Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz malnabokor #32 üzenetére

    Akkor vegyünk egy példát, a közigazgatási berkekből származó fájlt, mely mondjuk .doc. Hazamegy az átlagfelhasználó, és elhatározza, hogy most kipróbálja, és megnyitja egy LibreOffice/OpenOffice-szal. Miután egy erősen félreformázott, össze-vissza megjelenő dokumentumot lát a képernyőn, mégis fogja magát, és megveszi a több tízezer forintos programcsomagot, mert az előző ingyenes "jól láthatóan nem működött" hiszen milyen katyvasz jelent meg. "Bezzeg az MS Office tényleg megéri az árát, hiszen az jól is csinálja a dolgát."

    Szóval akkor a libre az azért rossz, mert az ms programjaihoz kitalált formátumokat nem képes 100% -ban lekezelni... értem.
    Ilyen elven akkor pl majdnem az összes ms office szar, mert az odt -vel nem igazán boldogulnak, csak a legújabb, pedig ez egy valóban nyílt, valóban szabványos formátum...

    Hiába erőltettem magamat a LibreOffice-ra, én már a ribbonos MS elrendezésre szoktam rá

    Szóval a libre azért is rossz, mert te valami másra szoktál rá.... Ha a pizzát szereted, akkor a hamburger már csak szar lehet.... logikus.

    És ilyenkor felmerül bennem a kérdés (de gondolom más átlagfelhasználókban is), hogy utolsó mohikánként (mert annak éreztem magam igy) megéri-e minden ilyesmivel vesződnöm, vagy egyszer fizetek és nem kell többé vesződnöm ezekkel. - személyes vélemény

    A saját bénaságodat kompenzálod némi pénzzel. Nincs ezzel semmi gond.... de ne mond hogy a program rossz, hanem ismerd el, hogy veled van a gond, mert a megszokásaid rabja vagy.... És ettől nem lesz rossz program a libre, és az ms office sem lesz jó program..

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák