Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Snoop-y #219 üzenetére

    Nagyon sok embernél így volt ez nagyon sok évig mint nálad. Aztán változtak a dolgok. Neked van arra garanciád hogy ez nálad is így fog maradni? ;) Bár nagyban függ attól is hogy melyik ideális országban élsz. :DDD

  • Integra

    titán

    válasz Snoop-y #219 üzenetére

    igen, németeknél is minden automatán kint van, hogy melyik bankkártyával mennyibe kerül a felvétel. de ugye ott a girocard (volt ec debit kártya) miatt egész más a kártyásrendszer.

    sokáig ez volt amúgy magyarországon is. aztán jöttek ezek a huszárok és nekiálltak rombolni.

    [ Szerkesztve ]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • BlackPriest

    őstag

    válasz Snoop-y #317 üzenetére

    ez lenne a normális cserébe azért, mert forgathatják a pénzem...

    Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

  • Dany007

    veterán

    válasz Snoop-y #317 üzenetére

    Hát nyilván csak arról a környezetről és arról az országról beszélhetek, amelyikben élek.

    A komplett banki rendszert nem szidtam, csupán megjegyeztem, hogy nekem nemhogy nem éri meg kártyával fizet és számlát fenntartani, hanem még én fizetek érte, hogy lehessen...

    @Pikkolo^^:

    Ennek egy része jó nagy "blablabla" :) Nem megmagyarázni kell, hogy mit miért fizettetnek ki az emberrel, hanem elfogadni, hogy igen ez van. Nekem nem tetszik. Én inkább elsétálok a postára.. Amúgy meg ez a postai csekkfizetést úgy túlmisztifikálja mindenki, hogy az valami hihetetlen.
    Én 1,5 havonta megyek egyetlen egyszer a postára! Természetesen a belvárosi "nagypostára". Várok nagyjából 10 kemény percet és el van intézve a következő 1,5 hónapra minden.

    "kényelmi szolgáltatás, hogy nem kell állandóan XY.000 Ft-t magaddal cipelned"

    Mondom, ezt kár megmagyarázni, nekem egyáltalán nem okoz kényelmetlenséget pár tízezerest a farmerzsebemben cipelni. Sőt ha már ennyire kukacoskodunk, több mint valószínű, hogy egy tízezeres / húszezres súlya kisebb, mint egy átlag plasztik kártyáé... :U
    Hogy ezt ki és miért nevezi kellemetlenségnek arról fogalmam sincs. De nekem nem éri meg ezért fizetni! 2 forintot se. És elhiszem, hogy a bank se ingyen csinálja, nyilvánvaló. De nekem akkor sincs rá szükségem.

    Én általában mindent előretervezek. Mikor mit mennyiért akarok venni. Plusz általában van nálam egy minimális biztonsági tartalék. Általában célirányosan megyek mindenhová. Nem lófrálok csakúgy a vakvilágban és vásárolok össze mindenféle szart.
    Szóval őszintén mondhatom, hogy az elmúlt kb 10-15 évben amire részletesebben is visszaemlékszem még soha(!) egyszerse volt olyan helyzetem, hogy bármi nemű szükségem lett volna kártyára vagy a hitelkártyán tárolt plusz pénzre! Pedig voltam külföldön is párszor...

    Egyébként diákként anno volt amikor 3 kártyám is volt egyszerre... Majd leredukáltam egyre. Végül az is eltűnt. De jelenleg is van egy számlánk, amiről a lakáshitelt fizetjük. És ennyi. Úgyhogy igazából volt kártyám, fizettem kártyával sokáig sokszor sok helyen (igazából 14 éves koromban (cirka 16 éve) lett meg az első kártyám) és nem véletlen a döntésem. Bár tény, hogy az elmúlt 4-5 év ilyen téren történt fejlődésével nem feltétlenül vagyok teljesen tisztában.

    De akkor is furcsa, hogy pont a bankkártyások akarják megmagyarázni a kp-soknak a frankót, mikor az esetek 99%-ban mi nem panaszkodunk semmire ezzel kapcsolatban!
    Ha megfigyeled a cikkeket, blogposztokat és kommenteket a bankkártyások, bankszámlások azok akik panaszkodnak. Hol erre hol arra, hol a terminálok lassúságára, hol a tranzakciós adóra, hol az ilyen olyan negyvenkettedik adóra, hol meg arra, hogy 3 év alatt 4x lopták el az adait fake ATM-en keresztül (ez konkrétan a sógorom volt), stb stb stb...
    De hol láttál te "kp-st" arról panaszkodni, hogy húh milyen szar is kp-val fizetni... de rossz is ez nekem...
    Mert az elmúlt évek tapasztalata az, hogy az itthoni politikai és egyéb gazdasági intézkedéseknek köszönhetően az ilyen jellegű cikkek vége általában azt, hogy továbbra is jobban megéri kp-t használni.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz Snoop-y #434 üzenetére

    "Nem ertek vele egyet de megertem.": ő is ezt mondta, csak az értő szövegolvasás túlságosan nagy feladatnak bizonyult számotokra.

    szerk: azt meglehetősen gyorsan el kellene felejteni, hogy a törvényi megfelelést ideológiának vegyék.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • vzozo

    senior tag

    válasz Snoop-y #463 üzenetére

    Szoval legyszives te se feledd honnan jottel es kicsit finomabban fogalmazzal :R

    Pont, hogy nem felejtem, azért írtam, amit írtam.

    Ki ne örülne a nagyobb fizetésnek? Ki ne akarna kevesebbet fizetni bármiért? Ezek olyan megfoghatatlan és egyben végtelenül demagóg szólamok, hogy teljesen felesleges foglalkozni velük.

    Az, hogy 2x fizetés kellene, az teljesen értelmezhetetlen. Én Magyarországon is nagyon jól kerestem és nagyon jól éltem, igaz, hogy ezért sokat kellett mind tanulni, mind pedig dolgozni, illetve nem kevés lemondással is járt. Tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy nyugaton sincs kolbászból a kerítés, mint ahogy néhányan itt elképzelik. Sőt, azzal is tisztában vagyok, hogy odahaza nem túl rózsás a helyzet, ellenben kitartással és kemény munkával lehet (lehetett?) boldogulni. Sehol nem állítottam, hogy fene nagy jólét lenne, ellenben az állandó, minden alapot nélkülöző nyavajgás már kezd unalmas lenni.

    Igen, a műszaki cikkek, gépek, eszközök, a ruhák, bizonyos élelmiszerek közel olyan áron vannak, mint bárhol máshol. A világbajnok ÁFA kulcs és egyéb különadók tudnak torzítani ezeken az árakon, de alapvetően csak azért, mert valaki egy szegényebb országban él, nem fog féláron autót vagy lapostévét kapni. Így működik a világ.

    Mindenhol dolgozni kell, mindenhol vannak szegény emberek, és mindenhol mindenki többre vágyik. És nyugaton is csak akkor tudsz többet félrerakni, ha kiemelkedő munkát végzel, és megfelelően megfizetett állásod van. De ennyi lesarkítás talán elég is lesz mára.

  • dabadab

    titán

    válasz Snoop-y #463 üzenetére

    "Mindjart oruljenek neki milyen jolet van magyarorszagon nem?"

    Igazabol az van, hogy ha Mo-n valaki hazaviszi a kb. 70%-at annak, mint amit Ny-Europaban kapna (a pontos ertek fugg a fizetes abszolut nagysagatol meg az egyeni fogyasztoi kosartol is), akkor itt sokkal jobb eletszinvonalon tud elni, mint ott a 100%-kal.

    Egyebkent az uzemanyag ara Mo-n sem csak felfele megy, sot, meg csak igazan nem is draga - ha a kozelben akarsz horrort latni, akkor nezd meg az olasz arakat.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák