Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Reaper #298 üzenetére

    teljesen mindegy, mit hiszel, hogy mit nem értek, a kötegelt feldolgozás akkor is arról szól, hogy egy kötegben van egy halom azonos munka és azt sorban egymás után elvégzi a rendszer.
    ez szöges ellentéte annak, amit állítottál, hogy párhuzamosan dolgozza fel a rendszer. nem, a kötegelt feldolgozás nem párhuzamos.

    mielőtt még pár funkcionális analfabéta belekötne, a mainframe-k alkalmasak párhuzamos feldolgozásra. nem állítom, hogy nem. azt sem állítom, hogy nem használják azokat így. azt állítom, hogy amit mondtál:
    (#293) GrimReaper: "kötegelt feldolgozásnak, hogy a mainframe pont a brutális mennyiségű tranzakciók párhuzamos kezelésére lett kitalálva valamikor 40 éve" nem igaz.

    annyira nem párhuzamosításra volt kitalálva eredetileg, hogy volt három partíciód, bg, f1, f2 és ezekben tudtál programot futtatni (még a multitaszkos idők előtt). tehát az a brutális párhuzamosítás az konkrétan *HÁROM* darab párhuzamosan futó programot jelenthetett.

    Szerk: "Nem tudom, hogy mondjam, hogy megértsd, de ezek úgy vannak kitalálva, hogy a "flat file" több százezer/millió tranzakciót tartalmazzon.": figyi, fogadd el a tényt, hogy értem, amit írsz. csak nem értek vele egyet. lényeges szemantikai különbség, márha tudsz ilyen apróságot értelmezni. és mint írtam, csak nem figyeltél, napi rutin számomra ilyen flat fájlok legyártása.

    "Amit te szeretnél az olyasmi, mintha bányadömpereket arra akarnál használni, hogy kézben elvihető köveket szállíts egyesével.": miért is? ha összevársz egy napi tranzakciót, akkor egyszer fut a jobod, egy darab, mondjuk, 200 millió soros fájllal. Ha meg 10 percenként futtatod, akkor meg 144x, 1,4 millió soros fájllal. egy tranzakció kiszolgálási ideje, lóerő igénye pontosan ugyanannyi marad, függetlenül attól, hogy várattad 4 órát vagy sem.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák