Új hozzászólás Aktív témák

  • Virág et.

    senior tag

    válasz rii #43 üzenetére

    Szia!

    "belegondoltál már abba hogy a lőtereken hány állat sérül, hal meg, fossa magát őssze, lesz idegbajos amikor gyanutlanul bemegy egy lőtérre, és elkezdődik a ramazuri?"
    Milyen lőtéren láttál császkáló állatokat? Ha a lőtérfejlesztési programot akartad bírálni akkor mellément, a kézifegyveres zárt lőtereken nemigen van vadállat...
    Persze ha az ágyúk/tankok/hajók éleslövészetére gondoltál akkor nem szóltam, elképzelhető, hogy ott előfordulhat ilyesmi.

    "50 évig működő elektronikai cikkeket csinálni" - és mit fog csinálni Hans és Csang, miután legyártotta az 50 évre elegendő számú kézimixert? Munkája nem lesz, így munkabére sem. Itt jönne képbe az alanyi jogon járó jövedelem? Azt miből termelné ki az állam, ha az ipari termelést visszafogja? Esetleg az 50 évig működő botmixer az adók miatt tízszer annyiba kerülne, mint a jelenlegi, ami öt év után megy a kukába?
    És mi történik akkor, ha feltalálnak (persze csak akkor, ha a műszaki fejlesztést nem tiltják be) egy energiatakarékosabb mixert? A gyártás áttérhet arra, de az energiamegtakarítás csak szép lassan, mintegy 20-30-50 év múlva lesz érezhető.

    Értem én, hogy miről beszélsz, egy barátom nemrég kifejtette,hogy ő sokkal környezetbarátabb a 25 éves dízel Passatjával mintha 5 évente lecserélte volna egy újra, mert az öreg kocsija kipufogójából kijövő korom sokkal kevésbé terheli a környezetet, mint amit 4-5 autó legyártása jelent. Valószínűleg igaza is van.
    Én sem évente cserélgetem a TV-t meg botmixert, de azért ne essünk át a ló túlsó oldalára.

Új hozzászólás Aktív témák