Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    válasz bambano #160 üzenetére

    Maradjunk annyiban hogy arra nincs kapacitása a NAV-nak hogy az összes Áfa kiutalást (amikor ugyebár konkrétan akár tízmilliós nagyságrendű összegeket utalnak a bankszámlára) tételesen leellenőrizzenek, tavaly második félévben a könyvelt cégeinknek úgy jöttek vissza a tízmilliók hogy a híre hamva nem volt kiutalás előtti ellenőrzésnek. Akkor csacsiság lenne azt gondolni hogy komoly profi profilozó gárda éppen a totális kontroll megoldásán fáradozik hogy pártízezer forint fekete jövedelmet megfogjanak annál a néhány százalék ügyeskedőnél. :DDD Saját tapasztalat, még az osztályvezető szinten is olyan dilettánsok ülnek hogy hihetetlen. Tisztelet a kivételnek, ismerek sok normális ügyintézőt közülük és elenyésző számban hozzáértőt is, de aki egy kicsit is profi ebben az könyvel és nem közalkalmazotti bértáblában tengődik.

    Meg amikor "cégtemetőket" számolnak fel nagy csinnadrattával, csak azt persze senki nem mondja ki hangosan hogy kb ez tizenéve megy és még a sarki fűszeres is tudta hogy kit kell keresni ha valamit meg kellett oldani "okosba" már a kezdetek óta. Akkor a NAV elképesztő nyomozó munkával ezt kideríti mikor már szó szerint milliárdokat vettek ki a rendszerből.

    Ezek után senki ne magyarázza el nekem hogy külön részleg ücsörög amiatt hogy fészbukos fotókat böngésznek hogy kit kéne ellenőrzés alá vonni. Kiül egy ember és összeírja egy BMW/Merci/Audi szervíz előtt a rendszámokat és a féle számlagyárost el lehetne csípni egy hét alatt. :DDD Max az lehet hogy egy pár ember kibulizta magának hogy munkaidőben fészbukozhasson és ezt legalizálták ilyen formán. ;]

  • osztraksajt

    őstag

    válasz bambano #166 üzenetére

    Ordítóan nyilvánvaló dolgokra sem ugranak ami kb 1 SQL sor lenne és minimum a csalók 20%-át megfogná. :DDD

    És ha lesz gépi kapacitása akkor a gép által kidobott célpontoknál ki fogja lefolytatni a vizsgálatokat, mikor mondom hogy a soktízmilliós kiutalásokat sincs kapacitásuk leellenőrizni? ;)

  • osztraksajt

    őstag

    válasz dabadab #169 üzenetére

    Kihagyod a tőkemegfelelőségi mutatót, hogy a bankoknak kvázi pénznyomtatási lehetősége van. A bank ha beraksz 100Ft-ot, arra kibocsáthat 10000 Ft hitelt, mert ugye elképzelhetetlen egy ideális világban hogy az összes hitel nem teljesítővé válik, a nem teljesítő hitelekre kell fedezettel rendelkezzen a bank.

    Pont ott volt a gond pl usa-ban, hogy a "piros" bank berakott a "kékbe" ezret és "kék" adott a "sárgának" ez lapján tízezer hitelt, a "sárga" meg adott a "pirosnak" ez alapján százezer hitelt, és még meg sem forgattuk csak egyszer.... és pikkpakk olyan pénzzel tudták rángatni a piacot amilyennel akarták, meg is lett a böjtje, mivel az elszenvedett bukók mögött semmiféle fedezet nem volt csak egy szép nagyra fújt lufi...

    Nagyjából a tőkemegfelelőségi mutató adja meg hogy egy bank egységnyi hitel kihelyezéséhez mennyi betéttel kell rendelkezzen, pont ezt regulázták meg erőteljesen a válság után, meg tiltották be hogy a pénzintézetek egymás között hitelezzenek csak úgy, de illúzióim nincsenek hogy ezt milyen kreatívan játsszák ki, és hogy kin fog ez a végén csattanni ha mégis durran....

    Szóval aki a pénzügyi rendszerben bármilyen szinten hisz az naív. Én használok kártyát alapvetően, de többféle devizában és fizikai aranyban is van jelentős mennyiségű készpénzem, hogyha mégis beszalad a gyatyába a madzag legyen mihez nyúlnom.

    [ Szerkesztve ]

  • osztraksajt

    őstag

    válasz edward2 #207 üzenetére

    Szerintem nem sok köze van már a korrupcióhoz. Azt már újabban kulturáltan, "tanácsadó" cégeken, ügyvédi szerződésekkel stb lezongorázzák ha nagyban megy. Az apró dolgok mint hálapénz stb is kiszorul, már előre az orvos magánpraxisában fizetsz "felügyeleti díjat" nem borítékban kérik újabban, legalábbis mostmár másodszor fordult elő velem rövid időn belül.

    Én pl azért állok vissza amiben csak lehet még a cégeimnél is készpénzre, mert minden egyes pénz átutalással legalább három ezrelék lecsiszolódik róla mint tranzakciós illeték. Mire egy vevő-kisker-nagyker-importőr-gyártó vonalon végigmegy az áru számold ki mennyivel lesz drágább csak emiatt, de még ha egy-két állomás ki is marad akkor is jelentős tétel. Egy bankkártya terminál fenntartása havonta 30-50k nagyságrendű összeg+a jutalékok is karcolják a 4%-ot, egy alacsonyabb árrésű szegmensben akár a fele is simán lehet az árrésnek. És nem érdekel mit lát a NAV, mindent fillért tisztességesen leadózok.

    De most voltam USA-ban, ott sem fenékig tejfel már a kártyahasználat, rengeteg helyen "no credit card accepted " felirattal találkoztam, csomó benzinkúton már csak komoly felár ellenében lehet kártyával tankolni, és elég sok helyen 1-2usd felárat simán felszámolnak kártyatranzakció díjként. Pedig ha valahol elterjedt a kártyahasználat akkor ott az.

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Snoop-y #219 üzenetére

    Nagyon sok embernél így volt ez nagyon sok évig mint nálad. Aztán változtak a dolgok. Neked van arra garanciád hogy ez nálad is így fog maradni? ;) Bár nagyban függ attól is hogy melyik ideális országban élsz. :DDD

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Bici #224 üzenetére

    "Aztán változtak a dolgok. Neked van arra garanciád hogy ez nálad is így fog maradni?"

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Degeczi #276 üzenetére

    Pont most van folyamatban két érdekes esetem, csak hogy rávilágítsak hogy nem feltétlenül alaptalan az hogy nem szívesen adom használom a kártyámat. Hozzátartozik hogy most voltam 3 hetet USA-ban, és az ottani etalonnak elfogadott kártyakezeléssel történtek ezek az esetek:

    1. Benzinkútnál tankoltam, és ott úgy van hogy először vagy leraksz X Kp-t és annyit tankolhatsz, vagy beterhelnek előre a kártyádra X összeget ami várhatóan biztosan fedezi a tankolásodat és a különbözetet visszarakják a kártyára. Namármost beterhelték a kb huszonnégyezer forintnyi összeget, és mivel már csak a bérelt kocsi visszadása előtti fullra tankolás volt csak, kb az egész tankolás volt 6K. Jelen pillanatban 2 héttel ezután a visszajövő pénznek nyoma sincs. Aláírt lepecsételt bizonylat megvan, tranzakciószám rajta, nem a mellettem lévő kocsiét ütötték rá véletlenül. Bank azt reagálta erre hogy rendezzem az elfogadóhellyel a vitámat. Igen, Los Angelesben, és ha ők !!!bizonyítottan hivatalosan igazolt módon!!! megtagadják a követelésem akkor foglalkoznak érdemben a kérdéssel, de az ügyintéző majdhogynem belemondta a telefonba hogy igyak rá hidegvizet. Bankot nem írok, de nem egy barázdarecsegtetői takszövről van szó.

    2. Hasonló eset szállodában, ott kb 12k kaució valahogy még mindig nem ért vissza 3 hét után se. Hozzáteszem hogy máshonnan 1-2 nap alatt simán visszajött a szállodai kaució, banki reakció mint az egyes pontban. E-maileznék a szállodával, csak valahogy nem reagálnak amióta megemlítettem az email-ben mi a gondom.

    Ez a kb 300k költésre 10% bukó, mert ahogy kinéz ezt a büdös életben nem fogom visszakapni. Drága a készpénz? Tavaly mikor mindent KP-val intéztem megúsztam pár dollár borravalóval a kp használatot ha azt költségnek vesszük. És normálisabb pénzváltónál jobb az árfolyam külömbözet mint a banki devizaelszámolásnál. ;]

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Degeczi #309 üzenetére

    Az lehet. De attól még az én pénzem bánja a mennyire rugalmas csodálatos bankkártyát. És ne lepődjünk majd meg minél inkább el fog terjedni annál inkább megjelennek a hasonló dolgok itt is. Ha jól emlékszem itt is volt valami netes szolgáltató aki ráterhelt a regisztrált kártyákra hirtelen 3k-t csak úgy éves díjként, elég nagy felzúdulás volt anno belőle, csodálkozom is hogy senki nem említette eddig.

    Akármennyire is ragozzuk a bankkártya egy kényelmi szolgáltatás, csak ugye rengeteg cég ékelődik ezzel a vevő és az eladó közzé: bank, kártyaszolgáltató, terminál üzemeltető, eladó bankja. Ezeknek bizony ára van és keresni akar a dolgon ezt valakinek meg kell fizetni, márpedig az a vevő lesz akárhogy is csűrjük-csavarjuk. Lehet azt mondani hogy a készpénzhasználatnak is van költsége, de naívság lenne azt állítani hogy a kártyahasználat ingyen lenne. És mivel időben és térben elválik a vásárlástól az ellenérték átadása, bizony megjelenik olyan rizikófaktor ami viszont a készpénzes fizetésben nincs benne. Persze van olyan kockázat is amit a kártyahasználat minimalizál, de az én meglátásom szerint ezek maximum egálban vannak, semmivel sem jobb a bankkártya mint a készpénz ha felhasználói szempontból nézzük.

    Ha az államnak meg annyira érdeke lenne a gazdaság ilyen formájú fehérítése akkor bármikor tranzakció-illetékmentessé tehetnék a kártyahasználatot, de erről szó sincs, csak gusztustalan pénzbeszedésről, amit végső soron megint az én zsebemből vesznek ki.

  • osztraksajt

    őstag

    Meg gondolom az is megvan hogy amint megszüntetik a KP-t egy enterrel vághatnak el a túlélés lehetőségétől. Sok fiatal van itt, nem olyan régen volt az a rendszer mikor ezt lelkiismeret furdalás nélkül meg is tették volna, hiába nem vagyok öreg, én még emlékszem rá. Maradjon meg a bankkártya mint egy kényelmi eszköz, de semmiképpen nem pártolom hogy kizárólagossá lépjen elő.

  • osztraksajt

    őstag

    válasz doc #425 üzenetére

    Azért azokat a kijelentéseket, amit egy új fizetési módot promótáló cikk említ meg forrás nélkül, fenntartásokkal kezelem.

    Ennek ellenére ugyan egy tavalyi cikk(2013-as), viszont megjelölt MNB forrás teljesen más nagyságrendet említ. És ebben nincs benne a tavaly év végi és az idei inflációt jelentősen meghaladó mértékű banki áremelkedések hatása.

    Félreértés ne essék, én is döntően bankkártyát használok ahol lehet. Nekem azzal van bajom hogy erőszakkal próbálnak efelé terelni és nem azzal hogy racionális/olcsóbb alternatívát kínálnak. Valahol meg kellene jelennie annak is hogy elvileg olcsóbb mint a készpénzhasználat, azonban ezzel pont ellentétes hogy havi szinten érzem ennek a költségét.

    Persze lehet azzal jönni hogy a készpénz árát az adókban fizetjük meg, a kártyahasználatot meg direkt módon, de én lennék a legjobban megdöbbenve ha átállva készpénzmentes fizetési módokra akkor kevesebb lenne az adó és nem mondjuk még 3 újabb stadion épülne hirtelen. ;]

  • osztraksajt

    őstag

    válasz olbaidhun #427 üzenetére

    Amíg mi fizetjük többek között pl a tranzakciós illetékből addig úgy gondolom tényleg összefonódik. ;]

    Az adózói morálhoz az is szorosan hozzátartozik hogy a választópolgár mit lát, mire használják fel a befizetett adókat.

    Persze részben kifogáskeresés sokaknál hogy mért nem akarnak fizetni (nem hiszem hogy tőlem sokkal több adót fizetne bárki is itt a fórumon, egy normálisabb pesti lakás kijönne az évente befizetett adómból) de engem is dühít amikor látom a mérhetetlen pazarlást, ugyanis az adó az állam működtetésére befizetett összeg aminek az elsődleges célja az infrastuktúrális, gazdasági, és szociális környezet biztosítása, nem pedig pártpolitikai hóbort finanszírozására önkéntesen összeadott adomány.

Új hozzászólás Aktív témák