Új hozzászólás Aktív témák

  • Reaper

    őstag

    válasz bambano #302 üzenetére

    Oké rosszul fogalmaztam, ilyenkorra már eléggé le van fáradva a fejem.
    - a fileon belüli feldolgozás rekordonként megy, viszont ezt meg tudja csinálni egymással párhuzamosan egyszerre. Egy részről azért amit említettél a partícionálás, másrészről meg mert, képes akár egy partíción is ezt egyszerre csinálni. Gondolok itt arra, hogy bejön egy file, ami tartalmazza A bankhoz, B bankhoz, C bankhoz tartozó 4 órás adatokat. Képes egyszerre futtatni mindenféle fennakadás nélkül, stabilan, elérhetően, automatizálva, hiba nélkül, beavatkozás nélkül.

    - én értem, hogy érted amit írok, csak úgy gondoltam hátha másokat is érdekel, hogy miről volt szó, ezért írtam pár plusz infót

    - még mindig azt mondom, hogy a probléma ott van, hogy nem éri meg egyesével foglalkozni a tranzakciókkal, mert rengeteg egyéb report jön-megy ezekkel a műveletekkel, a bakoknak sokszor olyan tranzakciós vonalon kell kommunikálni egymással amik különböznek, ezért egy átmeneti, köztes típust használnak ami szintén még egy plusz megálló az adatnak, plusz ezeknek a joboknak a saját authentikációja. Nem tudom máshogy megfogalmazni, egyszerűen túl nagy az egész rendszer ahhoz, hogy egyesével szórakozzon minden átutalással, nagyon nem hatékony. Amúgy ha napi szinten csinálsz ilyen fileokat, akkor gondolom részt veszel a developementben is, és tudod, hogy ilyen változtatásokat az életben nem fog egy épeszű manager sem jóváhagyni, mert nem "cost effective", és akkor még a fejlesztési költségről nem is beszéltünk.

    szerk.: azért most elgondolkodtatál, ha kapnék egy ilyen megbízást holnap, hogyan kezdenék neki...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák