Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz dabadab #7 üzenetére

    Pedig én is pont ezt akartam kiszámolgatni...
    Mi Cannon 80 grammos papírt használunk a nyomtatókba és jegyzetelni meg fénymásolásra, gyorsnyomdai anyagokra stb...

    Az 500 darabos csomag 850 forint. Innen már csak matek az egész. 16,3 millióból 9.588.000 80g-os papír vehető. Vagyis fejenként 80.000 darab. Vagyis 76 oldal / fő / nap 5 éven át.

    Persze ehhez tudni kéne, hogy mennyi papírt használnak el naponta. Gondolom változó a mennyisége, de mégis egy éves átlagot jó lenne tudni. 1-1 meeting alkalmával nálunk is fogy a papír rendesen, szó se róla. Tervekből mire mindenki kap egy példányt az már fejeként 3-4 oldal is lehet. Plusz az e-mailek, meg a nyomatok előképei stb stb... Tehát mondjuk egy nagyobb munka idején ez lehet akár 20 lap / fő is. Viszont ilyen munka nincs minden nap, inkább minden negyedévben egy.
    Szóval ha 5 évnél tovább terveznek iPadekkel és több, mint napi 76 oldal / fő megy el, akkor gyakorlatilag megérheti. Viszont akkor tényleg ne legyen nyomtatás 5-6 éven át.

    Egyébként meg erőteljesen kétlem, hogy ennek tényleg havi 170k megtakarítása lenne. Mert az még okés, hogy a 3G költség egyenlő lehet a nyomtató patronok költségével. Na de honnan jön az a plusz havi 170k? :D
    Na mind1, ez tényleg csak úgy érné meg, ha megszüntetnék a nyomtatást ilyen céllal, és legalább egy évtizedre terveznének, amit erősen kétlek.
    Szerintem nem tudnak mit csinálni jódolgukban. Valakinek k...ra megtetszett az iPad és beadta a hype-ot a többieknek :D Aztán kreáltak hozzá egy jó kis indokot, ami még talán részben hihető is, és már mehet is az iPad biznisz.

  • Dany007

    veterán

    válasz róland #27 üzenetére

    Az szép mennyiség. Nem tudtam.
    De azért ennek a java része ahogy írod is felesleges. Pazarlás egy az egyben.
    Szóval lehet, hogyha ezt a pazarlást visszaszorítanák minimumra és tényleg csak a szükséges dokumentumok lennének kinyomtatva máris jobb lenne a helyzet.
    Spec. nálunk is irdatlan pazarlás megy ilyen téren. A papírhasználatot a felére lehetne csökkenteni csak azzal, hogy ésszerűen nyomtatunk és csak azt ami szükséges.

    Nálunk laptop nincs, de mindenki gép előtt ül. Így akár egy hálózaton belüli konferenciahívással minden meg lehetne oldani és egy darab papírt se kéne nyomtatni hozzá. Ja és még iPad se kéne : )

  • Dany007

    veterán

    válasz engusz #45 üzenetére

    "Audi S8 autója, milliós havi fizetése, notebookja, iPadje, svájci bicskája... csak legyen kézzel fogható eredménye a munkájuknak."

    Ha az én főnököm így állna hozzá már rég milliárdos lennék :D
    Nehogymár a 'csillagos eget' is lehozzuk nekik csak azért mert éppen teszik a dolgukat... :F
    Persze, már az is nagy dolog lenne ha lenne érdemi felmutatható eredmény...

  • Dany007

    veterán

    válasz buzus #89 üzenetére

    Pont ezt akartam mondani én is. Ma reggel hallottam.
    8 millió példányban kellene kinyomtatni és szétküldeni mindenkinek...
    Tudom én, hogy nem tud mindenki netezni vagy net elé ülni, de feldobni a netre egyszerűbb megoldás lenne...

  • Dany007

    veterán

    válasz bigga #98 üzenetére

    Nekem annyira nem tetszik. :)
    Tény, hogy az a 101 forint / példány + kiszállítás olcsó. Bár 8 milliós példánynál már irdatlan kedvezményekről beszélhetünk amúgyis.
    Engem leginkább a végösszeg zavar. Az a 800 millió... :U
    Mert ha mondjuk az egészet fognák egy PDF-ben és felraknák a netre, talán olcsóbban kijönnének a végén. :)
    Nem hinném, hogy olyan magas számot képviselnének azok, akiknek ma itthon semmilyen lehetőségük sincs internetelérésre. Persze, ezen lehetne vitázni, hiszen sok nyugdíjas azt se tudja mi az, de még így is olcsóbb lenne, ha mondjuk csak annak a szűk rétegnek postázzák ki és nem mindenkinek.

    "Inkább mindenki kapna ingyen, aki kéri."

    Ez is egy jó megoldás. Én spec nem mertem leírni, de szerintem jórésze gyorsan a kukában fogja végezni így is. Teljesen fölösleges pénzkidobás az egész...
    Ha felraknák a netre, akkor akit tényleg érdekel az így vagy úgy de megtudná oldani, hogy megnézze. Még egy idő nyugdíjasnak is biztos van olyan személy a családjában aki tudna neki segíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Balinov #102 üzenetére

    Asszem valahol írtam a festékpatront is, mint költség :)
    Ettől függetlenül ne mond már nekem, hogy az iPad 2, 3G-s változat, gondolom mobilnet előfizuval belátható időn belül gazdaságosabb, mint a nyomtatás?
    És ezt úgy értem, hogy csak azon dokumentumok kinyomtatása ami ténylegesen szükséges és hasznos és nem végzi a kukában két napon belül. Ja és mindez egy már meglévő notebook mellett... Ugyanmár...

    Ettől függetlenül, nesze neked iPad "spórolás", ha 8 millió példányban nyomtatják ki az alkotmányt és küldik szét...

Új hozzászólás Aktív témák