Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz gabor.79 #12 üzenetére

    a Vénusz bolygó tanulmányozásakor jöttek rá hogy mennyire veszélyesek a melegházi-gázok. És hogyha a Vénuszon megszaladó üvegházhatást tudtak létrehozni, akkor a földön is veszélyesek.

    szerintem akkor volt a nagy deo-spray váltás.

    inkább a hadiiparral van baj.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz gabor.79 #22 üzenetére

    rengeteg probléma van a világon, de a csillagászat legalább az emberiség javát szolgálja, akár tágabb, akár egyéni szinten nézzük.

    Én pld. örülök neki, mert érdekel. kva nem értek hozzá de érdekel. .-)))

    az a baj, hogy az emberiségnek minél többet meg kell tudnia a környezetéről csillagászati mértékekben, és nincs elég korán lindítani más bolygókon a terraformálást. A nap felől jövő üstökösöket már csak nagyon későn lehet pld. észlelni, hogy fel lehessen készülni ellene. Szupervulkán is egy létező veszélyforrás pláne a felsőbb légkörökbe kilövelt hamu miatt, mert amire ott az eloszlik, a föl egy része jégkorszakba borul.

    " ... Mi lenne, ha inkább rendet tennénk a saját házunk táján ... "
    engem spec. itthon a stadionok meg a kisvasút jobban zavarnak, mint a csillagászat kutatására költött pénzek.

    " .... hogy ne legyen környezetszennyezés, ne irtsuk egymást, hogy ne kelljen elmenekülni ebből a kuplerájból? Nem egyszerűbb? .... "

    ez lenne a legjobb, de ehhez a földön jelenlevő globális méreteket öltött egyeduralkodó Fogyasztói társadalmat kellene felszámolni, amely egyeseknek rengeteg pénzt, a rengeteg pénz meg hatalmat ad.

    de nem fogják azt mondani, hogy fogyassz kevesebb áramot, hogy vegyél használtan autót, hogy számoljuk fel a felesleges iparokat .... hippiknek kéne a földet irányítani ...
    // már ha nem szívták volna el a zösszes agyukat .-))))))) //

    fogyasztói társadalomban egyet mondanak: fogyassz!. Reklám mindenhol. tv rádió offline online.
    egy környezettudatos társadalomban nem a környezettől el, hanem a környezet felé fordítanák az embert.

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz gabor.79 #26 üzenetére

    teljesen igazad van
    nem élünk, csak létezünk
    haver küldte ... kva jó .... hun sub - eng sub

    szabadon tartott rabszolgák, művelt rabszolgák vagyunk, építjük egész életen át azt a kib.szott fogy. társadalmat ... ami a mi életünkbe se készül el ....
    ez nem élet, egész nap azzal foglalkozni, hogy másnak mi a jó (mert erről szól a munka .... )

    a csillagászat azért lenne fontos, mert ha az ember megpróbálja kicsit is megérteni a csillagok világát, felismeri hogy mekkora ajándék, hogy a földön kialakult az élet, és hogy mennyi midnen kellett hozzá hogy a mai napig is fennmaradjon:

    nem csak hogy a "zöld-zónában" legyen a bolygó, de
    - kell a jupiter (meteorok, aszteroidák, üsötkösök)
    - kell a hold
    - kell a vas-mag magnetoszféra miatt
    - kell föld forgáastengelyének dőlésszöge
    - kell a tektonikus mozgás (Vénuszon nincs, nem tudja leadni a hőt)
    - kell a légkör (a marsnak gyenge a gravitációja, és a légkör elillant)
    - centrikus pályán kell lennie a bolygónak, extrecrikuson baktériumokon kívül nemsok minden tudna megmaradni míg újra a nap közelébe ér
    - minden bolygónak a naprendszerben is valamennyire rendnek kell lennie, mert ha egy másik bolygó excentrikus pályán megközelítené a földet, akkor a kisbolygó övezetet felkavarván a föld felé zavarhatna sok aszteroidát.

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Hieronymus #30 üzenetére

    a fogyasztói társadalom kb. 200 éve épül.

    " ... Ugye te az idősebb fórumozók közé tartozol?! ... "
    40-en leszek jövőre...
    " ... A szocializmus építésének analógiáját alkalmazod. ... "
    aha ... szerintem meg kicsit nagyon tele lett a f.szom azzal, hogy
    - munkába kell járni - kiesett idő, energia .. napi hány órákat ingáznak az emberek?
    - olyan helyen kell lenni ami nem az otthonom, nem az ahol "szeretek lenni"
    - olyan emberekkel akikkel nem biztos h a szabadidőmet is együttölteném - szóval olyan emberekkel kell napközben lennem, ami nem az én választásom, többet van az ember a munkatársaival mint a családjávl, barátaival
    - azt kell csinálnom egész nap, ami valaki másnak jó, mert én aztán kva lesz.rom hogy hogy néz ki az a szórólap
    ez heti 40 órában, plusz a túlóra plusz a bejárás, hétvégente meg takarítás, mosás, és van 20-25 nap szabadságod egy évben. röhej. pofátalnság. ez nem szabadság ... ez kimenő.

    nekem ebből lett elegem, őszintén szlva nem tudom Te miről beszélsz.

    " .... Nem a hadiipar a gond. A hadiipar fejlesztései idővel átkerülnek a polgári felhasználási területekre. Hadiipar nélkül ma nem lehetne viszonylag pontos navigációnk. Jó minőségű edényeink és tartós élű, fémmentes késeink. .... "

    a hadiipar nélkül is meglehetnének ezek a fejlesztések .... nem a hadiipar termeli ki ezeket a mérnököket ... csak alkalmazza ...

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Hieronymus #30 üzenetére

    "Hadiipar nélkül ma nem lehetne viszonylag pontos navigációnk."

    igen :))
    mert a totál pontos-t a hadiipar nem adja ki :))
    annyira kedves :DDD édibédi :DDD

    belegondoltál már abba hogy a lőtereken hány állat sérül, hal meg, fossa magát őssze, lesz idegbajos amikor gyanutlanul bemegy egy lőtérre, és elkezdődik a ramazuri?

    Hevernek megcsonkítva, haláltusájuktól mikor váltja meg őket a kegyes halál, ha már élni nem tudnak az emberek pöcsméregetése miatt, akkor legalább szenvedés nélkül távozhassanak? Mennyire öncélú, kegyetlen az ember?

    ez ... a fogyasztói társadalom
    teljesen elidegenít a természettől .... mintha ott se lenne, mintha a természet az ember érdekeit szolgálná csak.

    pedig természet nélkül nincs paradicsom a hipermarketek hűtőpolcain.
    a földekről kerül be a fogyasztói társadalom üvegburka alá.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Hieronymus #35 üzenetére

    -- a fogyasztói társadalom teljesen elidegenít a természettől ..
    ----- Ezt hogyan kell értelmezni?

    szó szerint

    indirekt módon történik, nem direktben, védekező mechanizmus ez a fogy. társadalomban.
    - az állatok nem más mint vagy érdekesség egy tudományos filmbben, vagy a boltok polcain beárazott "termék" .... ami valaha élő volt.senki nem is gondol arra, hogy valaha az egy élő állat volt, voltak érzései. Le van degradálva a tehén arra a szinte, hogy lapocka tarja comb nyelv.
    - kozmetikai ipar - állatkisérletek
    - ruházati ipar - hosszú a lista, pedig ma már elő tudunk állítani magunk is műbőrt, .... a prémet végképp nem lehet kimagyarázni ....
    - hajózási útvonalak, ..... de belegondolt már egy motorcsónakos is, hogy amíg ő döngeti a gépet, alatta éppen mások élnek? Teljes érzéketlenség .... bele se gondolunk, ezön kbe se jut ez .... mert nem is mondják ... csak hogy élvezd az életet azon a csúcsszuper motorcsónakon. jahát a crossmotorosoktól akik úgy mennek a határba hogy kilométerekről lehet hallani a recsegést .... normálisan nem lehet? Neki az a szórakozás, hogy 60.80.100-al száguldozik a határba, nyulak hollók varjak meg néznek h ezmifasz volt ....
    - kutyatartásból is divat lett, állattenyésztés - sok fajta-kutyának van fajta jellemző betegsége .... a fogy társadalom beállította úgy a kutyákat. ,mint egy divbatcikket. mint egy ruházati, vagy lakáskelléket, dekorációt.
    - rovarírtás rágcácsló írtás ...
    egyszerűen a fogy társadalomban semmi jel nem utal arra, hogy az állatokban az élőlényt tisztelné ....
    ... hogy mondaná: ne taposs el egy bogarat puszta jókedvből. A fogy. társadalom szól az emberekhez az állatok ügyében azon a csatornán ahol a reklámot tolják? Nem. Mert nem érdeke, hogy az emberek elkezdjenek a természetes életmódhoz, a természethez vonzódni, megismerni .... KAPCSOLATOT LÉTESÍTENI . ufóval persze ... azt mindenki akar. De a kismacskájával, .... a növényekkel? Megismerni? Megérteni?

    Elmondják, hogy egy kutyában mekkora szeretet van?
    azt nem. Az nem fontos, hogy tudd, mit is veszel meg, csak fizess.

    És nem az emberek a hibásak, hanem akik nem mondják el ezeket. mert az emberek nagyrésze csak megy a soidrással, nincs ezzel ideje foglalkozni, és ha nem ébred rá a növényvilág és az állatvilág jelentőségére , akkor úgy fogja leélni az életét, hogy a réten bosszantó elemként éli meg a hangyákat, ha kiköltzik, akkor veszi az ultrahnagos vakondriasztót, és rohan vissza a betonba mert hogy a fű beletörik a hófehér nadrágjába.... de azt nem mondják el senkinek, hogy ha nem lennének rovarok, akkor emlősök, emberek se lennének .... a növények, állatok jelentősége teljesen el van tusolva.

    növényekre belegondol valaki is, hogy az egy élőlény? Persze h nem mert nem mondják, .... nem mondják mert akkor meg kellene állítaniuk az egész gépezetet, amit fogy. társadalomnak neveznek, hiszen így nem lehet békében és harmóniában élni a természettel ahogy ez most folyik.

    gyümölcsfáknál is mi van? csak a kapzsiság. Azért metszik hogy több gyümölcsöt teremjen.
    ez az önzés - még több gyümölcs
    és ez a kegyetlenség - leszarja, a növénynek, annak a másik élőlénynek ez milyen

    ez a kettő - önzés és kegyetlenség - a fogyasztói társadalom hagyataka ....
    önzők vagyunk: kell az új iphone megin (meg amit a reklámok belénk öltek) .... és kegyetlenek: mert nem tudunk segíteni ha látunk is hajléktalant - hiszen nem is nekünk, magánembereknek kellene rajta segítenünk, hanem az államaparátusnak - és érezzük is, hogy jó lenne valamit tenni ... de nem tudjunk az új iphone-ról letenni ... önzés és kegyetlenség. minden kell, és semmit se adok.

    a greenpeace is elmehet a p.csába, amikor figyelemfelhívásként lebombló festéket tettek a folyóba .... búvárkodjon már ő a lebomló festékes vízben szemüveg nélkül.
    Bármely egysejtű több a szememben mint egy greenpeaces aki festéket önt a folyóba ... a baromállat megtisztelő kifehezés rá, meg a gyökér is ....

    valaki mondta valahol hogy a környezetvédelem valójában csak embervédelem.
    addig szól a környezetvédelemről, amíg az embernek számára fontos.
    amikor elérkezünk egy olyan ponthoz, hogy az embernek nem baj, minden más meg úgyis le van szarva, akkor csináljuk.

    szemétszigetek az óceánon, atomerővművek visszakapcsolása.
    nem leállítunk néhány ipart, ami felesleges már, és továbbra sem 20 évre terveznek meg egy kávédarálót hanem egy évre. autót sem 50 évre csinálnak.

    tervezett elavulás. minél több ipar. a természet nem számít, amíg bírja.

    de még egy dolog ahol látszik, mennyire el vagyunk idegenítve a természettől.
    karácsony - karácsonyfa
    egy hét múlva lehet már hullik a levele, és valaki sípolni kezd, hogy ki kell dobni, mert hulliiiiiik

    igen .... hullik .... mert meghalt .... (1 perces néma csebdet megérdemelne minden fenyőfa)
    mert az egy élőlény volt, és az életének a fonalát elvágták, .... így kezdődik a szeretet 3 napos ünnepe. csontokon való táncolás, érzéketlenség, tudatlanságban tartás. dodb ki, összeszedjük. És tele van karácsony után halottakkal a város. Ésszerűtlen, szükségtelen, érzéketlen, kegyetlen,

    mert nem kezdhetik el felhívni a figyelmet a környezetre, mert dominóként kellene összeomlasztani az egészet a hadiipartól kezdve autóiparon át mindent .... hszen mivel lehet megmagyarázni annak szükségszerűségét pld. hogy pillangóhimnzéses késeket adnak már el? Az 50 éves kés nem vág?

    tudatos életmód ...

