Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz olbaidhun #289 üzenetére

    Kib...ott nagy plusz egy! :)
    De szerintem még ezt is lehetne bővíteni.

    Hasonlóan vagyok én is. És nem vagyok paranoiás és a gazdaság fehéredése sincs ellenemre...
    De amíg a bankkártyás fizetéssel nagy vonalakban én fizetek azért, hogy fizethessek, addig értelmetlen erről beszélni. Amíg nem lehet az utolsó utcai zokniárusnál is kártyával fizetni, szinten nincs miről beszélni.
    Amíg gyakorta több időbe telik kártyával fizetni, mint kp-val, szintén.

    Arról meg már ne is beszéljünk, hogy amíg volt bankkártyám mennyivel többet költöttem fölösleges vackokra, csak azért, mert volt rajta pénz és nem voltam keretek közé szorítva.
    Annak ellenére, hogy van pár pozitív oldala a felhasználó részéről a bankkártyás fizetésnek, a másik oldalon sokkal több van.

    Mert ugye értelemszerűen a számlavezetésért is fizetni kell. Plusz ott van az éves kártyadíj és a többi... Tehát fizetek, hogy a fizetésemet egy számlán tárolhassam, aztán fizetek, hogy lehessen bankkártyám majd fizetek mikor kifizetek valamit a boltban azért, hogy fizethessek. Na hát így már aztán tényleg nagyon jó a felhasználó oldaláról nézve kártyával fizetni. Hurrá. Holnap rohanok is számlát nyitni. :D

    Én továbbra is örülök, hogy a teljes fizetésemet kp-ban kapom... hajszál pontosan ugyanazon a napon, minden hónapban az elmúlt 8 évben. Nem 10.-i vagy 15.-ei átutalással... meg 2 nap mire megérkezik meg 4 óra mire megérkezik... :U

  • Dany007

    veterán

    válasz Snoop-y #317 üzenetére

    Hát nyilván csak arról a környezetről és arról az országról beszélhetek, amelyikben élek.

    A komplett banki rendszert nem szidtam, csupán megjegyeztem, hogy nekem nemhogy nem éri meg kártyával fizet és számlát fenntartani, hanem még én fizetek érte, hogy lehessen...

    @Pikkolo^^:

    Ennek egy része jó nagy "blablabla" :) Nem megmagyarázni kell, hogy mit miért fizettetnek ki az emberrel, hanem elfogadni, hogy igen ez van. Nekem nem tetszik. Én inkább elsétálok a postára.. Amúgy meg ez a postai csekkfizetést úgy túlmisztifikálja mindenki, hogy az valami hihetetlen.
    Én 1,5 havonta megyek egyetlen egyszer a postára! Természetesen a belvárosi "nagypostára". Várok nagyjából 10 kemény percet és el van intézve a következő 1,5 hónapra minden.

    "kényelmi szolgáltatás, hogy nem kell állandóan XY.000 Ft-t magaddal cipelned"

    Mondom, ezt kár megmagyarázni, nekem egyáltalán nem okoz kényelmetlenséget pár tízezerest a farmerzsebemben cipelni. Sőt ha már ennyire kukacoskodunk, több mint valószínű, hogy egy tízezeres / húszezres súlya kisebb, mint egy átlag plasztik kártyáé... :U
    Hogy ezt ki és miért nevezi kellemetlenségnek arról fogalmam sincs. De nekem nem éri meg ezért fizetni! 2 forintot se. És elhiszem, hogy a bank se ingyen csinálja, nyilvánvaló. De nekem akkor sincs rá szükségem.

    Én általában mindent előretervezek. Mikor mit mennyiért akarok venni. Plusz általában van nálam egy minimális biztonsági tartalék. Általában célirányosan megyek mindenhová. Nem lófrálok csakúgy a vakvilágban és vásárolok össze mindenféle szart.
    Szóval őszintén mondhatom, hogy az elmúlt kb 10-15 évben amire részletesebben is visszaemlékszem még soha(!) egyszerse volt olyan helyzetem, hogy bármi nemű szükségem lett volna kártyára vagy a hitelkártyán tárolt plusz pénzre! Pedig voltam külföldön is párszor...

    Egyébként diákként anno volt amikor 3 kártyám is volt egyszerre... Majd leredukáltam egyre. Végül az is eltűnt. De jelenleg is van egy számlánk, amiről a lakáshitelt fizetjük. És ennyi. Úgyhogy igazából volt kártyám, fizettem kártyával sokáig sokszor sok helyen (igazából 14 éves koromban (cirka 16 éve) lett meg az első kártyám) és nem véletlen a döntésem. Bár tény, hogy az elmúlt 4-5 év ilyen téren történt fejlődésével nem feltétlenül vagyok teljesen tisztában.

    De akkor is furcsa, hogy pont a bankkártyások akarják megmagyarázni a kp-soknak a frankót, mikor az esetek 99%-ban mi nem panaszkodunk semmire ezzel kapcsolatban!
    Ha megfigyeled a cikkeket, blogposztokat és kommenteket a bankkártyások, bankszámlások azok akik panaszkodnak. Hol erre hol arra, hol a terminálok lassúságára, hol a tranzakciós adóra, hol az ilyen olyan negyvenkettedik adóra, hol meg arra, hogy 3 év alatt 4x lopták el az adait fake ATM-en keresztül (ez konkrétan a sógorom volt), stb stb stb...
    De hol láttál te "kp-st" arról panaszkodni, hogy húh milyen szar is kp-val fizetni... de rossz is ez nekem...
    Mert az elmúlt évek tapasztalata az, hogy az itthoni politikai és egyéb gazdasági intézkedéseknek köszönhetően az ilyen jellegű cikkek vége általában azt, hogy továbbra is jobban megéri kp-t használni.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Degeczi #331 üzenetére

    Ez így igaz. A sok apró tényleg kellemetlenség nekem, valós problémát nem okozott eddig. És soha életemben nem használtam pénztárcát.
    Még egy nagybevásárlást is megtudok oldani zsebből fizetve, mert általában az első helyről jön vissza az apró. A második helyen meg már ki is tudom adni. Így komolyabb problémát nem okoz. Zavaró, tény, de még nem üti meg a határt.

    Amit viszont te felejtesz el, az az, hogy ha nem kifejezetten célirányosan mész valahová vásárolni, akkor neked is kell kp-t magaddal vinned, mert sajnos vagy sem, de rengeteg helyen még nem lehet kártyával fizetni.
    Tehát ha nem akarsz kockáztatni és nem tudod előre éppen hol mit szeretnél venni - akár egy kirándulás során - akkor neked is muszáj kp-t magaddal vinned.

    "(és arról már ne is beszéljünk, mennyire tudnak örülni ha mondjuk 1275 Ft-ot akarsz fizetni tíz- vagy húszezressel, mert csak az van nálad)"

    Erre mondjuk pont hihetetlen magasságokból sz*rok. :K

  • Dany007

    veterán

    válasz ArGab #345 üzenetére

    Kisebb boltokba az aprót kisebb címleteket szoktam elszórni.
    Nemigazán volt még belőle gond. De elhiszem, hogy lehet. Múltkor még a dohányboltos is tudott visszaadni 10-esből..

    Egyébként ami nekem tetszene - ha már itt tartunk - az az NFC-s fizetési megoldások. Hogy fogom magam, telefonon szoftver elindít még a pénztárnál... beírom az összeget majd pittyen egyet és kész. Ki van fizetve.
    Ezt azért tudnám értékelni.
    No de amit a kártyával művelnek - legalábbis itt nálunk - az eléggé katasztrofális tud lenni. Ugye, eleve az van, hogy mikor megvan a végösszeg jön egy kis várakozás. Nem tudom mire, gondolom csatlakozik a terminál a fene tudja. Aztán kifordítja a pénztáros a terminált és elmondja mindenkinek, hogy zöld gomb - pinkód - zöld gomb. Ha sikerül az ürgének elsőre akkor az már jó. Majd utána visszafordítja és jön a várakozás... Ez lehet pár másodperc vagy akár fél perc is. Utána oké, visszaadja a kártyát és várhatunk a számla nyomtatásra. Ez is beletelik még plusz pár másodpercbe... aztán odaadja az ügyfélnek a számlát, ő meg összekapcsozza valami másik számlával és elteszi a pénztárba, ahogy a kp-t is szokták. És ennyi. Végre jöhet a következő vásárló.
    Ezzel szemben kp esetében nálam már ott van a kezemben a nagyjábóli összeg mire odaérek. Mondja a végösszeget, odaadom a pénzt plusz akkor már ott az apró is a kezemben és fizetek. Ezután a csaj adja a visszajárót, letépi a számlát és viszlát. Általában 30 másodperc körül idő alatt végzek egy nagybevásárlás fizetésével (igen mértem... :U ). Ezzel szemben a korábban részletezett kártyás fizetési metódus van, hogy 2-3x több ideig is eltart.
    Persze vannak kivételek, nem tudom mitől függ, de már láttam én is olyat, hogy az ember csak odaérintette a kártyát pitty és viszlát... De ez kb 100-ból egyszer...

    És ez - amit itt fent részleteztem - általános jelenség a környékbeli intersparban, aldiban, lidlben, Tescoban...

  • Dany007

    veterán

    válasz Gusztáv #361 üzenetére

    Azért ez ennél árnyaltabb.
    De tényleg valós érdek, hogy a kp-s fizetések megszűnjenek így minimalizálva a követhetetlen pénzmozgásokat, a feketézéseket és hasonlókat.
    Nem rossz ez. Csak ilyen módon, ahogy itthon lehetséges.

Új hozzászólás Aktív témák