Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Degeczi #276 üzenetére

    Pont most van folyamatban két érdekes esetem, csak hogy rávilágítsak hogy nem feltétlenül alaptalan az hogy nem szívesen adom használom a kártyámat. Hozzátartozik hogy most voltam 3 hetet USA-ban, és az ottani etalonnak elfogadott kártyakezeléssel történtek ezek az esetek:

    1. Benzinkútnál tankoltam, és ott úgy van hogy először vagy leraksz X Kp-t és annyit tankolhatsz, vagy beterhelnek előre a kártyádra X összeget ami várhatóan biztosan fedezi a tankolásodat és a különbözetet visszarakják a kártyára. Namármost beterhelték a kb huszonnégyezer forintnyi összeget, és mivel már csak a bérelt kocsi visszadása előtti fullra tankolás volt csak, kb az egész tankolás volt 6K. Jelen pillanatban 2 héttel ezután a visszajövő pénznek nyoma sincs. Aláírt lepecsételt bizonylat megvan, tranzakciószám rajta, nem a mellettem lévő kocsiét ütötték rá véletlenül. Bank azt reagálta erre hogy rendezzem az elfogadóhellyel a vitámat. Igen, Los Angelesben, és ha ők !!!bizonyítottan hivatalosan igazolt módon!!! megtagadják a követelésem akkor foglalkoznak érdemben a kérdéssel, de az ügyintéző majdhogynem belemondta a telefonba hogy igyak rá hidegvizet. Bankot nem írok, de nem egy barázdarecsegtetői takszövről van szó.

    2. Hasonló eset szállodában, ott kb 12k kaució valahogy még mindig nem ért vissza 3 hét után se. Hozzáteszem hogy máshonnan 1-2 nap alatt simán visszajött a szállodai kaució, banki reakció mint az egyes pontban. E-maileznék a szállodával, csak valahogy nem reagálnak amióta megemlítettem az email-ben mi a gondom.

    Ez a kb 300k költésre 10% bukó, mert ahogy kinéz ezt a büdös életben nem fogom visszakapni. Drága a készpénz? Tavaly mikor mindent KP-val intéztem megúsztam pár dollár borravalóval a kp használatot ha azt költségnek vesszük. És normálisabb pénzváltónál jobb az árfolyam külömbözet mint a banki devizaelszámolásnál. ;]

Új hozzászólás Aktív témák