Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecow

    aktív tag

    válasz Sweet Lou 6 #86 üzenetére

    Miért értelmesebb desktop OS-t igazítani a tablethez? Szerintem a mobil és a tablet közelebb áll egymáshoz, mint a desktop és a tablet. Méret, energiagazdálkodás, alapértelmezett beviteli eszközök, szenzorok stb. Mellesleg volt már tableten Desktop OS, nem is volt nagy sikere...

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz moonman #92 üzenetére

    Ő akarod mondani, "write once run everywhere"? Na pont ez az amit az ARM windows nem nyújt hiszen mindent újra kell fordítani, akkor meg már nagyon nem ott vagyunk. Talán .NET-eseket nem, dehát ez már a javanál is ismert, hogy azért nem ilyen egyszerű a dolog. Egyébként nem a miért is ne volt a kérdés, hanem, hogy miért értelmesebb? A "miért is ne" egy másik téma, arról is lehetne beszélni.
    Jaja csak szerintem nem volt sikeres, hiszen az UMPC-ket csak úgy kapkodták, meg a convertible-ök, is alapjaiban alakították át a piacot. Ja nem....
    Mellesleg csak szerinted nincs köze, tabletnek a tablet PC-hez. Bár mondhatom, hogy a tabletPC csak egy izzadtságszagú, erőltetett, kényelmetlen és életképtelen szörnyszülött volt, de ettől még ugyanazt a form factort célozza meg mindkettő, más kérdés, hogy melyik a sikeresebb.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz moonman #95 üzenetére

    Ugyan miért nem lehet dolgozni egy mai "média" tableten, és mitől munka eszköz egy tablet PC? Én már láttam SAP szotvereket iPad-en, vagy az is valami média izé? Mitől más iPad-en dolgozni, meg más tabletPC-n? Én nem tekintek rájuk ölbe tehető média lejátszóként, te akarod a számba adni. Én érintés vezérelt kb 7-10"-os kijelzővel rendelkező hordozható informatikai eszközként tekintek rájuk, mind a tablet-re mind a néhai tablet/UMPC-re.
    "mitől alakítaná át a piacot egy célgép?"
    Értem tehát az a sikeres ami nem sikeres, és mint tudjuk az a gyanús ami nem gyanús. Ez a tablet pc meg célgép dolgot hanyagoljuk, te is tudod, hogy az MS-nem annak szánta (ez akart lenni szerintük a notebook utáni következő lépés a mobile computingban), az hogy ez lett belőle, többek közt technológiai okokból az más kérdés. Azt, hogy használják-e megint nem vitatta senki, a kérdés hányan. Az a lényeg, hogy én elvagyok tévedve, te viszont tisztán látsz mindent, jól van.

    De igazából hanyagoljuk a dolgot, mert én egészen eddig a hszm-ig meg sem említettem az iPad-et te viszont végig csak azt ócsárolod, nyilvánvaló okokból, hitvitába meg keveredjenek a hittérítők.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz Sweet Lou 6 #115 üzenetére

    Pontosan milyen nagyobb tudása? Illetve milyen OS tudás az ami hiányzik a tabletről, ami desktop OS-ben megvan, és a mobil OS-ben nincs? Én pont nem a Windows 7-es tabletekről beszéltem, hanem az elődökről, persze a W7 tabletek sem úgy néznek ki, mint amik nagyot fognak szakítani. GUI lecserélése egy dolog, de mi van az energiagazdálkodással, abban is jobb a desktop OS? Mi van a szenzorok, kommunikációs chipek kezelésével? Abban is jobbak, nagyobb tudásúak a desktop OS-ek? Ja és ugye hiába képes a pl. a windows 7 a touch lekezelésre, os/shell szinten hiába léptek a toch kezelés felé (nagyobb ikonok, stb), de azért látszik az OS-en, hogy gyökeresen nem szakadt el a hagyományos egér billenytyűzet pártól, arról nem is beszélve ha a felhasználói szoftverek meg aztán egyáltalán nincsenek, touch-ra optimalizálva, akkor tényleg megette a kompatibilitást fene. Annyit érsz, hogy tudod, hurcolászni, de kényelmesen használni már nem. Félre értés ne essék én nem a Windows ARM-ra lépését kritizálom, szerintem abszolút érthető döntés. Én a desktop OS tabletre jobb elvet nem értem.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz Sweet Lou 6 #129 üzenetére

    Tehát, ha jól értem, azért buta, korlátozott, szutyok a mobilOS, mert nincs rá office (itt gondolom Microsoft Office-ra gondolsz, abból is gondolom a legújabbra). Csak egy gondolat kísérlet, milyen lehet, tableten használni a office 2010-et? Biztos, hogy olyan kényelmes?
    Ha a desktop OS esetén lehet pótolni ezeket a tényleges OS hiányosságokat, akkor mobilOS esetén, miért is lehetetlen adott alkalmazást megfelelően portolni (ami nem is közvetlen OS hiányosság)? Mellesleg különböző office alkalmazások, elérhetőek mobilOS-ekre is, nyilván funkcionalitásuk nem teljes fedik az asztaliakat, de adott esetben használható lehet.
    Köszönöm erre voltam kíváncsi és igazából azt mondtad, amire számítottam.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz Sweet Lou 6 #131 üzenetére

    "Itt nem konkrétan az MS Office programcsomagra gondoltam, hanem egy hasonló összetett és professzionális szoftverre." Itt neked egy olyan szoftverre lenne szükséged ami még desktopon is vitatott, hogy kiváltható.
    De, nincs ezzel semmi gond, neked olyan igényeid vannak tabletre amit jelenleg nem tudnak kielégíteni. Én pusztán arra akartam rákérdezni, hogy miért rosszabb a mobilOS, mint a desktop tabletre. Mint te is kifejtetted végül, szerinted is csak annyiban, hogy nincs meg az a szoftver amit megszoktál, amit használnod kell. Sőt a mobilOS a hardverhez valószínűleg jobban illeszkedő szolgáltatásokat tud nyújtani, amiket a desktopOS-ben pótolni kell mert ott eddig ez nem, vagy nem annyira volt szempont.

    ",,milyen lehet, tableten használni a office 2010-et? Biztos, hogy olyan kényelmes?" - ez a szempont csak másodlagos annak, akinek a munkájához kell."
    Na ez az, ahol nem értünk egyet. Ha valakinek a munkájához adott szoftver kell akkor neki olyan hardver kell, amin ezt maximális hatékonysággal tudja használni. Ha ezt tableten nem tudja, miért venne tabletet? Viccből, vagizásból, vagy hogy szívassa magát? Másik eset, valakinek, olyan munka köre van, ahol tabletet kényelmesebb lenne használni, ha a szoftvert nem kényelmes használni, megint meg van ölve a dolog, és oda jutunk, hogy neki tablet optimalizált alkalmazás kellene. Ki marad tehát, az akinek tabletet kell használni, és adott desktop alkalmazást kell használnia. Hát én most így hirtelen nem tudok olyan munka kört ahol ilyen kritériumok vannak, de ha van is nem hinném, hogy különösebben tömeg igény lenne.

    ",,Tehát, ha jól értem, azért buta, korlátozott, szutyok" - ilyet nem írtam"
    Engedd meg, hogy idézzelek #86
    "...legtöbb tabletre most csak a szutyok Android/iOS érhető el..."
    "...és nem a butább mobil OS-t akarja..."
    oké a korlátozottat én írtam hozzá, de azért szerintem a te jelzőid túl mutatnak rajta.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz moonman #132 üzenetére

    Végig kéne olvasni a hsz-eimet és az értőolvasást alkalmazni, talán akkor megértenéd. De summázom neked hátha így megy. Én arra reagáltam, miszerint a tabletre, jobb a desktopOS, mint a "buta" mobilOS. Sőt majd leírtam, hogy azzal, hogy a desktop Windows fut ARM SoC-on egy teljesen érthető döntés, és nincs is baj vele. De ezeket már mind le írtam, a "miért ne" dolgot is érintettük már, unalmas ugyanazokat a köröket lefutni...

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz Sweet Lou 6 #136 üzenetére

    " itt a felhőre gondolsz?"
    Nem mint korábban írtam, itt írtam a kritikusabb energiamenedzsmentre, szenzorokra, ebből fakadó Location Base Services, Sensor Based Services, vezeték nélküli kommunikációs protokollok, eszközök támogatása. Ezek az igények desktopon eddig nem voltak számottevőek, és főleg nem alapértelmezettek, nagyszámú felhasználó bázissal rendelkezőek. A mobiloknál viszont voltak, így a mobilOS-ekre írt alkalmazások ezekre bátran támaszkodnak, míg a desktopok kevéssé. Többek közt ezért sem gondolom, hogy a desktop OS abszolút értékben jobb lenne a mobilOS-nél, vannak igények amelyiket az egyik vannak amelyiket a másik elégít ki jobban. Továbbra is úgy gondolom, hogy a tablet által támasztott igények közelebb állnak a mai smartphone igényekhez, így úgy gondolom, egy mobilOS ideálisabb lehet alapvetően, mint egy desktopOS.

    "ezt MS szerintem képes lesz megoldani." MS képes lesz megoldani, hogy az OS felülete alkalmazkodjon, talán még a saját szoftvereik jó részét is átírják, de nem hiszem, hogy minden alkalmazást átírnak, vagy kényszerítenék a fejlesztőit, hogy írják át, akkor meg ott vagyunk, hogy van egy tableten futó, ámde kényelmetlen felülettel rendelkező alkalmazásunk. Nem azt mondom, szükség/átmeneti megoldásnak nem viselhető el, de hogy nem ez az ideális végcél az is biztos.

    (Arra kíváncsi lennék, hogy aki nem fordítja újra ARM-ra az alkalmazását, annak mi lesz az alkalmazásával, futtatható lesz-e az ARM SoC-okon, mert ha nem akkor megint kicsit hova is lett az előny. Ha valakinek van erről valami hiteles, biztos infója az kérem osszameg.)

    "én azt hittem, a jövőről beszélünk." Lehet félreérthető volt, az általad idézett mondatot arra írtam, hogy akinek muszáj tabletet (értsd nem használhat mást, notebookot, netbookot, desktopPC-t, stb) és muszáj desktop alkalmazást (értsd, nem létezik tabletre az általa használt alkalmazást és nem is tudja mással kiváltani) használni. Én ilyet nem tudok, és a jövőben sem hiszem, hogy lesz ilyen.Én inkább abban hiszek, hogy akinek muszáj lesz tabletet használni annak előbb utóbb lesz rá szoftvere is. Kényelem és produktivitás szempontjából is, hiába plusz fejlesztés idővel visszahozza az árát.

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák