Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Snoop-y #317 üzenetére

    Hát nyilván csak arról a környezetről és arról az országról beszélhetek, amelyikben élek.

    A komplett banki rendszert nem szidtam, csupán megjegyeztem, hogy nekem nemhogy nem éri meg kártyával fizet és számlát fenntartani, hanem még én fizetek érte, hogy lehessen...

    @Pikkolo^^:

    Ennek egy része jó nagy "blablabla" :) Nem megmagyarázni kell, hogy mit miért fizettetnek ki az emberrel, hanem elfogadni, hogy igen ez van. Nekem nem tetszik. Én inkább elsétálok a postára.. Amúgy meg ez a postai csekkfizetést úgy túlmisztifikálja mindenki, hogy az valami hihetetlen.
    Én 1,5 havonta megyek egyetlen egyszer a postára! Természetesen a belvárosi "nagypostára". Várok nagyjából 10 kemény percet és el van intézve a következő 1,5 hónapra minden.

    "kényelmi szolgáltatás, hogy nem kell állandóan XY.000 Ft-t magaddal cipelned"

    Mondom, ezt kár megmagyarázni, nekem egyáltalán nem okoz kényelmetlenséget pár tízezerest a farmerzsebemben cipelni. Sőt ha már ennyire kukacoskodunk, több mint valószínű, hogy egy tízezeres / húszezres súlya kisebb, mint egy átlag plasztik kártyáé... :U
    Hogy ezt ki és miért nevezi kellemetlenségnek arról fogalmam sincs. De nekem nem éri meg ezért fizetni! 2 forintot se. És elhiszem, hogy a bank se ingyen csinálja, nyilvánvaló. De nekem akkor sincs rá szükségem.

    Én általában mindent előretervezek. Mikor mit mennyiért akarok venni. Plusz általában van nálam egy minimális biztonsági tartalék. Általában célirányosan megyek mindenhová. Nem lófrálok csakúgy a vakvilágban és vásárolok össze mindenféle szart.
    Szóval őszintén mondhatom, hogy az elmúlt kb 10-15 évben amire részletesebben is visszaemlékszem még soha(!) egyszerse volt olyan helyzetem, hogy bármi nemű szükségem lett volna kártyára vagy a hitelkártyán tárolt plusz pénzre! Pedig voltam külföldön is párszor...

    Egyébként diákként anno volt amikor 3 kártyám is volt egyszerre... Majd leredukáltam egyre. Végül az is eltűnt. De jelenleg is van egy számlánk, amiről a lakáshitelt fizetjük. És ennyi. Úgyhogy igazából volt kártyám, fizettem kártyával sokáig sokszor sok helyen (igazából 14 éves koromban (cirka 16 éve) lett meg az első kártyám) és nem véletlen a döntésem. Bár tény, hogy az elmúlt 4-5 év ilyen téren történt fejlődésével nem feltétlenül vagyok teljesen tisztában.

    De akkor is furcsa, hogy pont a bankkártyások akarják megmagyarázni a kp-soknak a frankót, mikor az esetek 99%-ban mi nem panaszkodunk semmire ezzel kapcsolatban!
    Ha megfigyeled a cikkeket, blogposztokat és kommenteket a bankkártyások, bankszámlások azok akik panaszkodnak. Hol erre hol arra, hol a terminálok lassúságára, hol a tranzakciós adóra, hol az ilyen olyan negyvenkettedik adóra, hol meg arra, hogy 3 év alatt 4x lopták el az adait fake ATM-en keresztül (ez konkrétan a sógorom volt), stb stb stb...
    De hol láttál te "kp-st" arról panaszkodni, hogy húh milyen szar is kp-val fizetni... de rossz is ez nekem...
    Mert az elmúlt évek tapasztalata az, hogy az itthoni politikai és egyéb gazdasági intézkedéseknek köszönhetően az ilyen jellegű cikkek vége általában azt, hogy továbbra is jobban megéri kp-t használni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák