isp-k mellett fogok sírni", hanem a tisztelt ügyfelek mellett? Gondolkodtál már ma?

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Alukard #127 üzenetére

    És azon gondolkodtál-e, hogy mások az általam kiépített infrastruktúrán meg az én befektetésemen, annak népszerűségén akarnak meggazdagodni, amiről engem nem kérdezett meg? Én sem egyeztem bele, hogy folyamatosan csutkára járassák a drótjaimat.

    Te nem fizettél a szolgáltatás teljes üzemben tartásáért, ezt vedd végre figyelembe.

    Netért borsos árakat fizettél? Erre mondta az öreg bajuszos, hogy ez relatív... Azok, akik itt beálltak a hőbörgő ligába, azok szerintem a bekerülési költség 5-8%-át fizethetik maximum, vagy még annyit se. Majd ha kifizetik minimum a bekerülési költséget, lehet ugrálni.

    Amikor a kamion az autópályára megy, annak is többet kell fizetni, mint a személyautónak.

    Egyébként meg hiába erőlködsz, a root jelszók eloszlása olyan, amilyen.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Fecow #130 üzenetére

    Bogarászgatom itt a szabványokat, doksikat, valahogy mindig az jön ki a végén, hogy a szolgáltatáshoz, a tcp kapcsolathoz KÉT végpont kell.

    Akárhogy is erőltetitek, a végfelhasználók nélkül nem működik ez a dolog, jó lenne, ha ezt a totálisan egyoldalú szemléletet elvetnétek végre. Mert nagy csoda a jutúb meg a fészbuk, feltéve, hogy van, aki nézze.

    A probléma pedig elsősorban nem azzal van, hogy változott a forgalom jellege, hanem azzal, hogy egyes végpontok nagyságrendekkel különböző mennyiségű forgalmat generálnak. Mindkét végen.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Szabesz #132 üzenetére

    Kéne, hogy engem izgassanak a google pénzügyi eredményei? Szerintem nem.

    #134: mi olyan nehéz megérteni azon, hogy az ügyfelek egy része, akik miatt a gond van, nem a szerződésnek megfelelően használja a netet? Ezt nem elég 4-5 alkalommal elmondani egy topicban, többször is el kell?

    No, én befejeztem ebben a topicban, mert a borsó falra hányása nem kedvenc időtöltés.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák