Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz dabadab #7 üzenetére

    Pedig én is pont ezt akartam kiszámolgatni...
    Mi Cannon 80 grammos papírt használunk a nyomtatókba és jegyzetelni meg fénymásolásra, gyorsnyomdai anyagokra stb...

    Az 500 darabos csomag 850 forint. Innen már csak matek az egész. 16,3 millióból 9.588.000 80g-os papír vehető. Vagyis fejenként 80.000 darab. Vagyis 76 oldal / fő / nap 5 éven át.

    Persze ehhez tudni kéne, hogy mennyi papírt használnak el naponta. Gondolom változó a mennyisége, de mégis egy éves átlagot jó lenne tudni. 1-1 meeting alkalmával nálunk is fogy a papír rendesen, szó se róla. Tervekből mire mindenki kap egy példányt az már fejeként 3-4 oldal is lehet. Plusz az e-mailek, meg a nyomatok előképei stb stb... Tehát mondjuk egy nagyobb munka idején ez lehet akár 20 lap / fő is. Viszont ilyen munka nincs minden nap, inkább minden negyedévben egy.
    Szóval ha 5 évnél tovább terveznek iPadekkel és több, mint napi 76 oldal / fő megy el, akkor gyakorlatilag megérheti. Viszont akkor tényleg ne legyen nyomtatás 5-6 éven át.

    Egyébként meg erőteljesen kétlem, hogy ennek tényleg havi 170k megtakarítása lenne. Mert az még okés, hogy a 3G költség egyenlő lehet a nyomtató patronok költségével. Na de honnan jön az a plusz havi 170k? :D
    Na mind1, ez tényleg csak úgy érné meg, ha megszüntetnék a nyomtatást ilyen céllal, és legalább egy évtizedre terveznének, amit erősen kétlek.
    Szerintem nem tudnak mit csinálni jódolgukban. Valakinek k...ra megtetszett az iPad és beadta a hype-ot a többieknek :D Aztán kreáltak hozzá egy jó kis indokot, ami még talán részben hihető is, és már mehet is az iPad biznisz.

Új hozzászólás Aktív témák