    mi az hogy gaz? Gyom? Ékes példája ez annak, hogy hogy ledegradálja a fogy. társadalom a növényvilágot.
    hogy meri valaki gaznak mondani egy növényt, aminek egy "hibája" van: életképesebb mint a haszonnövények. ... csak épp nem termel "hasznot"? És emiatt teljes megvetéssel viseltetnek az emberek iránta. hiszen a fogy tásadalom csak ennyit kommunikál róluk: gyom - gyomírtó.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz dabadab #42 üzenetére

    " ... Úgy érted, hogy sokkal jobb volt addig, amíg olajerőművek működtek helyettük? .. "

    nem
    úgy értem, hogy környezetünk megóvása érdekében nem a minél nagyobb energia igényeket kellene kiszolgálnunk, hanem leállítani a felesleges iparokat
    autó, háztartáási cikkek, stb
    és 50 évig működő elektronikai cikkeket csinálni, ... csak ez nem érdeke a fogy. társadalomnak
    tudnánk pedig? igen.

    ezért fontos a csillagászat, mert minél nagyobb mélységébe tekintesz bele a világűrbe, annál nagyobb az esélye, hgy megbecsülendő értéket fog jelenteni az ember számára a föld bolygó, és annál inkább elhalványpodik annak jelentősége, hogy most oled van a falon, vagy csak sima lcd, hogy most új kocsival jársz, vagy egy 15 évessel.

    a fogy. társadalom csak felszínes dolgokat tud adni
    az igazi értékek mellett elmegyünk, és úgy éljük le az életünket, hogy fel sem fogjuk, milyen csodálatos a mi bolygónk, a természet, az élet. mind a földön levő élet, mind a saját életünk.

    rabszolgák vagyunk a saját rendszerünben. önnön fogjaink.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #06658560 #45 üzenetére

    " ... A lekapcsolt iparokkal kezdhetjük a főbe lövést veled és családoddal? ... "

    vedd megtiszteltetésnek, hogy egy ilyen után egyáltalán szóba állok Veled

    " ... Vagy megint nem sikerült végig gondolni, csak egy gyönyörű régen minden jobb volt és de védte a környezetet kamu illúzió drogos felhőjében rekedtél? ... "

    Te hol olvastál ilyet tőlem, hogy "régen minden jobb" a természettel, természetes életmóddal kapcsolatban?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #06658560 #64 üzenetére

    " .... a hajó alatt élnek más lények pl. És, mi van akkor, elférnek, nem? .... "
    http://www.origo.hu/tudomany/20101026-a-zajos-vilag-a-halakat-sem-kimeli.html

    egyszer egy nagy fehér busz úgy "előzött meg" - kerékpárral voltam - hogy nekem át kell csapódnom a jobb sávba.

    pár centire ment el mellettem
    pirosat kapott ... utánamentem .... balhéztam

    rám néz vigyorogva és aszongya hogy: "dehát elfértünk nem?"

    most megkérdezhetném gyunyosan: "Nem Te voltál?"

    de tudom, hogy rengeteg terület van, amihez nagyon értesz, nem buszsöfőr vagy, .... hanem sokkal okosabb mint én, de ne a személyemet kritizáld, hanem cáfolj meg valamit abból amit írtam. Kiteregettem a gondolataimat.

    Cáfolj meg bármit. akármit.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Virág et. #48 üzenetére

    Tiszteletem!

    lőtér: madarak, mókusok, rágcsálók, rovarok, növények

    Hans és Chang:
    az egy kérdés, hogy az emberiség meg tudná-e tenni azt, hogy azt mondja: elég, amit eddig elértünk az iparok 90%-val, itt megállunk. Nem kellene senkinek sem éhenhalnia, hiszen eddig is tudott a föld elég élelmet termelni. Csak nem kellene pénzért árulnia. Más rendszert ki lehetne találni. .... de én csak egy dtp-operátor vagyok, aki úgy gondolja, látja a problémát, de tudja ... , a megoldással rá már nem képes szolgálni.

    Ha látom h egy kerékpárnak meg van repedve a tengelye, szólok, de megcsinálni nem tudom.

    mivel sem a világ vezetőinek nem érdeke, hogy változás legyen, és mivel az emberek el sem tudják képzelni az életet a fogyasztói társadalmon kívül, ezért sem kezdeményezés, sem változás nem lesz.

    2015 májusában jött el az életemben a fordulópont amikot végleg elegem lett az egészből. én nagyon méllyen benne voltam. nem napi 8 órát, hanem volt hogy évekig (4) átlag 11-et, sok hétvége (volt h 5 hétig h-v h-v h-v h-v h-v, és utána (8 év) is rengeteg túlóra, és rengeteg hétvégézés, mindezt miért? hogy 30 évig fizessem a hitelt 30 m2-es lakásra meg berendezzem arra ami nem is vagyok? Aszisszük hogy boltokban kapható dolgokkal ki tudjuk fejezni személyiségünket, vagy otthonossá tehetjük. De nem tudsz harmóniában élni azokkal a dolgokkal, amiket valaki más csinált. Amit Te csinálsz, az vagy Te magad ... visszatükröz Téged, megismered magad belőle, elfogadod, hogy Te ilyet tudsz csak csinálni, ... de ez az önelfogadás első lépése, és a boldogsághoz vezető út is szerintem.

    Én legalábbis így érzem, és mivel ember vagyok, nem más mint a többi, ezért azt gondolom, nem valós értékek mentén éljük az életünket a fogy. társadalomban.

    szerintem az életünket, ami adatott, elpazaroljuk "munka" címén. Szerintem többet ér, ha mindent magadnak csinálsz meg. Önismeretet ad. Tükröt tart eléd, hogy amit megcsináltál, az vagy Te.

    Én is ember vagyok. Szerintem nem sok különbség van köztem és más emberek közt, és azt tudom mondani, hogy boldog vagyok. Alig van valamim. 18m2-es hétévgi házban lakok két kutyusommal a határ mellett, le kéne még szigetelni a plafont, nincs bevezetve még a víz (azt is én fogom megcsinálni, slaggal), van egy 18 éves skoda feliciam, egy nagy lcd tv-m, két rozzant laptomom, meg asztali gép munkára amit hitelre vettem, de mégis sosem éreztem magam olyan boldognak mint most ....

    ott vagyok ahol szeretek lenni, de még nem azt csinálom, amit szeretnék. még dolgoznom kell itthonról egy bp-i cégnek ...

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz gabor.79 #52 üzenetére

    " ... Nem kötelező részt venni a fogyasztói társadalomban ... "

    persze, nem kötelező ... csak aki akar, annak is baromi nehéz.

    én kiköltöztem 2015-ben, és talán már 2019-ben menni fog az önfentartás 90%-95%-ban.

    ha lett volna 2 millióm kp-ban, akkor egyszerűbb lett volna, mert ha valaki ki akar szálni a fogy. társadalomból, kell pénz mire a saját termésedet tudod fogyasztani, és nem kell a boltit megvenni.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Silεncε #101 üzenetére

    a paradicsomot azért termeli a növény
    szóval erre a kérdésre a válasz az hogy "nem".

    de például én már bánom h gyerekkoromban szórakozásból tépkedtem a növényeket, szöcskék lábát. Ez kellene hogy megkülönböztessen bennünket az állatoktól, hogy szórakozásból nem ölünk, mint a kutyusaim is vakond gyík .... hanem megtanuljuk becsülni a természetet, növényeket, állatokat, értékelni azt, és vele harmóniában élni

    szeritem ennek sokkal több értelme van, mint hogy most vállalkozás, sok pénz sok autó, sok nyaraló.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz #40553216 #183 üzenetére

    nem szeretnék válaszolni, - hiba volt hogy elvittem ebbe az irányba a topikot - mert abból fakad a nézetem, amivel elő mertem hozakodni, hogy néha elgondolkozom, vajon egy másik faj hogy élhet a ő bolygójukon?
    ... és utána jön a keserű szájíz, hogy:
    .... csak mi nem egy másik faj, hanem az ember vagyunk. És próbálom elfelejteni az egészet.

    ... és innentől kezdve nem rabolnám senki idejét.

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz gabor.79 #201 üzenetére

    " .... De erre való a valószínűségszámítás, és ha kijön, hogy nulla az esély, akkor nem érdemes vele foglalkozni, amíg vannak ennél fontosabb problémák. .... "

    ez egy olyan probléma amivel a lehető legtöbbet kell foglalkozni.
    mert mire a problémával szembekerülünk, már készen kell állnunk technológialag

    mind az észelelést fejleszteni kell, mind az elhárítást.

    nap felől jövő üstökösöket lehet már túl későn lehet csak észlelni, míg az aszteroidák mozgását folyamatosan figyelik, katalogizálják.

    ezért fontos a terraformálás, hogyha olyan égitest közeledik majd, amit nem lehet elhárítani, akkor legyen hova menni. persze a terraformálás is 1000 években mérhető onnantól kezdve, hogy van egy lakható bolygó. de felelősségünk ezen a téren is fejlődni, mert különben sose jututnk el oda.

    szóval ez felelősség és nem valószínűségszámítás kérdése

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák