Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    "míg Magyarországon ugyanebben az időszakban a közönség 46%-a költött több mint ötezer forintot, illetve 2% több mint 20 ezer forintot videóközvetítésekre."

    Nagyon érdekes, én sokakat ismerek, akik néznek streameket, de talán senkit, aki jelentős összeggel (5000Ft felett) megdobta volna őket. Vagy csak nem vallják be? :D

    Félreértés ne essék, engem aztán nem zavar, ha valaki erre szórja a pénzt. A múltkor egy reggeli rádióműsorban a műsorvezető (talán Harsányi Levente volt a Petőfin, de meg nem esküdnék rá) szarrá fikázta a streamererket (lehet youtuberekről volt csak szó, nem tudom már), mert hogy csak a média dolgozói akik pénzt érdemelnek a munkájukért. Hát én hangosan felnevettem, mert így kapásból beugrott pár az ő szövegénél ezerszer színvonalasabbat küldő online streamer, aki fix havi fizu nélkül jobb munkát végez, mint az agyonfizetett sztár...

  • mepet

    addikt

    válasz #77646080 #2 üzenetére

    "míg Magyarországon ugyanebben az időszakban a közönség 46%-a költött több mint ötezer forintot, illetve 2% több mint 20 ezer forintot videóközvetítésekre."

    Streamereknek adott donationokról van szó.

  • mepet

    addikt

    válasz #21092864 #12 üzenetére

    Ezt a magyaros magyarozást vártam, bingó! ;]

    Nyilván, de ő fizetést kap. Közvetve azért, mert nézed.

  • mepet

    addikt

    Engem még nem győztetek meg. Azt írják a nézők 46%-a adot 5000felett a streamereknek az elmúlt 3 hónapban. Az majdnem a nézők fele. Szerintem itt valami félrement, az túl sok.

    Pl. egy magyar streamet néznek 1000-en. Tegyük fel, hogy a nézők átlagosan 5 különböző streamet néznek, és a nézők fele ad 5000Ft felett a nézett 5 csatornából egynek. Akkor is az jön ki, hogy minden 10. néző donateel 5000felett. Lehetséges ez szerintetek? Ez azt jelentené, hogy 3 hónap alatt egy 1000 nézőjű magyar streamnek 3 hónap alatt 500ezer Ft donate jön... Nyilván nem lehet ilyen egyszerűen kiszámolni, de az arányoknak stimmelnie kell. Lehetséges szerintetek?

    (Ne értsetek megint félre, a legkevésbé sem sajnálom tőlük, csak még mindig nem hiszem el, hogy a magyar stream nézők fele rendszeresen donateel.)

  • mepet

    addikt

    válasz #80123904 #18 üzenetére

    Idézzük kicsit hosszabban a cikket:
    "de az sokak számára újdonságként hathat, hogy a nézők jelentős összegeket hajlandóak költeni a saját videójátékozásukat élőben közvetítő úgynevezett streamerek támogatására. Az Egyesült Államokban a streamerek közönségének több mint egyharmada (34%) költött 50 dollárt vagy többet a kutatást megelőző 3 hónapban, míg Magyarországon ugyanebben az időszakban a közönség 46%-a költött több mint ötezer forintot, illetve 2% több mint 20 ezer forintot videóközvetítésekre."

    Ennyi, megvan, hol csúsztam el, szerintem én értettem félre!
    "Streamerek közönsége" az nem fedi le az összes videojáték stream nézőt.
    Pl. én, mikor nézek egy csgo versenyt a twitchen, akkor én video játék streamet nézek, viszont nem vagyok a közönsége egy bizonyos streamernek, mert az esl_csgo csatorna pl. nem egy bizonyos streamert takar, hanem csak a versenyt közvetíti.

    Tehát akkor kétféle értelmezést látok:
    1. a streamer közönsége = akik rendszeresen ugyanazon adott streamer adását nézi
    2. a streamer közönsége = akik subscribeoltak adott twitch csatornára.

    Az első esetben esetleg el tudom képzelni, hogy a rendszeres nézők fele donateel, bár nem tartom valószínűnek. Ha pedig a 2. eset az igaz, akkor aki 4 különböző csatornára subscribeol, az máris többet költött, mint 5000Ft, tehát így könnyen meglehet az a bizonyos 46%... Az utóbbi esetet tartom valószínűbbnek, azt könnyebben tudták mérni. :)

Új hozzászólás Aktív témák