Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz Gregorius #37 üzenetére

    No egyrészt ES4-ről felesleges beszélni, mert -- a microhoonak hála -- múlt idő. Másrészt akkor szólj már be plz a microhoonak, hogy véletlenül azelőtt szabványosíttatták jópénzért az openxml-t mielőtt akár ők implementálták volna. Harmadrészt amit idecitáltál táblázatot, az is csak azt támasztja alá, hogy az exploder team van leginkább lemaradva, így semmi érdekük nem fűződött az "innovációhoz", meg az új szabványhoz (sem). Nem is tudom már követni, hogy az IE8 mennyire követi az ES3-at, talán a getElementById és getElementsByName metódusokat sikerült kibogozni.

    Az általad idézgetett részletek még önmagukban sem támasztják alá azt, hogy a microhoo-nak nem célja a szabványosítási folyamatok megakasztása. Addig meg minek idézgessek, amíg az általad linkelt/bekopizott részletek jelentését képes vagy megkérdőjelezni, vagy nem olvasod el, és ész nélkül linkeled.

    "promótálni nem jobb meggyőződés, hanem önös érdek miatt szokás." -- nálatok? Nézzél utána, "olvasgass", aztán rájössz, hogy mit miért hogyan csinál(t). Akkor talán leesik az is, hogy a levele, meg a nyilatkozata miről szól.

    "Te biztosan jobban tudod nála, hogy ő mit is akart mondani" -- egyelőre te akarod bemagyarázni, hogy Eich valójában nem is akarta az ES4-et, sőt kifejezetten örül annak, hogy kidobták.

    "Helyette idéztem olyanokat későbbről, amiben elégedett a munkával." -- Későbbről egyedül az egymondatos kirakatmondatát idézted, ami egyedül az egységes álláspontról szól, de legkevésbé sem arról, hogy "szívből örülök h végre kikúrtuk a francba azt a nyomoronc draftot, és végre a microhoo ötleteinek gyümölcsét szüretelheti mindenki."

    "A két vitatkozó fél között valahogy nem Eich volt az, aki szalonképesebben fogalmazott, és a másik letrollozása sem éppen a konstruktívabb érvei közé tartozott." -- nem tudom mekkora Eich tűrőképessége (gondolom az is véges), de úgy látom számodra negatívabb az, aki nevén nevezi, ha valaki destruktív, mint az, aki valóban egy troll. Ezt a logikai bukfencet már nehéz követni.

    "A TC szerint részletes és alapos érvek szerinted kivonatosak. Mert te minden bizonnyal jobban tudod." -- a sokévnyi nullához képest részletes, sőt érvek. De nézzük akkor, mi is ez a nagy feedback: kigyűjti az egyes feature-öket, és csoportokra bontva reagál, hogy "do we really need it?", itt-ott pár mondattal alátámasztva, gyakorlatilag csak ekézi a tervezetet, hogy "szar, gagyi, minek". Ez volna tehát a nagy belépő, amitől hasra kéne esni. Hát nekem -- sajnos paranoiámnál fogva -- egyből nem a mély tisztelet tolul előre. Ennél részletesebbet/pozitívabbat bárki tud írni, ha az a célja. Heti rendszerességgel írunk specifikációkat és review-kat. Ha csak egyik is ilyen stílusú és tartalmú lenne, egyrészt röhögnének rajtunk, másrészt hamar becsukhatnánk a boltot. Ehhez képest a manus a ms nevében szól hozzá a html5 draft-hoz

    "Önös érdekből minden technikailag megalapozott ok nélkül súlyosan szétcincálják" -- jaaaajj, technikailag megalapozott, az. Egyrészt látszólag nem értik a szemantikus tag-ek létjogosultságát, másrészt jajgatnak, hogy a canvas túl nagy/komplex fejlesztés (nekik -- mások már a tervezet 70-80%át implementálták). Kemény indokok, csak a hülye nem látja, hogy büdös nekik az egész meló.

    "Olyanok viszont hiányoznak, mint pl. accessibility" -- Nyilván ha valamiben hiányosságot találnak egy tervezetben, akkor a legmegfelelőbb megoldás, hogy kihagyják az egészet... ja nem, az IBM-es manus épphogy hozzátenni szeretne, nem elvenni. Akkor még mindig ott tartunk, hogy a ms cincálja darabokra

    "Erős kétségeim vannak afelől, hogy végigolvasod-e és megérted-e, amit mondtam, mert pontosan ezt írtam." -- az érzés kölcsönös. Folyamatosan a politikai oldaláról és az érdekekről írtam, erre ki akarsz oktatni ugyanebből, pf...

    "Ha meg működne a ráerőltetősdi, akkor a többi böngészőgyártó ma úgy renderelne mindent, mint az IE5." -- és nem...? Az opera, chrome, ff, bárakármi valamilyen szinten képes kezelni az IE-féle devianciákat. Miért zajlik minden fejlesztés mostanában úgy, hogy IE6 az alap? Tökéletesen működik a ráerőltetés, és pont ezért megy a huzavona, hogy elérjék azt, hogy a ms ha nem is érdekelt legyen, de legalább pozitívan álljon a szabványokhoz és tervezetekhez

    "szemét mocskos bojkottálók is meglepő gyorsasággal fogják adoptálni." -- mivel az ES5 = ES3.1, ami a "mocskos bojkottálók" műve (dehát pont neked magyarázom), naná hogy róluk szól

Új hozzászólás Aktív témák