Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz malnabokor #32 üzenetére

    Csak a fizetés sem garancia arra, hogy jó lesz. pl. írta már itt valaki hogy az olasz nyelvű office alatt mentett doksit az azonos verziós magyar officeban nem lehetett megnyitni, végül az MS support is csak annyit tudott csinálni, hogy adott nekik telepítő kulcsot olasz officehoz, hogy meg tudják nyitni azt az egy fájlt...

    Mifelénk amúgy a diavetítéses prezentációk a fősulin saját gépről mentek, vagy pdf-ből. Házikat, szakdogát, mindent LO-n csináltam. Most egy nagyobb cégnél melózok, itt is többnyire minden gépen LO van, meg FFox, meg Thunderbird.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz malnabokor #32 üzenetére

    tehát helyesen: kap a közigazgatásból egy fájlt, libreoffice-vel simán megnyitja, ms office-vel meg katyvaszt lát.

    mit tesz? konkrétumot nem tudok, de mrs. gates csuklani fog, az tutti...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • camillus

    tag

    válasz malnabokor #32 üzenetére

    "Bezzeg az MS Office tényleg megéri az árát, hiszen az jól is csinálja a dolgát."

    Nos, a 2003 és a 2013 közötti kompatibilitási különbségek miatt az ilyen szöveg nem olyan biztos office-nál, pláne, hogy foss-nél azért elnézőbb(nek kéne lennie) az embörnek. Szöveggel még nem volt problem, de ppt-vel ment a hajtépés, hogy nem kezelte jól a saját formátumát se rendesen. Talán van valami kompatibilitási program works-höz (is?), szóval a problem valós.

    Hadrian

    Amíg a munkaadó cégek nagy része MS-t használ, addig a képzésben is ez lesz.

    Oktatásban tényleg felesleges, de melóban könnyebb programot találni windowsra és akkor miért ne azt tanulná. Nehéz megmondani, hogy érdemes-e erre költeni, vagy sem. Az lenne a legjobb, ha mindkettőt (vagy többet) oktatnák.

    [ Szerkesztve ]

    http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

  • attila9988

    őstag

    válasz malnabokor #32 üzenetére

    Akkor vegyünk egy példát, a közigazgatási berkekből származó fájlt, mely mondjuk .doc. Hazamegy az átlagfelhasználó, és elhatározza, hogy most kipróbálja, és megnyitja egy LibreOffice/OpenOffice-szal. Miután egy erősen félreformázott, össze-vissza megjelenő dokumentumot lát a képernyőn, mégis fogja magát, és megveszi a több tízezer forintos programcsomagot, mert az előző ingyenes "jól láthatóan nem működött" hiszen milyen katyvasz jelent meg. "Bezzeg az MS Office tényleg megéri az árát, hiszen az jól is csinálja a dolgát."

    Szóval akkor a libre az azért rossz, mert az ms programjaihoz kitalált formátumokat nem képes 100% -ban lekezelni... értem.
    Ilyen elven akkor pl majdnem az összes ms office szar, mert az odt -vel nem igazán boldogulnak, csak a legújabb, pedig ez egy valóban nyílt, valóban szabványos formátum...

    Hiába erőltettem magamat a LibreOffice-ra, én már a ribbonos MS elrendezésre szoktam rá

    Szóval a libre azért is rossz, mert te valami másra szoktál rá.... Ha a pizzát szereted, akkor a hamburger már csak szar lehet.... logikus.

    És ilyenkor felmerül bennem a kérdés (de gondolom más átlagfelhasználókban is), hogy utolsó mohikánként (mert annak éreztem magam igy) megéri-e minden ilyesmivel vesződnöm, vagy egyszer fizetek és nem kell többé vesződnöm ezekkel. - személyes vélemény

    A saját bénaságodat kompenzálod némi pénzzel. Nincs ezzel semmi gond.... de ne mond hogy a program rossz, hanem ismerd el, hogy veled van a gond, mert a megszokásaid rabja vagy.... És ettől nem lesz rossz program a libre, és az ms office sem lesz jó program..

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák