Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • luw2win

    őstag

    válasz dabadab #7 üzenetére

    Persze pejorativ modon ertettem, csak arra celoztam hogy lenne hol osszevarrni azt a bizonyos penzzsakot hogy ne csurogjon mar mindenhova a belevaloja feleslegesen.

    Az meg a masik hogy fejlesztjuk az oktatast, kozben meg a kepviseloink elfelejtettek irni, es csak multitouchos kijelzon tudnak gepelni :U

    Skynet258: :DDD

    Cathfaern: Ez mind rendben van, csak van prioritas...es szerintem nem ez tartozik az elso helyre, van mit fejleszteni az orszagban... nem az iPad2-tol lesznek jobb utaink, szebb varosaink stb. Mivan az eddigit az iPad 1-re fogtak? Mindegy most megkapjak, kivancsi leszek mi lesz, de van par tippem

    na jolvan en lealltam a trollkodassal

    [ Szerkesztve ]

    .“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

  • róland

    veterán

    válasz dabadab #7 üzenetére

    Sok papír megy el feleslegesen. Már 10 éve notebook kellett volna önkormányzati bizottsági tag szintig. (Dolgoztam képviselő-testület mellett, így van rálátásom, mennyi papír is fogy, amibe bele sem néznek a képviselők.)

    http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

  • Dany007

    veterán

    válasz dabadab #7 üzenetére

    Pedig én is pont ezt akartam kiszámolgatni...
    Mi Cannon 80 grammos papírt használunk a nyomtatókba és jegyzetelni meg fénymásolásra, gyorsnyomdai anyagokra stb...

    Az 500 darabos csomag 850 forint. Innen már csak matek az egész. 16,3 millióból 9.588.000 80g-os papír vehető. Vagyis fejenként 80.000 darab. Vagyis 76 oldal / fő / nap 5 éven át.

    Persze ehhez tudni kéne, hogy mennyi papírt használnak el naponta. Gondolom változó a mennyisége, de mégis egy éves átlagot jó lenne tudni. 1-1 meeting alkalmával nálunk is fogy a papír rendesen, szó se róla. Tervekből mire mindenki kap egy példányt az már fejeként 3-4 oldal is lehet. Plusz az e-mailek, meg a nyomatok előképei stb stb... Tehát mondjuk egy nagyobb munka idején ez lehet akár 20 lap / fő is. Viszont ilyen munka nincs minden nap, inkább minden negyedévben egy.
    Szóval ha 5 évnél tovább terveznek iPadekkel és több, mint napi 76 oldal / fő megy el, akkor gyakorlatilag megérheti. Viszont akkor tényleg ne legyen nyomtatás 5-6 éven át.

    Egyébként meg erőteljesen kétlem, hogy ennek tényleg havi 170k megtakarítása lenne. Mert az még okés, hogy a 3G költség egyenlő lehet a nyomtató patronok költségével. Na de honnan jön az a plusz havi 170k? :D
    Na mind1, ez tényleg csak úgy érné meg, ha megszüntetnék a nyomtatást ilyen céllal, és legalább egy évtizedre terveznének, amit erősen kétlek.
    Szerintem nem tudnak mit csinálni jódolgukban. Valakinek k...ra megtetszett az iPad és beadta a hype-ot a többieknek :D Aztán kreáltak hozzá egy jó kis indokot, ami még talán részben hihető is, és már mehet is az iPad biznisz.

  • baluka26

    veterán

    válasz dabadab #7 üzenetére

    Majdnem szétb×tam a monitort, amikor ezeket a sorokat olvastam:
    "Most is épp ezen írom soraimat, egy hivatalos munkavacsaorán vagyok Brüsszelben, az Európai Néppárthoz tartozó Európai Bizottsági tagok és frakciónk elnöksége vannak jelen. Kicsit udvariatlan dolog blogot írni vacsora közben..."
    Ha leírnám a véleményemet, kapnám a permbant, aszem....
    MIÉRT NEM várták meg a NoteSlate-t?
    Azzal lehetne spórolni :)

    [ Szerkesztve ]

    They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

Új hozzászólás Aktív témák